Screening ve III. trimestru

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.1.22 22:00

Screening ve III. trimestru

Ahoj holky,
byly jste všechny na III. screeningu mezi 30-32tt.? Nebo Vám to přijde zbytečné.
Moje gynekoložka na to nemá vybavení ve své ordinaci, aby vše zkontrolovala, ale zároveň mě ani nikam neposlala a ani se se mnou o tomto vyšetření nebavila.
Přijde mi, že se mnou vůbec nemluví a musím z ní všechno páčit sama.
Musela jsem se na I. i na II. screening objednat sama do fakultky v Olomouci, ani o tom se se mnou nebavila.
Všichni o ní říkají jaká je kapacita, ale mě to teda nepřijde, když se svou pacientkou neprobere ani takovou zásadní věc. Ještě jsem jí sama od sebe donesla výsledky z té fakultky a ani na to mi nic neřekla a jenom si papíry okopírovala.
Jsem teď 28+3 a budu se raději zase sama za sebe objednávat i na tento III. velký UTZ.
Chci mít jistotu, že je mimčo v pořádku, když mám takovou supr paní doktorku, kterou si všichni tak strašně vychvalují…
Po porodu ihned vyhledám jiného gynekologa.
Prosím podělte se se mnou co se vše provádělo při tom III. screeningu. Děkuji :srdce: :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
65
9.1.22 22:05

Pokud chceš mít jistotu, dej na sebe. Já měla jen první dva screeningy, další už mi přijde zbytečný, stejně kdyby se něco zjistilo, tak se s tím už asi nic nenadělá a kdyby se zjistilo něco špatného, jen by mě to stresovalo. Ale každý jsme jiný. Pokud máš pocit, že budeš potom více v klidu, tak jdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
517
9.1.22 22:06

Me delali " 3.screen. normalne u dr, podrobnejsi jako bezny utz, zkontrolovala vsechno, nikam jsem kvuli tomu nemusela
Mmj takovou dr. jsem taky mela, nekdy to bylo dobry ze se mnou nemluvila ale obdobi tehu bych s ni nechtela resit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
766
9.1.22 22:20

Doktor mi normal rekl, na kdy se mam objednat na 3.screening (zadny problem jsem v tehotenstvi nemela a myslela jsem, ze je naprosto bezny, ze se chodi na vsechny 3 screeningy). Sice ten screening trval asi 10 minut, z toho 5 minut se doktor snazil vyfotit co nejlepsi fotku, ale aspon jsem si potvrdila, ze je vsechno ok :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1656
9.1.22 22:47

Mně 3.screening dělal už můj MUDr.
Myslím si, že je takový spíš bonus, nic extra už se nekontroluje a kdyby bylo něco hodně špatně, tak se na to podle mě přijde při běžné kontrole.
Mně kontroloval placentu, PV, jak je mimčo uloženo, kontroloval ozvy a cévy v pupečníku, dále dělal váhový odhad, to asi vše :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
9.1.22 23:05

3.screening se dela zejmena pro ulozeni placenty (ma vliv na porod), polohu mimina, mnozstvi plodove vody, dale vahovy odhad vzhledem k tydnu a take prutoky cev v pupecniku, dale kontrola organu… Staci zadat na googlu 3. Screening- je tam i vysvetleno proc se to dela… Sama pak rozhodni, jestli je to pro tebe dulezite… To ze ti tady napisou zenske, ze na tom nebyly a je to zbytecne je jejich rozhodnuti vcetne reseni pripadnych nasledku… ja chtela mit obe miminka zdrave a bylo super se na mimino podivat… A vzhledem k tomu ze je hrazene pojistovnou jen idiot na to nejde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3959
10.1.22 06:58

Mne treba doktorka pri kazde kontrole kontroluje organy, vahu miminka, jeho polohu, atd. To ze mi udelala 3 screening jsem poznala jen tak, ze mi navic nabrala krev a zmerila delku stehenni kosti. Jestli o 3.screening stojis, tak se na nej zrejme budes muset objednat sama a jinam, pokud tva doktorka nema vybaveni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4026
10.1.22 07:20

V prvním už nevím, druhý těhotenství bylo divočejší, od začátku se řešilo jestli dcera nebude postižená, takže jsem šla i na třetí. Sice už jsem za sebou měla pohovor na genetice a krevní testy, který vyšly ok, ale tak lepší si bejt jistá. Doktor mi nicméně vždy řekl, kdy se mám objednat, sama bych to asi zazdila :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
11.1.22 12:13

@Lily Evans taky jsme měli podezření na Downa při 1.screeningu, na odběr plodovky jsem neměla odvahu jít, protože je tam taky nějaké riziko potratu, tak to jsme rovnou s manželem zavrhli. Je to naše vytoužené mimčo, po několika samovolných potratech. Tak jsme šli na krev na soukromou kliniku a to teda stálo 10 000,– a mimčo samozřejmě naprosto zdravé. A na 2. screeningu už vyšlo všechno krásně bez nějakého problému.
Na 3. screening už jsem teda objednaná za 14 dnů. Jistota je jistota.
Už se těším, až prďolku pořádně uvidím na velké obrazovce… u té mojí gyndařky jsem ráda, že něco vidím :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4026
11.1.22 13:16

@lucky1997 jojo, taky jsme si platili (slovy manžela „už jsme utratili víc peněz za větší blbosti“) - tu chvíli kdy mi volali že je to ok a já se úlevou rozbrečela ještě během toho telefonátu, si budu pamatovat dlouho :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3130
11.1.22 13:40

@lucky1997 Taky jsem byla na tom testu, protože nám vyšel pozitivní screening na DS, přitom ultrazvuk úplně krásný. Do plodovky bych proto zbytečně nešla. Na klinice mi říkali, že jsem ten den už asi pátá, které berou krev na neinvazivní test NIPT. A výsledek naprosto negativní. :dance: Přitom všude jenom straší plodovkou, i tady na epipi v těch článcích o vyšetřeních ani zmínka o NIPT.
Taky jsme se smáli, že ještě se dítě nenarodilo, a už nás stálo hromadu peněz (a to nejsme po IVF, to musí být ještě úplně jiné částky).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
13.1.22 13:58

Zrovna včera jsem byla na 3. screeningu a doktorka tam mela mediky a vysvětlovala jim, co se v tomto stádiu hodnotí a co nemohlo být videt na 2. screeningu. Jde o správný vývoj mozkových komor, jestli není dilatace ledvin a jestli velikost miminka odpovídá týdnu. Oproti minulým screeningum jsem tam byla fakt chvilku, podle mě to za tu kontrolu stojí. Moje gynekolozka takhle podrobné vyšetření nedělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat