V 6 měsících 9 kg

Anonymní
14.1.19 16:16

V 6 mesicich 9 kg

Ahoj. Moje dcera ma v 6 mesicich necelych 9 kg a 73cm, do ted byla jen kojena, ted pridavam prikrmy. Ja mam 160cm a manzel 185cm a dr to hrozne resi. Ze je velika a ze je to divne a ze nas asi nekam posle. Prosim co cekat? Prosim anonym nechci plasit jeste rodinu staci ze jsem vyplasena ja

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12987
14.1.19 16:20

moje dcera měla v 6 měsících asi 8,6 kg, doktorka nic neřešila, i když dcera vypadala opravdu tlustá, čekala jsem, kdy jí praskne bříško na roční prohlídce akorát říkala, ať jí nedávám sladké pití, nyní má dcera přes 2 roky a je teda dost velká, ale tlustá ne- z toho prostě vyroste

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15221
14.1.19 16:22

No je to dost na to že jako rodiče nejste žádní obři :think: náš malej měl 7,5 v půl roce a to jsme jako rodiče větší než vy :nevim: je kojena nebo na UM? Na tom UM se může přibírat víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15041
14.1.19 16:29
@Anonymní píše:
Ahoj. Moje dcera ma v 6 mesicich necelych 9 kg a 73cm, do ted byla jen kojena, ted pridavam prikrmy. Ja mam 160cm a manzel 185cm a dr to hrozne resi. Ze je velika a ze je to divne a ze nas asi nekam posle. Prosim co cekat? Prosim anonym nechci plasit jeste rodinu staci ze jsem vyplasena ja

Kamaradky dcerka mela mischelinka, uz nevim, kolik presne mela na kolikati mesici, ale tak absurdne obezni ditko jsem jeste nevidela. Na tvarickach se ji delaly takovy stekajici kapsy tuku a na nozickach mela 3 faldy.

Ted na roku a neco je z ni normalni holcicka. Jako ano, je trochu vic oplacanejsi, nez jine deti, ale uplne normalni, zdrava, chodi, je sikovna.

Jejich pediatra to naopak neresila vubec, hlidala si jenom, zda se mala hybe, coz ona se hybala. Tak se to neresilo a problem sam od sebe zmizel jak si mala zacala sedat a lozit.

JO a byla plne kojena, UM nevidela ani z rychliku.

Příspěvek upraven 14.01.19 v 16:30

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4941
14.1.19 16:30
@Anonymní píše:
Ahoj. Moje dcera ma v 6 mesicich necelych 9 kg a 73cm, do ted byla jen kojena, ted pridavam prikrmy. Ja mam 160cm a manzel 185cm a dr to hrozne resi. Ze je velika a ze je to divne a ze nas asi nekam posle. Prosim co cekat? Prosim anonym nechci plasit jeste rodinu staci ze jsem vyplasena ja

Třeba teď prostě hodně roste, má i dost centimetrů k té váze, takže si myslím že je to v pohodě. Doktoři hrozně hrotí ty jejich tabulky :zed: . Nás teď čeká desetiměsíční a určitě zase budu mít napsáno, že stav výživy není přiměřený, i když má asi 78 cm. A teda skoro deset kilo, 9,5 určitě. Od minule neřeším, holt holky teď rostou rychleji a pak se to zpomalí. Hlavně klid, mě už ve čtyřech měsících říkali že je „velká“ že má přes 6 kilo a že v roce má mít 9 :roll: no jasně, to se tak odhadne už při narození že :mrgreen: . Mysli si svoje :srdce::hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2383
14.1.19 16:35

Syn na půlroční kontrole vážil 8850g a měřil 70,5cm. Kojeny není, ale je to dost, doktorka nerikala nic, jen ze to vybeha. Já merim 168, manžel 185. Za sebe si nemyslím, ze je to problém :nevim: vybehaji to a znám i větší mimina, než je tvá holcicka :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12877
14.1.19 16:37

A kolik měla porodní váhu ??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
289
14.1.19 16:38

Nevim co vase doktorka resi. Je to jen puckatejsi miminko, nic vic…to se u plne kojenych deti stava. Moje prvni ditko melo v 6 mesicich 9,6kg ;-) nikdo ani necekl (ja 165cm, manzel 170cm). Jen nebyla tak pohybliva, takze plazit se zacala az po 1. roce, chodila az v roce a pul. Ted bude mit 3.narozeniny a zustala jen trochu festovnejsi, rozhodne uz nema ani nadvahu. Vsechno je vybehane. Nase doktorka me uklidnovala, ze pokud to ma dite z materskeho mleka, tak se to casem vstreba. A mela pravdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1934
14.1.19 16:41
@Anonymní píše:

Ahoj.

Můj mladší syn v 6 měsících - 7.100 g a délka 68 cm. Též plně kojen. Já výška 1.65 m, manžel 1.75 m. V průkazu odškrtnuto 3× ANO.

Jinými slovy - holka má víc kilo, ale není to nic hrozného, protože je mnohem vyšší - po tátovi (což je naprosto normální - holky vždy tíhnou k mužské linii rodu).

Zdravá půlroční holčička a nestresuj se. :)

Edit: Délkové míry u dospělých. :)

Příspěvek upraven 14.01.19 v 17:08

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.1.19 16:44

Porodni vahu mela 3.9. Taky myslim ze to moc resi ale tak prece ji nenasadim dietu A to me ta dr uz od 4 mesicu premlouva at davam prikrmy,ale ja zacala az ted. Nekdy premyslim jestli nemam zmenit dr. Uz je to nekolikata vec co mi na ni vadi. Jinak mala se plazi, vali sudy atd. Takze pohybove si myslim ze je ok

• Nahlásit
  • Citovat
12877
14.1.19 16:47
@Anonymní píše:
Porodni vahu mela 3.9. Taky myslim ze to moc resi ale tak prece ji nenasadim dietu A to me ta dr uz od 4 mesicu premlouva at davam prikrmy,ale ja zacala az ted. Nekdy premyslim jestli nemam zmenit dr. Uz je to nekolikata vec co mi na ni vadi. Jinak mala se plazi, vali sudy atd. Takze pohybove si myslim ze je ok

Tak se říká, že by mimčo mělo mít minmálně 2 víc než porodní váhu. To má a dál bych to neřešila. MM není Sunar. Malá má taky o 1 kg víc než by podle pouček mít měla a nikdo to neřeší. A s příkrmy jsme taky začali později, resp.nabízela jsem a nic moc. Teď by se ujedla. Teda hlavně po domácí polévce a jogurtech. Nic jsi nezameškala. Kojené děti klidně můžou začít až v půl roce a ničemu to nevadí. Vždyť ti pěkně prospívá a vyběhá to. Jen se s ní holt víc nataháš :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1367
14.1.19 16:51

Syn měl ve 4. měsíci 8 kg porodní váha 4050 :lol: nikdo nic neřešil,byl hrozný mišelin, teď má 10 a je v pořádku, není tlustý, je nejvyšší ze třídy a je to kus chlapa :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1367
14.1.19 16:52

10 let :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2669
14.1.19 17:02

Náš malej měl v roce kousek přes 8 a to byl ze tří bráchu nejtěžší,mám kolem sebe několik maminek,kdy dítě mělo v půl roce 9 kg a nikdo to neřešil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1463
14.1.19 17:05
@Anonymní píše:

Váhu bych neřešila, mám kolem sebe hodně takových buclatych miminek (kor když jsou kojena kdykoli si řeknou). Jak se začne hýbat tak se pribirani zpomali. Spíš ta délka je zajímavá. Já mám syna 9m a má 74cm na 8,5kg. A je teda dlouhej, ale má pokom. Já 194cm, přítel 204cm :mrgreen: takže vaše délka v 6m, když jste dá se říct průměrného vzrůstu....... Dr řeší spíš váhu nebo délku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama