Lze zvětšit objem močového měchýře?

112
18.1.20 17:24

Objem močového měchýře - lze zvětšit?

Dobrý den, ráda bych se zde poradila. Lze nějak docílit zvětšení objemu močového měchýře? Dlouhá léta jsem pila málo (denně tak 0,7l, v létě 1l). Důvod byl hlavně ten, že se napiji a už musím letět. Teď jsem začala pít 2,5l denně a co 0,5l mám vypozorováno, že jdu 2× - 3×. Na ty 2,5l jdu denně tak 12× a víckrát. Měl někdo podobný problém a překonal ho? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
18.1.20 17:39

Nevím, jak u dospělých, ale moje dítě se léčí na nefrologii a bere na tento problém léky. Ty ovlivní vnímavost močového měchýře, ten „zleniví“ a tím není nutkání hned při menším množství moči jít na wc. Tím se měchýř pomalu roztahuje. Změna je znát po cca půl roce. Dítě dalo dřív 30-60 ml, teď už 150-180 ml. Pak se léky postupně vysazují.

• Nahlásit
  • Citovat
2080
18.1.20 18:10
@Radkar1 píše:
Dobrý den, ráda bych se zde poradila. Lze nějak docílit zvětšení objemu močového měchýře? Dlouhá léta jsem pila málo (denně tak 0,7l, v létě 1l). Důvod byl hlavně ten, že se napiji a už musím letět. Teď jsem začala pít 2,5l denně a co 0,5l mám vypozorováno, že jdu 2× - 3×. Na ty 2,5l jdu denně tak 12× a víckrát. Měl někdo podobný problém a překonal ho? Děkuji.

Ahoj, mám podobný problém, byla jsem teď na urodynamickém vyšetření kvůli častému močení a první pocit na močení 44 ml a maximální, co jsem snesla 169 ml, což je dost málo na dospělého člověka. Léků jsem brala hodně - čtvery anticholinergika a pak i Betmigu a nic nepomohlo a teď se rozhoduje, jestli půjdu na aplikaci botulotoxinu do močového měchýře.
Norma je jít za 24 h max 8-krát, já chodím minimálně 16-krát.
Ale asi budeš nejdřív muset zajít k urologovi, ten tě vyšetří a navrhne další postup. Léky jsou první volba. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama