Odplenkování dcery

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jarmilapi
Kecalka 224 příspěvků 11.02.18 22:21
Odplenkování dcery

Ahoj děvčata, vím že toho to tématu je tady až přes přílíš, ale chtěla bych se obrátit na vás co máte problém stejný jako já. Nehledám někoho kdo by mě káral a nebo psal nějaké uražlivé věci, ale spíš opravdu potřebuji poradit.
Mám užasnou dceru jsou jí 2roky a 3měsíce, ale je problém v tom že ještě stále máme plíny. Sednesi na nočník nez problému i bez pleny, ale neví co tam dělat. Říkám jí když bude chtít aby mi řekla, pořád se jí na to ptám, ale stejně když je bez ní počurá se. Nevím co s ní už dělat. Začínám slyšet od okolí, že jsem začala pozdě a že je už na to dost velká, všechno chápu ale jak po ní mohu chtít něco co ani sama asi neví co po ní chci já. Vím že každé dítě je individuální, ale snad máte některá nějaký fígl jak se vám to povedlo :think:. Děkuji za názory.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Pe-G
Ukecaná baba ;) 1846 příspěvků 11.02.18 22:33

Dej ji čas a nech ji dozrát. Odplenkovávala jsem už 4 děti a nechala jsem to až na 2 a 3/4 roku a bylo to ze dne na den a bez problému. Řeči ostatních bych házela za hlavu.

blumen
Hvězda diskuse 43248 příspěvků 11.02.18 22:41

Ted bych to fakt neresila. Leto je idealni cas na odplenkovani, pokud mate zahradu ;) do te doby zadny stres. Ja ji sebrala plinky, az byly nekolik dni suche

Petruna21
Echt Kelišová 9796 příspěvků 11.02.18 22:43

A co jí zkusit nechat pořád bez plenet i přes to že se počůra třeba by jsi pak řekla :)

beruska9
Extra třída :D 10522 příspěvků 11.02.18 22:53

Nech bez plenek, ukazuj, opakuj, vzdy, kdyz se pocura, nasmeruj ji na nocnik…Pokud mas nervy na utirani louzicek a sbirani hovinek. Ale nestresuj se…synovi to secvaklo ve 2.5 letech vyslovene ze dne na den. Od mamky jsem poslouchala uz snad od roku a pul, kdy uz bude bez plinek :roll: Pritom zijeme v zahranici a tady me naopak doktorka gratulovala, ze je bez plin tak brzy, tady klidne maji deti plenky do 3 i 4 let a nikdo se nehrouti.

marfra
Generální žvanilka 23199 příspěvků 35 inzerátů 11.02.18 22:54
@Petruna21 píše:
A co jí zkusit nechat pořád bez plenet i přes to že se počůra třeba by jsi pak řekla :)

ano, indianska metoda. U nas zabrala uzasne, ale dite musi byt proste zrale. Pokud neni, nepomuze opravdu nic. Ja teda maleho do 2 let s zadnym nocnikem neotravovala. Proste jsem mu ve 24m vzala plenku a do 3 dnu si volal. Ano, prvni 2 dny byl pocurany a ja jen menila pocurane teplaky, ale 3.den to klaplo. Stejne to budu praktikovat ted s druhym synem (20m), nocnik mame stale ve sklepe a jeste ho tam par mesicu necham…radeji si pockam, az bude opravdu pripraveny, nez ho otravovat nekolikrat denne s nocnikem
Jo a kdyz se pocural do kalhot, tak jsem ho hned vzala, posadila na nocnik/zachod a rekla, ze to co udelal do kalhot se dela tady. I kdyz uz tam nic neudelal, vzdycky jsem posadila a vysvetlila.

Příspěvek upraven 11.02.18 v 22:58

Blanka S
Kelišová 5015 příspěvků 11.02.18 22:54

Já mám obě holky zimní starší listopad mladší leden…plínky jsem řešila léto po 2 narozeninách.

Janatans
Stálice 82 příspěvků 3 inzeráty 11.02.18 22:54

A je bez plínky celý den, nebo jen určité období (třeba jen odpoledne)? Chodí ven s plínkou, nebo zkoušíte i za cenu nehod venku? Může v tom mít třeba jen zmatek, protože někdy plínku má a někdy nemá (nevím, jak je u vás přesně ta situace, jen mě to napadlo).

U nás hodně pomohl tento postup: Když začala malá čůrat bez plínky na zem, tak jsem ji hned vzala a dala na nočník s tím, že se chodí na záchod tam. Docela brzy to pochopila, ale byla teda mladší, tak nevím, jestli by se to dalo praktikovat i s větším dítětem, teď ve dvou letech ji kolikrát sotva unesu, nevím, jak bych s ní ještě letěla na nočník :)

Ohledně častého posazování na nočník jsem osobně dost skeptická, u nás to prostě nikdy nefungovalo. Posazovala jsem každou chvilku a stejně se nakonec vyčůrala minutu po tom, co jsme to zkoušeli. Zlepšilo se to, až když jsem ji začala „hlídat“ a posazovala, až když začala čůrat.

Ještě mě napadlo… chodí doma v tepláčkách, nebo naostro?

Nuníček
Ukecaná baba ;) 1007 příspěvků 11.02.18 22:55

Odplenkovávala jsem kolem 2,5 let, pak to šlo ze dne na den samo a bez mé zásluhy, jestli z nějakého důvodu nespěcháš nech to na červen.

sarusa4
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 11.02.18 23:08

Koupila jsem kalhotkové plenky místo, zalepovacích plenek a když si začala říkat na nočník, tak jsme je stahovaly jako normální, pak jsme je vyměnili za krásné krajkové kalhotky :lol: a to už si přála sama, že si je nepůčůrá :palec:,ale bylo to ve 2 letech a 5 měsíců. Ale uspěchat se t nedá, musí chtít dítě, pak je to během jednoho týdne i dřív. Vůbec si nemyslím, že bys začala pozdě.

U druhé dcery to bylo jednodušší, postavily si nočníky vedle sebe a hned věděla, co tam dělat. :mavam:

Russet
Echt Kelišová 9509 příspěvků 11.02.18 23:11
@jarmilapi píše:
Ahoj děvčata, vím že toho to tématu je tady až přes přílíš, ale chtěla bych se obrátit na vás co máte problém stejný jako já. Nehledám někoho kdo by mě káral a nebo psal nějaké uražlivé věci, ale spíš opravdu potřebuji poradit.
Mám užasnou dceru jsou jí 2roky a 3měsíce, ale je problém v tom že ještě stále máme plíny. Sednesi na nočník nez problému i bez pleny, ale neví co tam dělat. Říkám jí když bude chtít aby mi řekla, pořád se jí na to ptám, ale stejně když je bez ní počurá se. Nevím co s ní už dělat. Začínám slyšet od okolí, že jsem začala pozdě a že je už na to dost velká, všechno chápu ale jak po ní mohu chtít něco co ani sama asi neví co po ní chci já. Vím že každé dítě je individuální, ale snad máte některá nějaký fígl jak se vám to povedlo :think:. Děkuji za názory.

Neposlouchej okolí a říkej, že na to máte :mrgreen:
Syn nosil pleny ještě ve 2,5 letech, na záchod se bránil i posadit, nočník uklízel. Ze dne na den začal chodit na záchod. Nabízej nočník, posazuj hned po probuzení a případný úspěch odměň. Neboj, do školy v nich nepůjde!

Andy27
Kelišová 6238 příspěvků 11.02.18 23:15

Male jsem proste v roce a pul tu plenu vzala..a furt davala na nocnik, neptat se ale rovnou dat..nam pomohly navstevy u starsich, co uz chodily na nocnik..videla to dvakrat a uz to zkusila sama…patkrat to ujelo v noci ale pak uz ok

Markéta80
Hvězda diskuse 38789 příspěvků 11.02.18 23:16

@jarmilapi já si taky říkala že malá je taková šikovná že pleny se odbourají rychle. Zkoušela jsem ve 2 letech, jen to zadržovala a když už tak to pustila pod sebe, v půlce jsem jí přesunula na nočník, pak bonbony a spokojená a za půl hodiny nejstarší že se počůrala na židli :mrgreen:. Zkoušela jsme pár dní, efekt čím dál horší tak jsme pleny vrátila a pak ve 2,5 ze dne na den. Byl vidět posun že jak se vyčůrala do pleny hned jí chtěla měnit a jednou jsme využila že ráno byla plena suchá, držela půl h a hned jsem jí posadila a bylo vidět že je spokojená, v poledne na zem a odpoledne sama začala chodit na nočník a hned 2 den začala chodit v kalhotkách :mrgreen:

mapu
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 11.02.18 23:37

Syn ma 2 roky a kousek…posazovali jsme tak od roku vždy pred koupáním a jak slyšel vodu, cural…chvalili jsme…po 2roce mu začala mokra plinka vadit vzali jsme, 2dny mel 1× nehodu, od té doby bez plenky…jen na spaní..rovnou i ven bez plínky, načasovaní super - leden, unor :lol:

rena621
Ukecaná baba ;) 1049 příspěvků 12.02.18 00:21
@jarmilapi píše:

Mala bude mit v dubnu 2 a odplenkovat zacnu v lete proste ji nedam plinku nocnik bude pripravenej i kdyz bude urcite nehoda nestihne se dam si zalezet aby to pochopila. Na vecer na spani budu davat jeste.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Mistr prázdných gest Jiří Pomeje: Jaká je vlastně realita jeho života?

Když před mnoha lety Jiřího Pomejeho vyhodila Iveta Bartošová ze své... číst dále >

Mladý fotbalista z Vrchlabí se po zápase oběsil. Bylo to kvůli nešťastné lásce?

Další fotbalista si vzal život. V noci z pátku na sobotu spáchal sebevraždu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Reklama