Schválené samotesty na covid od 7/2021

9273
6.7.21 18:15

Schválené samotesty na covid od 7/2021

Ahoj, chci se zeptat, kde lze najít seznam schválených testů pro samotestování na covid? Našla jsem seznam s výjimkami pro testy na covid do konce června. Ale od července jsem seznam nenašla. Jak to vlastně funguje v hotelu? Člověk se otestuje na místě a vyplní čestné prohlášení a při pobytu delším jak týden se otestuje znovu?
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30672
6.7.21 18:21
@meduzza píše:
Ahoj, chci se zeptat, kde lze najít seznam schválených testů pro samotestování na covid? Našla jsem seznam s výjimkami pro testy na covid do konce června. Ale od července jsem seznam nenašla. Jak to vlastně funguje v hotelu? Člověk se otestuje na místě a vyplní čestné prohlášení a při pobytu delším jak týden se otestuje znovu?
Děkuji

No to ted asi bude složitý, protože jsem četla, že žádný test schválený není. Přitom všichni vesele dál ty testy prodávají. A můžeš mít čestné prohlášení :mrgreen:. Nejlepší bude zavolat si přímo na ten hotel, jak to dělají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9273
6.7.21 18:41
@vokishka píše:
No to ted asi bude složitý, protože jsem četla, že žádný test schválený není. Přitom všichni vesele dál ty testy prodávají. A můžeš mít čestné prohlášení :mrgreen:. Nejlepší bude zavolat si přímo na ten hotel, jak to dělají.

Díky za odpověď, No to je teda pěkný 8o. A jak se to tedy dělá, když je tam člověk bez auta více jak týden a v okolí testy nejsou :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30672
6.7.21 18:49
@meduzza píše:
Díky za odpověď, No to je teda pěkný 8o. A jak se to tedy dělá, když je tam člověk bez auta více jak týden a v okolí testy nejsou :zed:

netuším, do těch restaurací si každý asi pořád píše čestné prohlášení, jen ubytování je asi přísnější. A když jedeš na týden, udělej si PCR test, to aspon část dní pokryje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15334
6.7.21 19:24
@meduzza píše:
Díky za odpověď, No to je teda pěkný 8o. A jak se to tedy dělá, když je tam člověk bez auta více jak týden a v okolí testy nejsou :zed:

Hele, já teď nevím, co je schválený a neschválený, ale my si na dovolenou koupili nějaký testy v Dm. Asi 120Kč/2ks, Koupili jsme pár krabiček a vezli je s sebou, spolu s bianko čestnými prohlášeními :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49004
6.7.21 19:42

@Ba-stet jak vypada to cestne prohlaseni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15334
6.7.21 19:52

@matkabagristy Nemůžu najít ten náš vzor. Bylo to jako tohle: https://www.irozhlas.cz/…6161154_elev, ale muž tvrdil, že tam vždycky musí být i účel (takže extra papír pro návštěvu restaurace, koupaliště…), což teda považuju za buzeraci non plus ultra. Ale my byli na samotě a jedna akce nám vyšla na začátek týdne a druhá na konec, takže jsme tak jako tak museli mít dvě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49004
6.7.21 19:56
@Ba-stet píše:
@matkabagristy Nemůžu najít ten náš vzor. Bylo to jako tohle: https://www.irozhlas.cz/…6161154_elev, ale muž tvrdil, že tam vždycky musí být i účel (takže extra papír pro návštěvu restaurace, koupaliště…), což teda považuju za buzeraci non plus ultra. Ale my byli na samotě a jedna akce nám vyšla na začátek týdne a druhá na konec, takže jsme tak jako tak museli mít dvě…

dik, ulozeno. My vyrazime s prckem do trutnova, takze ubytko, hospody, festak. Mam objednane testovani z auta. Kdybychom to nestihli, staci nam pro nej toto? Vytisknu mnohokrat. Fakt cicovina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15334
6.7.21 20:00
@matkabagristy píše:
dik, ulozeno. My vyrazime s prckem do trutnova, takze ubytko, hospody, festak. Mam objednane testovani z auta. Kdybychom to nestihli, staci nam pro nej toto? Vytisknu mnohokrat. Fakt cicovina

Myslím, že uplně v pohodě. Ono jde vlastně jen o to, abyste to měli, kdyby vás kontrolovala hygiena (já zatím nevím o jediném případu mezi známými). V hospodě je to nezajímá, na ubytování se jen zeptají jestli to máte, ani to nechtěli vidět… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9273
6.7.21 20:09
@vokishka píše:
netuším, do těch restaurací si každý asi pořád píše čestné prohlášení, jen ubytování je asi přísnější. A když jedeš na týden, udělej si PCR test, to aspon část dní pokryje.

Díky. To jsem nechtěla jít na PCR, ale už jsme objednaní :roll:. Jednak si vyhradit čas na ty testy dojet a zbytečně stres. Stejně to neřeší ten další týden. No nicméně tu logiku fakt nechápu. Budu uprostřed lesů, vařit sama, ale testovaná být uprostřed dovolené znova musím :roll:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9273
6.7.21 20:10
@Ba-stet píše:
Hele, já teď nevím, co je schválený a neschválený, ale my si na dovolenou koupili nějaký testy v Dm. Asi 120Kč/2ks, Koupili jsme pár krabiček a vezli je s sebou, spolu s bianko čestnými prohlášeními :nevim:

Díky, škoda, že teď není nikde seznam, že by se některé testy dali použít, také bych toho raději využila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30672
6.7.21 20:16
@Ba-stet píše:
Myslím, že uplně v pohodě. Ono jde vlastně jen o to, abyste to měli, kdyby vás kontrolovala hygiena (já zatím nevím o jediném případu mezi známými). V hospodě je to nezajímá, na ubytování se jen zeptají jestli to máte, ani to nechtěli vidět… ;)

dcera to při ubytování v hotelu musela ukázat, Praha, a muselo to být bud očkování nebo ofiko test

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15334
6.7.21 20:22
@meduzza píše:
Díky, škoda, že teď není nikde seznam, že by se některé testy dali použít, také bych toho raději využila.

Já Tě samozřejmě nechci nijak navádět, ale v tom zmatku a s minimálním rizikem, že by to kdokoliv kontroloval… bych klíďo koupila testy z lékarny nebo drogerie…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat