Sběr kaštanů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jentakseptam
Nováček 6 příspěvků 06.10.14 14:46
Sběr kaštanů

Omlouvám za (pro někoho) hloupý dotaz. Kaštany jsem nikdy nesbírala. Až teď, když mi dítě začalo chodit do školy. Jak máte uloženy kaštany? Já je mám rozložené v chladné místnosti. Všimla jsem si, že některé popraskaly a trochu seschly. Je to na závadu? Ještě jednou se omlouvám, ale opravdu toto nevím. :oops: Nebo toto vůbec neřešíte. Nerada bych, abych dotáhla do školy cca deset kilo kaštanů a myslivci nás s tím vyhodili. Myslím, že by to byla škoda. :?

Reakce:
BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 06.10.14 14:51

Jsme zkušení kaštanosběrači. Takže určitě skladovat v suchu, vysychají a tím jsou vhodné ke skladování. Takže v domácnosti klidně v teple a určitě tak aby větraly (přepravka, košík apod.). Do školy nosit až proschlé, klidně po menších dávkách v igelitce, tam se to přesypává do pytlů nebo papírových beden. Hlavně nenechat zapařit a zplesnivět.

Jentakseptam
Nováček 6 příspěvků 06.10.14 14:54

Díky za informaci. Vždy jak doneseme domů, tak kaštany rozložím na noviny a nechávám proschnout. Nosit po menších dávkách nemůžeme, vybírat budou jen jeden den.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Noční harašení Pavla Řezníčka: Po litrech alkoholu osahával svou múzu

Charismatický herec Pavel Řezníček (52) přišel na České lvy za gentlemana,... číst dále >