Saze od svíčky po celém bytě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 08:50
Saze od svíčky po celém bytě

Maminky! Stala se mi taková věc :-(
Včera večer přítel drhnul prkýnko na toaletě - že prý bylo „černé“ :nevim:
Ráno koukám na malou (8 měsíců) a říkám si, že má nějaký jakoby černý nosík. Nosní dírky. Černo. Vysmrkám se a taky tmavo.
A pak přišel chlap, že jestli tady nebouchly nějaký saze. V paneláku? :nevim:
Prý je jídelní židlička celá černá. Opravdu!!! Máme ji doma 2 dny - krásná, nová jídelní židlička. Všude černý mapy! :-( Pak mi to došlo. Jediný vysvětlení je, že je to od svíčky. Včera jsem zapálila obyčejnou (ne aroma), dvojknotovou svíčku večer! Hořela asi 3 - 4 hodiny :,(
Takže: židli drhnu jak blázen. Z toho plastu to nikdy nedostanu :zed: V kýbli černá voda, na dně černý prach (saze) :,(
Malá toho má plný nos :-( :,( :,( :,( Nemohlo se jí něco stát? Nemohla toho moc nadýchat? :,( :,( Je mi hrozně :,( Ach jo! Čert vem podělanou židli, i když vypadá jakoby stála roky ve sklepě :zed:
Další věc: musí to tu být všude :-( Nevím, jestli se mám pustit do totální desinfekce všeho :-(
Největší obavu mám o malou :-(
Už svíčky zapalovat nebudu. Moc to nedělám - vůně jsme vyřadila úplně. Jen ted´ kolem Vánoc jsem prostě svíčky pálila.
Ach jo.
Co myslíte? Ublížilo to malé?
A stalo se tohle někdy někomu? Svíčka byla kvalitní, předtím několikrát zapálená… :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

arinecka
Závislačka 4781 příspěvků 06.01.17 08:54

To snad nemůže být od svíčky 8o

sunny7
Kecalka 210 příspěvků 06.01.17 08:57

Knot čoudí jen pokud se nezastřihuje. Tak to je treba u yankee candle-musi se strihat knot na 3-5 mm jinak čoudí

Xsvel
Kecalka 402 příspěvků 06.01.17 08:58

Svíčka neudělá přece saze. Problém musí být někde jinde si myslím.

Krista0671
Závislačka 4065 příspěvků 06.01.17 09:00

Taky se mi nezdá, že by to bylo od svíčky :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 09:01

Ženy - ne, je to od tý svíčky… Já si včera říkala, že ten jeden knot hodně hoří - měl mega plamen :,( ale nedošlo mi to (jsem blbá, no :zed: ).
Nejsou to saze jako aby byly tady kopice černýho prachu. Na tý židličce jsou to prostě takový šedivý mapy (jako třeba bývají na plastových zahradních židlích - znáte to?). Až když to drhnu, tak v tom kýbli je prach…
Jiný vysvětlení než ta svíčka není. Jsme v paneláku.
A ta svíčka bohužel včera opravdu hořela jak divá :zed:

Myslíte, že to mohlo malé ublížit - vdechovat to několik hodin? :,( :,( :,(

Ilorin
Echt Kelišová 8976 příspěvků 06.01.17 09:01

Pálím svíčky jako das, kolikrát ani nestíhám kupovat nové, ale tohle mi v životě neudělala ani ta nejobyčejnější svíčka :think:

elen-ka
Extra třída :D 12273 příspěvků 23 inzerátů 06.01.17 09:02

Mě taky přijde, že od svíčky to být nemůže. To jak to popisuješ, by to musela být teda mega svíčka. Pálím svíčky normálně, takové ty čajovky, bez vůně, s vůní, nebo jsem před vánoci měla na věnci a nikdy se mi nic takového nestalo.

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 06.01.17 09:02
@Anonymní píše:
Maminky! Stala se mi taková věc :-(
Včera večer přítel drhnul prkýnko na toaletě - že prý bylo „černé“ :nevim:
Ráno koukám na malou (8 měsíců) a říkám si, že má nějaký jakoby černý nosík. Nosní dírky. Černo. Vysmrkám se a taky tmavo.
A pak přišel chlap, že jestli tady nebouchly nějaký saze. V paneláku? :nevim:
Prý je jídelní židlička celá černá. Opravdu!!! Máme ji doma 2 dny - krásná, nová jídelní židlička. Všude černý mapy! :-( Pak mi to došlo. Jediný vysvětlení je, že je to od svíčky. Včera jsem zapálila obyčejnou (ne aroma), dvojknotovou svíčku večer! Hořela asi 3 - 4 hodiny :,(
Takže: židli drhnu jak blázen. Z toho plastu to nikdy nedostanu :zed: V kýbli černá voda, na dně černý prach (saze) :,(
Malá toho má plný nos :-( :,( :,( :,( Nemohlo se jí něco stát? Nemohla toho moc nadýchat? :,( :,( Je mi hrozně :,( Ach jo! Čert vem podělanou židli, i když vypadá jakoby stála roky ve sklepě :zed:
Další věc: musí to tu být všude :-( Nevím, jestli se mám pustit do totální desinfekce všeho :-(
Největší obavu mám o malou :-(
Už svíčky zapalovat nebudu. Moc to nedělám - vůně jsme vyřadila úplně. Jen ted´ kolem Vánoc jsem prostě svíčky pálila.
Ach jo.
Co myslíte? Ublížilo to malé?
A stalo se tohle někdy někomu? Svíčka byla kvalitní, předtím několikrát zapálená… :nevim:

ty já nevím, já jsem svíčková bába.. večer sednu k tv či noťasu a automaticky zapálím svíčku a ted v období advent, Vánoce, zima, jich pálím i více naráz.. nikdy jsem neměla problém, že bych měla saze po celém bytě.. to je vážně divné.. odkud byla ta svíčka a z čeho? 8o

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 06.01.17 09:03
@Anonymní píše: Ženy - ne, je to od tý svíčky… Já si včera říkala, že ten jeden knot hodně hoří - měl mega plamen :,( ale nedošlo mi to (jsem blbá, no :zed: ).
Nejsou to saze jako aby byly tady kopice černýho prachu. Na tý židličce jsou to prostě takový šedivý mapy (jako třeba bývají na plastových zahradních židlích - znáte to?). Až když to drhnu, tak v tom kýbli je prach…
Jiný vysvětlení než ta svíčka není. Jsme v paneláku.
A ta svíčka bohužel včera opravdu hořela jak divá :zed:Myslíte, že to mohlo malé ublížit - vdechovat to několik hodin? :,( :,( :,(

spala v klidu? nekašlala? pak bych se nebála

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 09:04
@Ilorin píše:
Pálím svíčky jako das, kolikrát ani nestíhám kupovat nové, ale tohle mi v životě neudělala ani ta nejobyčejnější svíčka :think:

Já jsme taky svíčkový maniak (byt´ ted´s miminem jsem omezila vonný). Taky se mi to nikdy nestalo. Ono - taky by jsi si toho totiž nevšimla. Viditelný to je jen na tý židličce - tím, že to je plast a asi jak je nový, tak se to na to chytlo…!
Kdyby tu nebyla ta židlička zaprasená, tak si toho nevšimnu ani! Není to tak, že by bylo všude černo… viditelně ne (ale ve skutečnosti asi jo) :nevim:

debra.morgan
Závislačka 3702 příspěvků 06.01.17 09:11

A kde ještě ty „saze“ máte? kde vám svíčka hořela? a jak by se to proboha dostalo na záchod?? navíc by jste ty saze meli v nose i ty s manželem, o tom nic nepíšeš, a ty saze by pokryly snad celý byt nebo aspon teda tu místnost kde svíčka hořela… podle me to z té svíčky není. Nám tu každý den hoří aspon 6 svíček různýho druhu, odkud byla ta tvoje?

Kelsey
Hvězda diskuse 44760 příspěvků 06.01.17 09:17

My ted zapalujeme kazdy den hromadu svicek a saze, coud nikde.
To se mi nezda, tam bude jina pricina.
Nebyly popelem poprasene chodniky a nedonesl to nekdo z vas na botech dom?

beeerush
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 06.01.17 09:18
@Ilorin píše:
Pálím svíčky jako das, kolikrát ani nestíhám kupovat nové, ale tohle mi v životě neudělala ani ta nejobyčejnější svíčka :think:

Přesně, každý den mám teď během Vánoc zapálených 12 svíček jen v obýváku a nikde ani smítko a to ještě vytápíme krbem. Nemůže to být třeba z venku od větrání?

stinga
Závislačka 4157 příspěvků 6 inzerátů 06.01.17 09:18

Nám se toto stalo loňské vánoce, po pálení svíček mamka hledí na předtím umyté plastové okna, proč jsou na nich šedočerné mapy, pak jsme došli na to, že to muselo být od svíček - byly to čajové s vůní, hodně blbě se to pak umývalo
myslím, že miminku se nestalo nic, pořádně vyvětrej - dnes to půjde dobře :mrgreen: a utři prach, desinfekce určitě není potřeba, holčičce bych ještě vytřela nosík tím nosím sprejem s mořskou vodou

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >