Roční introvert

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.18 13:26
Roční introvert

Dobrý den,

chtěla bych se svěřit s pár poznatky, které jsem si všimla ohledně mé roční dcerky a se kterými si úplně asi nevím rady. Od půl roku chodíme s dcerkou do kroužků, kde se setkává se stejně starými dětmi, od malička bych řekla, že je ve všem oproti ostatním dost popředu, ať už se jedná o pohybovou stránku, tak i v chápání, jde vidět docela velké rozdíly. Jsem na ní hrdá, je šikovná, doma je naprosto úžasná, pomáhá, opakuje věci po mě a velice rychle chápe co se jak dělá, akorát teda jsem si všimla, že se u ní pomalu objevuje introvertní povaha. Když jsme v kroužku, ráda si odejde mimo kolektiv a hraje si sama s hračkami, kde je jí prostě nejlíp. Když se děje něco zajímavého, přijde se podívat, usmívá se, směje se nahlas, ale pak se zase otočí a odejde si hrát. Když se náhodou stane, že není vyspaná, nebo jsme měli náročnější noc, celou hodinu v kroužku se ode mě nejde, někdy se to neobejde bez kňučení, chce být jenom u mě, nejlépe v náručí, nebo chce jít pryč. Pryč o lidí, od dětí, přitom se s dětmi vídává opravdu už skoro od miminka, snažila jsem se jí hodně socializovat hned ze startu, takže s lidma jsme vážně často, hodně s dětma, teď chodíme na hřiště taky, kde jsou děti, ale když k nám někdo přijde na návštěvu, tak to malá prořve většinou, je nesvá, když máme na návštěvě jiné děti, tak před nimi utíká a nechce s nimi být, brečí, když jí jiné dítě sáhne na její oblíbenou hračku miminka, tak dokáže strašně řvát, že jí někdo miminko vzal a nechce jí ho dát zpátky. Dospělí jí tak moc nevadí, ale když jich je hodně, tak strašně, chlapi nemůže ani cítit. Trochu mě to trápí, protože mám už své kamarádky s dětma, ale pomalu nemůžeme nikdy nic podnikat společně, protože malá je z toho hned nesvá. Separační úzkost jsme měli už v sedmém měsíci asi do devátého, ale řekla bych, že tohle je spíše už povahový rys a mě to strašně mrzí, protože ostatní děti hezky sedí u maminek a nechají si kovat nožičky v kroužku, vařit kašičku, ale naše ta u toho nechce být, odejde a prostě si hraje sama, ale zároveň vidím, že takhle je strašně spokojená. Doma si občas prostě odejde sama do pokojíčku, tam si sedne do koutku a vytáhne knížky a ty si prohlíží a povídá si sama pro sebe. Když jí chybím, přiběhne obejme mě a jde si zase hrát. Jsou dny, kdy jako každé dítě potřebuje mnou pozornost, ale dá se říct, že když se jí věnuju sto procent, velice brzo se tím nabaží a zase si jde hrát sama. Snažím se jí tak brát, manžel i já jsme byli podobné povahy, aspoň co víme z vyprávění ze školkových let, ale já si říkám, jestli jí nějak nezanedbávám, že to neřeším, mrzí mě to, když přijdu na návštěvu do práce za kolegy s malou a po deseti minutách odcházíme, protože dcerka kňourá a chce být furt u mě, je nervózní a akorát ji trápím. Pak slyším, tady Helenka ta se zase ukázala, mávala, pusinkovala všechny… je mi to líto :( Já vím, že naše taková taky je, na mě, na manžela, ale na ostatní ne. Autismus to není, už ji pozoruju docela dlouho a vím, že se umí soustředit na to, co říkám, je pozorná, chová se vesele jako každé jiné miminko, je bystrá, ale jenom v okruhu svých nejbližších. Když o tom mluvím s jinými maminkami, moc mě nechápou, protože jejich mimča jsou společenská, přijdu si pak, jakože to pak vypadá, že za to můžu já, že jí třeba izoluju, ale kdyby věděly, jak často se snažím s malou někde chodit, vystavovat ji situacím, kde jsou jiné děti, ale zase mi přijde, že to není dobře, že bych vůči ní měla být chápavější a prostě to tak brát, že taková je a dát jí více času se rozkoukat… :nevim: Máte někdo taky takové dítě a jak to řešíte? Popřípadě jestli už je máte větší, jak s zvykaly na školku třeba na kolektiv? Bojím se jenom, aby nebyla nešťastná v pozdějším věku třeba ve škole nebo tak :think:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Elishka1
Ukecaná baba ;) 2486 příspěvků 12.02.18 13:34

Roční dítě týjo, je vážně šikovná :) já bych to nehrotila a nechala ji prostě žít

Huk
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 12.02.18 13:36

První dítě, viď :srdce: nic si z toho nedělej, být introvert není nemoc. Navíc jestli jste byli oba v jejím věku také takoví, nemůžeš čekat, že dítě bude jiné. Roční děti jiné děti nepotřebují, to přijde později. Neporovnávej svoje zlatíčko s jinými, buď ráda, že je zdravá a nenech se lámat, že se něco musí. Když jdete s kámoškami, nech jí prostor, kam si může zalézt a hrát si po svém. Moje starší byla taky taková, neteř vlastně taky, a přešlo to.

citlivaduse
Ukecaná baba ;) 1794 příspěvků 12.02.18 13:38

Nechala bych ji být a neporovnavala s jinýma dětma. Je normální, že se v tomhle věku cítí nejlíp u mámy.

ka2ka
Extra třída :D 12503 příspěvků 1 inzerát 12.02.18 13:48

To se ještě x krát změní

Fima
Nadpozemská drbna 29154 příspěvků 15 inzerátů 12.02.18 13:49

Přemýšlet nad tím v 1 roce je opravdu hodně předčasné. Dcerka se Ti ještě mnohokrát změní. Anebo taková zůstane, i to je samozřejmě možné. A pak bude jen na Tobě, jak to zpracuješ. Introverze není nemoc. I když přiznávám, že to mají o něco těžší. Svět je nastavený na přesný opak. A ano, já silně introvertní dítě nám. Je mu skoro 5 let. Není to úplně jednoduché, ale hlavní bylo si udělat pořádek v sobě a přijmou to dítě takové, jaké je. On je spokojen.

Pomka
Kelišová 7261 příspěvků 12.02.18 13:51

Přijde mi jako normální dítě v jejím věku :nevim: Mám skoro 3,5 letou a taky je introvert. Od malička. Taky se stranila dětí, vydrželo jí to doteď. Když někam přijdeme, strašně dlouho se rozkoukává a sedí mi na klíně.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 12.02.18 13:55

Roční holčička? :roll: :D jova, klid. Jak měl můj raubíř rok bál se kde koho, děti mu nic neříkali, bál se i mého taťky. Když k nám někdo přišel na návštěvu prořval to, nebo se nehl od manžela na krok, někde jsme byli a on se nás držel jak klíště. Teď jsou mu dva, jak někdo přijde utíká celý natěšený ke dveřím, hned si ho odvede do pokoje a ukazuje všechny hračky, s mým tátou jsou,, nejlepší kámoši,,. Když přijdeme někde na návštěvu musí být středem pozornosti… Taky jsem měla strach, že to bude introvert a snad ne :) takže hlavu vzhůru a tolik to neřeš! :mavam: :kytka:

Svetlussska
Kecalka 333 příspěvků 12.02.18 14:04

Já jsem taky introvert a jestli bude i moje dítě, tak to se uvidí. Zatím si vystačíme sami a s příbuznými a jejich dětmi. Nikam do kroužků nechodíme, přijde mi to taková zbytečná moda dneska tahat dítě po všech akcích. Když si dítě zaleze někam samo, jsem ráda, že mám klid a ono je rádo, že si vyhraje. Vůbec bych to neřešila, kor takhle brzo v 1 roce :mavam:

Mollify83
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 12.02.18 14:13

Starší syn byl taky takový, snažila jsem se stejně jako ty a víš co? Ať děláš co děláš, povahu nezměníš :) teď je mu 32 měsíců a vybírá si kamarády i kroužky. Zkusili jsme angličtinu - ta ho baví, naopak u plavání mi jasně řekl že ne. To samé s dětmi, baví ho ti starší, tak kolem 5 let, když nejsou, vystačí si sám. Jsem jen zvědavá na školku, nemá rád když se musí dělat něco organizovaně, ale uvidim :nevim:

Pomka
Kelišová 7261 příspěvků 12.02.18 14:16

@Mollify83 tak moje tíhne k malým dětem, ty starší, 5leté apod. se jí nelíbí :D Školky jsem se taky bála, trvalo jí asi 4 měsíce než se začla trošku zapojovat a komunikovat s dětma. Teď je to lepší.

Ice79
Závislačka 2554 příspěvků 12.02.18 14:20

8o Ani jsem to nedočetla. Uff. Promiň, ale jen by mě zajímal důvod, proč tak malé dítě taháš po všech čertech. Dítě v tomto věku vrstevníky nepotřebuje, nevyhledává a ještě dlouho vyhledávat nebude. Je mi dítěte docela líto. :nevim:

Mollify83
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 12.02.18 14:20

@Pomka no u nás to taky není vždy, třeba cizí na hřišti ne, myslím jen z těch co zná. Stačí aby byl někdo hlučnější nebo divočejší a hned je problém :nevim: snad tu školku nějak zvládne, stejně jako tvoje slecna :mavam:

Mollify83
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 12.02.18 14:22

@Ice79 no třeba můj mladší je vyloženě společenský a moc ho kroužky baví, podle mě záleží na dítěti. A upřímně alespoň si i já odfrknu :mrgreen:

Ice79
Závislačka 2554 příspěvků 12.02.18 14:27
@Mollify83 píše:
@Ice79 no třeba můj mladší je vyloženě společenský a moc ho kroužky baví, podle mě záleží na dítěti. A upřímně alespoň si i já odfrknu :mrgreen:

Roční??

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Reklama