Stavy po laserové operaci očí

18.1.20 11:20

Stavy po laserové operaci očí

Ahoj holky,

před dvěma dny jsem v Praze absolvovala laserovou operaci očí. Odstraňovali mi astigmatismus a dioptrie.

První dvě hodiny po tom, co to přišlo k sobě, jsem hrozně slzela a byla světloplachá. Potom se to začalo zlepšovat. Teď když to sleduji, tak pořád vidím tak nějak rozmazaně a připadá mi, že když zaostřím, rozbolí se mi hlava. Je to normální?

A ještě jeden dotaz - dnes mám pocit, jako kdyby mě oční bulvy hrozně svědily. Myslíte, že to může patřit k procesu hojení?

Jinak jsem moc šťastná, že jsem to absolvovala a na to, že jsem po operaci necelých 48 hodin, se cítím fakt parádně :-)

Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2935
18.1.20 11:22

Jeste ze jste tu dotaz polozila. Aspon ten dav ocnich chirurgu, co tady chodi, tak ma na co odpovidat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 11:25
@VikinaJánská píše:
Ahoj holky,

před dvěma dny jsem v Praze absolvovala laserovou operaci očí. Odstraňovali mi astigmatismus a dioptrie.

První dvě hodiny po tom, co to přišlo k sobě, jsem hrozně slzela a byla světloplachá. Potom se to začalo zlepšovat. Teď když to sleduji, tak pořád vidím tak nějak rozmazaně a připadá mi, že když zaostřím, rozbolí se mi hlava. Je to normální?

A ještě jeden dotaz - dnes mám pocit, jako kdyby mě oční bulvy hrozně svědily. Myslíte, že to může patřit k procesu hojení?

Jinak jsem moc šťastná, že jsem to absolvovala a na to, že jsem po operaci necelých 48 hodin, se cítím fakt parádně :-)

Díky.

Vse je ok, mela jsem to uplne stejne. K uplnemu zaistreni v nejblizsich dnech nedojde…museli te na klinice poucit. Nekomu to trva i 14 dni…bud v klidku ;) urcite zbytecne oci nenamahajej ted ze zacatku dej jim cas na rekonvalescenci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
464
18.1.20 11:27

Jsem 4 roky po laseru. Ihned po zakroku, a pak jeste asi den a noc, jsem mela pocit pisku v ocich, hodne me tam neco skrabalo. Kapala jsem kapky, a skrabani se snazila zaspat. Druhy den jsem jela na kontrolu, planovanou, pak znovu po tydnu, mesici a pul roku. Vsechno mi dopredu vysvetlili, starali se. Divim se, ze kontrolu sami nenaplanovali. Nevim, jestli tam kdes byla, o vikendu jsou, jestli ano, jela bych tam. Proste aby te nekdo prohlidl, svedeni jsem nemela. Ani bolest hlavy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 11:27
@Cenarius píše:
Jeste ze jste tu dotaz polozila. Aspon ten dav ocnich chirurgu, co tady chodi, tak ma na co odpovidat.

Zajímalo by mě, proč se doslova v každé diskuzi najde někdo, kdo tam potřebuje odložit svou nesmírně vtipnou a trefnou poznámku? Ačkoli - vlastně máte pravdu - proč žádám o radu někde, kde se vyskytují takoví lidé? :nevim: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 11:29

Zakladatelka

@sahrazad1 Díky moc za sdělení vlastních zkušeností :-) zapomněla jsem to napsat, ale na kontrole včera jsem byla a jsem objednaná zase za měsíc. Řekli mi, že tam mám jen normální pooperační změny. Trochu otok, ale jinak vše ok.

Spíš jsem si potřebovala vylít srdce, protože ta očka svědí a já si je nemůžu podrbat :-D :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 11:30

@Dragonsqueen Díky moc :-) to dělám. Snažím se hodně spát nebo jen odpočívat se zavřenýma očima :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
464
18.1.20 11:31
@VikinaJánská píše:
@sahrazad1 Díky moc za sdělení vlastních zkušeností :-) zapomněla jsem to napsat, ale na kontrole včera jsem byla a jsem objednaná zase za měsíc. Řekli mi, že tam mám jen normální pooperační změny. Trochu otok, ale jinak vše ok.Spíš jsem si potřebovala vylít srdce, protože ta očka svědí a já si je nemůžu podrbat :-D :-D
:D aha, tak si zavazat ruce, kapat a vydrzet. Stoji to za to. :-)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 11:33
@VikinaJánská píše:
@sahrazad1 Díky moc za sdělení vlastních zkušeností :-) zapomněla jsem to napsat, ale na kontrole včera jsem byla a jsem objednaná zase za měsíc. Řekli mi, že tam mám jen normální pooperační změny. Trochu otok, ale jinak vše ok.Spíš jsem si potřebovala vylít srdce, protože ta očka svědí a já si je nemůžu podrbat :-D :-D

Kazdy ma prubeh po zakroku jiny…me take svedily…holt to je potreba pretrpet…ty vysledky stoji potom za to…nejvetsi sranda byla tech prvnich 14 dni…kdyz jsem rano vstavala a automaticky hledala bryle a pak nasledne zjisteni, tvl vzdyt ja je uz nepotrebuju…lidi, kteri vidi cely zivot krasne si vubec nedokazou tyhle pocity predstavit…jak je to uzasne…vydrz to!!! Kazdym dnem bude lip a lip a zivot bude o 100 % lepsi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6730
18.1.20 11:34

@VikinaJánská promin, můžu se zeptat, kdes byla, že tě vůbec o ničem neinformovali? 8o světloplachost je přece prvních pár hodin naprosto normální kvůli rozkapani oči a slzení taky. Pokud tě oči svědí, máš nejspíš syndrom suchého oka, je to velmi běžně během hojení, ale to ti zkontrolují při kontrole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 11:40

@Dragonsqueen Ano, to vidím už teď, že je to mnohem lepší než za celý můj život :-) brýle také po probuzení hledám a přijde pak divné, že je vlastně nepotřebuji :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 11:42
@Lalelale píše:
@VikinaJánská promin, můžu se zeptat, kdes byla, že tě vůbec o ničem neinformovali? 8o světloplachost je přece prvních pár hodin naprosto normální kvůli rozkapani oči a slzení taky. Pokud tě oči svědí, máš nejspíš syndrom suchého oka, je to velmi běžně během hojení, ale to ti zkontrolují při kontrole.

Asi jsem to špatně přednesla, ale oni mě samozřejmě informovali. Mluvili o řezání, škrábání, slzení. Tak jsem napsala, že z toho všeho jsem si vytrpěla jen to slzení a světloplachost (žádné řezání a škrábání). Ale o svědění nemluvili, tak jsem se ptala, jestli to také někoho nepotkalo, a jestli to nemůže souviset s hojením.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5404
18.1.20 11:47

Já byla světloplachá ještě tak měsíc po zákroku. Buď v klidu a gratulace k ostrozraku! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1602
18.1.20 12:07

Mám skoro tři roky po. Viděla jsem perfektně na nulu na měsíční kontrole. Ale teda na začátku byly videokonference a bílé místnosti za trest.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 12:07

Náhodou to s těmi očními chirurgy bylo celkem vtipné :lol: Na druhou stranu je to dnes zákrok tak bežný, že se tu vyskytuje určitě spousta uživatelek, které ho prodělaly. Jsem po LASAKu uz 11 let (dnes jsou ty metody a lasery zase o něco šetrnější), silná krátkozrakost a astigmatismus, dělali mi nejprve jedno oko, za týden druhé. Svědění hrozné, otok, měla jsem oko i prelepene, pořad jsem si do něj kapala. Ale min. na týden mi zakázali koukat do počítače, na TV, do mobilu. Možná bys to měla teď omezit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama