Nutit čistit zuby?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Irena.Hlovcová
Povídálka 44 příspěvků 13.02.18 18:39
Nutit čistit zuby?

Hezky vecer.
Dcera ma 21 m a moje otazka zni jestli ji nutit do cisteni zubu.
Co ji vylezl prvni zub davam ji kartacek a at zkousi. Ale je to cim dal horsi. Zuby mame skoro vsechny. Krome uplne poslednich stolicek. Zubarka mi kladla na sedce abych ji poradne cistila zuby. Ale ja mam pocit ze jsem ji to totalne znechutila. Takze kartacek nechce ani videt. Jen kdyz ji dam trosku detske pasty tak to akorat vycuca :D
Takze mam cistit nasilim? Nebo nechat az sama bude chtit.?
 Diky

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

ivašot.
Kelišová 5289 příspěvků 13.02.18 18:40

Čistit násilím, protože se taky může stát, že až bude chtít sama, tak budou už zuby dávno zničené

lucik2011
Ukecaná baba ;) 1235 příspěvků 13.02.18 18:42

Určitě čistit, zuby se můžou rychle začít kazit a pak to bude problém

Daenerys91
Kecalka 128 příspěvků 13.02.18 18:45

Je třeba čistit hned od prvopočátku!
Zkus jí tu činnost nějak zpříjemnit, vymyslet něco, aby jí to bavilo… já nevím, třeba si ty zuby čistit všichni společně, aby věděla, že to musíte dělat všichni… neříkat „musíš si jít vyčistit zuby“, ale „pojď, půjdeme si spolu vyčistit zuby.“ Zkoušet všechno možné, ale násilí až na posledním místě.

Alušáček
Závislačka 2733 příspěvků 13.02.18 18:45

@Irena.Hlovcová Já jsem extra tolerantní matka, nuceni nesnáším ale zrovna zuby jsou vyjímka, čistila jsem i přes odpor. Dceři je 3,5r a už má jeden kaz, kdoví kolik by jich bylo kdych zuby necistila.

Lara Farseer
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 13.02.18 18:46

@Irena.Hlovcová
Mě doporučovala hygienistka vytírat vatičkou po kojení ještě před zuby, aby si zvykla, že se jim šahádo pusy (zatím vše teoreticky, budu teprve rodit), takže myslím, že radši násilím než riskovat, že se jí zkazí…

Maminka dělá na dětském ORL a říká, že to je strašný - kolikrát tam malý miminka mají úplně začernalé pahýly a ještě maminka řekne, že to u mléčných přece nevadí :nevim:.

Takže i když je blbý nutit jí, zatni zuby a čisti. Jinak jí zaděláš na trable dlouhodobě…

Hoa Mai
Kelišová 5049 příspěvků 13.02.18 18:46

@Irena.Hlovcová Ano, čistit násilím a i když nechci mít blbé poznámky, tak si to neber osobně, měla jsi to dělat už od začátku. Ano, dítěti se to nemusí líbit, dokud není natolik rozumné, aby pochopilo smysl čištění, můžou kolem toho být scény, ale pokud chceš, aby neměla se zuby problémy, tak důslednost a vytrvat. Už mám kolem sebe několik kamarádek s dětmi stejně starými, jako můj starší syn (tzn. cca 4 roky), u kterých stačilo zanedbat čištění zubů jen u babiček na prázdninách a už mají kazy, většinou víc než jeden a u téměř všech se řeší, jestli zuby neošetřit v narkóze, protože běžným způsobem se u zubaře ošetřit nenechají. Fakt to za to nestojí.

dickys
Kecalka 355 příspěvků 13.02.18 18:47

Lepší čistit násilím, než mít 2 létě dítě se zkaženými zuby, to je teprve peklo. Když se ti dítě pokadi, necháš ho v ty pline celej den, když se nechce prebalit? Asi ne, co… Tohle je to samý ;)

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 1 inzerát 13.02.18 18:48

Mám kluky 33 měsíců a 21 měsíců a taky si čistit zuby nechtěli. Musela jsem násilím. Kleknout na ně (doslova), otevřít pusu a vyčistit. Časem pochopili, že se zuby čistit musí. Teď už stačí říct „udělej aaaaaaa“ a pusy otevírají sami.

sissi001
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 13.02.18 18:50

Děti si vybraly zubní kartáčky, u čištění jsem jim říkala básničku. Ale já to měla jednoduché, čištění zubů od malinka milovaly.

Hoa Mai
Kelišová 5049 příspěvků 13.02.18 18:50

@Lara Farseer našim dětem se líbilo, když jsme jim šmrdlali dásničky takovým tím silikonovým prstovým kartáčkem, začínali jsme taky už před prvním zubem, i když teda jen jednou denně po koupání. Vatička se asi taky dá, ale ten kartáček mi přijde přece jen trochu ekologičtější :-).

modrasek13
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 13.02.18 18:51

Nas maly si nechal krasne cistit, pak jako kdyz uhodi blesk a nenechal se. Takze rok a pul jsem ho zaklekla a vyčistila mu je nasilim a paj ze dne na den se nechal. A urcite cistit, cistit. Radsi nasilim, nez bude pozde a bude je mit zkazene.

Lara Farseer
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 13.02.18 18:52

@Hoa Mai
No, mě doporučila úplně zezačátku vytírat vatičkou, pak ten prsťáček a pak někdy klasický… ale že to se mnou bude řešit postupně… a taky prý mám pak malého brát s sebou, aby viděl, že i maminka si nechává šahat do pusy a nevyvádí u toho :)

Nevím jestli ten prsťáček jde hned od narození?

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1533 příspěvků 13.02.18 18:53

Čistíme si zuby s dětma od prvního zoubku, dáme jim kartáčky, ať se snaží, sami si je vyčistíme a pak jim dočistíme a jde se, ráno si hrát, večer pohádku a spinkat. Jsou už tak naučení, že dopijou mlíko a letí k umyvadlu. Udělat z toho srandu, ale určitě čistit

Borůvka1990
Závislačka 4357 příspěvků 13.02.18 18:56

Nečisti jí, mléčný jí rychle shnijou, případně jí je zarostlé uhnilé v dásni odstraní chirurgicky pod narkózou a určitě bude mít štěstí a druhé jí nenarostou už uhnilé :palec:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Práce s dítětem na klíně? Nebojte se investovat do hlídání

Práce na home office má obrovskou výhodou – obejdete se bez hlídání. Celou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Baví mě nakupovat zlato, prohlásila vyměněná manželka v domácnosti

Lenka má 15letého syna a je v domácnosti. Oba živí a brněnský podnájem za 20... číst dále >

Ženy s rakovinou prsu se svlékly na charitu, chtějí pomoci stejně nemocným

Karcinom prsu patří mezi nejčastější nádorové onemocnění u žen. Postihuje... číst dále >

Reklama