Screening ve 3.trimestru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Polnicek25
Nováček 9 příspěvků 01.07.19 20:34
Screening ve 3.trimestru

Ahoj holky :andel:

Byla jste nektera na screeningu ve 3.trimestru? Premyslim, zda je to dulezite tam jit, nebo uz ne. Moje gynekolozka nikdy nic nerekne, neda na nic doporuceni, jen se na me diva jak na idiota s kazdym dotazem. :zed: Takze vubec nevim, zda se nejak objednavat i ve 3.trimestru? Popripade plati se to stejne jako v 1. trimestru?
Diky za odpoved :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Betyssek
Kecalka 161 příspěvků 01.07.19 20:36

@Polnicek25 ahoj, nic se neplati, me ho delal jen muj gyndar (prvni a druhy delali v porodnici), a jen měřil a “vážil” mimco a kontroloval polohu ;)

dana.dv
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 01.07.19 20:36

Screening ve 3.trimestru dela gynekolog, je to jen precizni zmereni mimca a urceni jeho polohy. Na genetiku se jiz nechodi.

flicek18
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 01.07.19 20:39

@dana.dv mě ho nedělala na gyndu ale šla jsem tam kde mi dělali 1. a 2., je to i o tom jaký má gyndař UTZ.

Polnicek25
Nováček 9 příspěvků 01.07.19 20:58

@flicek18 no moje gyndarka ma prave ultrazvuk uplne desny zastaraly srot. Proto zvazuji, zda se objednat tam, kde jsem byla v 1. a 2. trimestru nebo ne. Aby na me nekoukali jak na blbce :D

chaela
Ukecaná baba ;) 2355 příspěvků 2 inzeráty 01.07.19 21:09

Mne ten třetí dělala taky moje doktorka. Jen zjistila váhu, polohu, stav čípku, množství vody. Ale pokud to tvoje nedělá, klidně se objednej na genetiku, sice zaplatíš, ale co už. U nás se lze objednat i na ten 3. screening, stejně tak si lze zaplatit jen utz kdykoliv chceš a spoustu jiných blbin. Nikdo se na tebe divně koukat nebude.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 01.07.19 21:09

Já byla, poslal mě do nemocnice můj gynekolog. Není to důležitý, stejně jako první dva. Nic se nezmění, jen budeš mít víc informací. Já nikdy žádné vyšetření neodmítla, abych mohla být ve větším klidu.

flicek18
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 01.07.19 21:39

@Polnicek25 mě tam klasicky poslala moje gyndařka i s žádankou myslím. Kašli na to jak na Tebe budou koukat, hlavně ať jste oba v pořádku ;)

Uživatel je onlineMarketaC4
Kecalka 169 příspěvků 01.07.19 22:16

Mně na třetí screening objednali hned automaticky na druhém. Nic jsem neplatila a byla jsem tam asi 10 minut. Malou zvážil, změřil, překontroloval a šla jsem.

Polnicek25
Nováček 9 příspěvků 02.07.19 10:25

@MarketaC4 super, tak ja se asi radeji objednam znovu tam, kde jsem byla na 1. a 2. :palec: Moje doktorka neni uplne sdilna, ani nevim, kolik mala priblizne vazi nebo meri, protoze mi to i pres me dotazy nerekla. :roll:

Kiminkkka
Kecalka 428 příspěvků 02.07.19 11:27

Tak 3. screening je měření a vážení - už to není tak podrobné jak 1. nebo 2. screening. Taky mi to dělal můj gynekolog a byla to otázka 2 minut - našel hlavičku, nožičku něco ťuknul a objevil se váhový odhad :) Myslím si, že kdyby mi toto ani neudělal tak se nic nestane (akorát nebudu vědět jak je veliká) :)

lucil
Kecalka 277 příspěvků 11.07.19 11:14

Určitě jdi, je také důležitý :) Měla bys dostat žádanku od doktora, teď se chodí přímo do nemocnice, kde plánuješ rodit, ještě před čtyřmi lety jsem byla v Gennetu jako na 1. a druhém.

Zkoumá se hlavně růst a velikost plodu, uložení placenty, množství plodové vody, srdeční aktivita a přibližný váhový odhad. Plus se hodnotí průtoky krve pupečníkem, aby se zjistilo, zda miminko dostává vše, co má.

Pak samozřejmě taky kontrola mozku, žaludku, ledvin… celkově všech orgánů. Takže prostě po prvním a druhé další „velký“ ultrazvuk, kde se vše pořádně prozkoumá. Fajn zážitek a počítej, že tam nějaký čas strávíš. Jo a neplatí se to.

@Kiminkkka Myslím, že tě doktor dost odbyl :( Myslím, že dvě minuty na takovéhle důležité vyšetření je výsměch. Nemyslím to nijak zle, ale jestli není superman tak vše nemohl stihnout pořádně přeměřit a prozkoumat :think:

Kiminkkka
Kecalka 428 příspěvků 11.07.19 18:30

@lucil ale tohle mi dělal při 2. Screeningu - kontroloval všechny orgány a růst a velikost.. a co jsem se bavila s holkama v stejném týdnů, tak to měli úplně stejně :wink: třetí už byl prostě jenom váhový odhad a změření velikosti :wink:

lucil
Kecalka 277 příspěvků 11.07.19 20:03

@Kiminkkka tak je to asi klasicky všude jinak :mrgreen:

Kiminkkka
Kecalka 428 příspěvků 11.07.19 20:16

@lucil nejspíš jo :think: tak snad doktoři vědí co dělají no :grinning: u nás se třeba ani nepředává těhotná do porodnice, tam se jede přímo až rodit. Jinak až do porodu chodím k svému Dr, což taky nebývá všude :grin:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama