Reklama

Screening v 18 měsících na autismus

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Reny86
Povídálka 13 příspěvků 16.02.18 11:44
Screening v 18 měsících na autismus

Ahoj najde se někdo, komu vyšel test pozitivní? Nám asi 3-4 otázky a jsem s toho dost vyplašená?

Přečtěte si článek: Jak poznáte, že jde o autismus?

Reklama

Reakce:

chaela
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 16.02.18 11:57

Ahoj, ja jsem na to zatim koukala jen ze zvedavosti, moje „jine“ ditko bude teprve mit 16 mesicu, takze neni co resit. Pozitivne mu vysly skoro vsechny otazky, nektere pripisuju veku, to se snad spravi do tech 18 mes, jine budou asi povahou a mozna i tim, ze pohybove je dost sikovnej, tak nekde zaostavat holt musi. Autista to polde me urcite neni. A jesgli u vas vysly spatne jen 4 otazky, moc bych to neresila, spis bych dala na celkovy projev ditete a povahu. Co to bylo za otazky? Psat je sem nemusis, ale jestli treba slo o neco, co by se vekem mohlo jeste dohnat nebo tak. Jak je ditko stare? U tech hodne malych to taky moc o nicem nevypovida, chce to minimalne tech 18 mesicu, idealne o mesic dva vic.

Tardulka
Závislačka 3609 příspěvků 16.02.18 12:18

Mně přijde, že v 18 měsících vyjde pozitivní screening snad jen v těch těžších případech. Že jsou ta dítka ještě dost malinká. U nás se začalo více projevovat až tak v těch 3 letech. Nyní je synovi 5 let a opravdu se potvrdily naše domněnky, že není něco v pořádku. Byl mu diagnostikován autismus, ale vysocefunkční. Mazlí se s námi, dá najevo city, je to úžasný kluk. Akorát ta sociální komunikace vázne, jsou tam i jiné projevy. Ale funguje parádně. Oproti jiným případům je vlastně bez potíží. Ale v těch 18 měsících bychom nikdy netipli, že to tam je. Takhle malé dítě se mění každým měsícem, pokud budete mít nějaké pochybnosti i nadále, tak to řešte. Ale určitě z toho vyroste ;) Mohu se zeptat, co Vám vyšlo pozitivně? Můj syn třeba vůbec neměl separační úzkost, mohli jsme ho dát komukoliv a bylo mu to jedno. Na zavolání se neotočil. Třeba až po 5 minutách atd. Má teď 21 měsíčního bráchu, a to je úplně něco jiného…totálně!!! Teď ty rozdíly vidím opravdu hodně. Ten je dle mého v pořádku. U syna jsem neměla s kým srovnávat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 16:50

@Reny86 : Synovi vyšel pouze jeden bod - nebyl by schopen něco na pokyn přinést/odnést, podat. Ale jestli Ti to alespoň trošku pomůže, když jsem to konzultovala s psychologem (navštěvujeme ho kvůli dysfazii), říkal, že hodně záleží na tom, které otázky Ti v tom testu na autismus vyjdou jinak - například pokud si blbne ručičkama v blízkosti očí či reaguje pláčem např. na vysavač a oční kontakt má nulový je to na další vyšetření ihned. Pokud ale jde „pouze“ o to, že nerad někam leze, nereaguje vždy, když chceš, atp., je dobré mu dát čas do 24 měsíců, průběžně ten test opakovat a pokud bude i ve dvou lelech test na autismus pozitivní, začít hledat odborníky. Některé body v testu se prý mohou do dvou let u dítka vytratit. Proto se má dělat opakovaně v období 16 - 24 měsíců.

Sneezy
Kecalka 108 příspěvků 27.02.18 22:47

Nám vyšel no.. :?

Lojzinecka
Stálice 62 příspěvků 28.02.18 10:45

A jake otazky ti vysli pozitivne? Ty nejlip musis vedet jak se tve dite chova. Moje taky v necem vybocuje a ma opozdeny vyvoj ale i kdyz ma nejake nepatrne veci, tak mi prijde naprosto normalni

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >