Ve 3 letech neodhadne sílu objetí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lacimechka
Povídálka 34 příspěvků 11.02.18 20:35
Ve 3 letech neodhadne sílu objetí

Ahoj holky, chtěla bych slyšet Vas názor. Syn měl 3 roky. Ostatní děti má rád… Ale když chce někoho obejmout, tak neodhadne sílu a většinou je to dětem nepříjemné. Pořád ho napominam aby to nedelal, ale většinou když je v zápalu hry, tak kamaráda obejme… Jak ho to odnaucit?

Reklama

Reakce:

krupilovaanna
Nováček 10 příspěvků 11.02.18 20:50

Pokud tím nikomu neubližuje, tak bych ho asi nechala být, jen bych syna pokaždé upozornila, že musí být jemnější. Určitě si kvůli tomu nelámej hlavu, časem se to srovná a syn sám zjistí, kde jsou hranice :hug:.. Vždycky si říkej, že je super, že děti objímá místo toho, aby je šikanoval.. :)

lacimechka
Povídálka 34 příspěvků 11.02.18 20:56

@krupilovaanna ne, on tím neublizuje, jen děti občas silněji stiskne a jim je to potom nepříjemné… Horší je to s mladšími dětmi, které vlastně ani neví co po nich chce… :roll:

krupilovaanna
Nováček 10 příspěvků 11.02.18 21:08

Myslím si, že kdyby se mu zakazovalo objímání, tak by mohl mít v budoucnu problémy s citovým vývojem.. :?. Uvidíš, že ve školce a ve škole se to spraví.. :kytka:

elibro
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 11.02.18 21:28

Máme podobný problém, objímá hlavně dlouze a opakovaně, prostě rád:). Tak mu říkám, že musí dávat pozor, jestli se chce ten druhý taky objímat… Zdá se, že tomu i ve 2,5 docela rozumí, jen to potřebuje opakovaně slyšet… Empatie se u nich teprve rozvíjí, podle mě je třeba jim v klidu vysvětlovat, proč se třeba druhý někdy zlobí, když ho chtějí obejmout…

sarusa4
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 11.02.18 21:38

Dcera, také v tomhle věku, naštěstí jenom hladí po vlasech, za to opakovaně, a taky jsem si všimla, že třeba některé kamarádky od starší se na to netvářily :) Ale když ona to dělá, že má radost, když se jí ta hra líbí a prostě neřekne „to mám radost, jak si hezky hrajeme“. Ale teď tu měla větší holčičky a to bylo fakt vtipné, tolik pohlazení za půl hodiny, vzájemně :lol: :hug:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Reklama