Screening rakoviny - byl někdo?

60
19.1.20 11:27

Screening rakoviny - byl nekdo?

Ahoj vsem,
chci se zeptat, zda nekdo absolvoval celkovy screening na rakovinu. Jak to probiha? Meli jste pocit, ze to k necemu je? Nasla jsem na strankach VZP, ze pojistovna prispiva 3 000,–, coz je asi polovina nakladu na screening.
Ja jsem straspytel, porad se pozoruju a googlim priznaky. Vzdycky takhle v zime je to horsi, clovek ma vic casu zabyvat se sam sebou. Asi bych spis potrebovala psychoterapii :), ale rikam si, ze ten screening by i tak nemusel byt od veci..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Silka33
19.1.20 11:41

Jestli te nic nepretrzite neboli, nejsi porad unavena, nejak radikalne jsi nezhubla, tak bych se asi tolik nebala.. ja jsem taky v tomhle strasna, ale myslim, ze pokud neni nejaky vetsi duvod, tak je lepsi na to vubec nemyslet a neprivolavat to..

• Nahlásit
  • Citovat
832
19.1.20 11:41

Podle mě úplně zbytečné, pokud na to nemáš opravdu důvod. Jestli jsi podle vyšetření v pořádku, tak spíš vyhledej psychologa, to ti pomůže více :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17602
19.1.20 11:57
@7654 píše:
Ahoj vsem,
chci se zeptat, zda nekdo absolvoval celkovy screening na rakovinu. Jak to probiha? Meli jste pocit, ze to k necemu je? Nasla jsem na strankach VZP, ze pojistovna prispiva 3 000,–, coz je asi polovina nakladu na screening.
Ja jsem straspytel, porad se pozoruju a googlim priznaky. Vzdycky takhle v zime je to horsi, clovek ma vic casu zabyvat se sam sebou. Asi bych spis potrebovala psychoterapii :), ale rikam si, ze ten screening by i tak nemusel byt od veci..

Myslim, ze ti to nepomuze, neodhali vsechny typy rakoviny, najdes si neco jineho. Psycholog bude levnejsi a bude mit vetsi smysl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1305
19.1.20 12:30

Mne by taky zajimalo, co ten screening obnasi, premyslela jsem tam poslat mamku. Muj tata na rakoviny umrel a duvod byl, ze to bylo zanedbane. A taky znam minimalne 2 zeny 30+, co to zanedbaly a umrely (vajecniky, cipek). Nechali muze s detma. Podle me 3tis. Kc neni tolik.
Ten screening urcite neodhali vse, zameri se na to, co je pro vek a pohlavi typicke.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17602
19.1.20 13:40
@Petra Star píše:
Mne by taky zajimalo, co ten screening obnasi, premyslela jsem tam poslat mamku. Muj tata na rakoviny umrel a duvod byl, ze to bylo zanedbane. A taky znam minimalne 2 zeny 30+, co to zanedbaly a umrely (vajecniky, cipek). Nechali muze s detma. Podle me 3tis. Kc neni tolik.
Ten screening urcite neodhali vse, zameri se na to, co je pro vek a pohlavi typicke.

Tak zrovna na vajecniky a cipek se tenhle program nezameruje vubec, to ma kazda zena v ramci prevence na gynde normalne. http://www.ftn.cz/…prevence.pdf
Pokud je ji mene nez 40 let a nema nejakou divokou rodinnou anamnezu, je podle me uplne zbytecne na ten program chodit. Tim nechci rict, ze je ten program zbytecny, ale podle me neni nutny pro mladou zdravou zenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2566
19.1.20 13:41

Je to úplný nesmysl, nelze doporučit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
19.1.20 15:16
@Borrealis píše:
Je to úplný nesmysl, nelze doporučit.

A z jakeho duvodu nedoporucujes?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1305
19.1.20 17:20

@Borrealis Nejaky vecnejsi komentar? Ten skrinink nedelaji zadna pochybna pracovniste, ale velka onkologicka pracoviste. Navic kdyz do toho cpe prachy i pojistovna ve forme priplatku, tak to asi uplny nesmysl neni. Proc by to delali, kdo to po nich nikdo nechce? Asi vedi, ze kdo ma tuseni, ze mu neco je, tak se necha vysetrit a cim driv se leci, tim mene to pojistovnu stoji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama