Upt - co teď dělat?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.1.22 16:28

Upt - co teď dělat?

Ahoj. Jdu se sem poradit. Jsem v hrozne situaci a mám z toho opravdu strach..

Před asi 7 lety jsme s přítelem čekali dítě. Já jsem byla mladá, ještě jsem nebyla připravena, takže jsem se rozhodla pro upt. Pritelovi jsem to neřekla, řekla jsem mu že jsem o to přišla.
Jenže teď bysme ho už chtěli. A já nevím, co teď. Jestli nám to jde nebo nejde, to teď vážně řešit nechci. Řeším spíš to, že záznam o upt mám v kartě u dr. Kdyby se mnou šel přítel na ultrazvuk, určitě by to tam doktor říkal. Nebo až budu mít těhotenský průkaz, tam se to taky píše… Je to opravdu nutný? Nemůžu spíš doktora požádat, aby to tam nepsal? Určitě průkazku bude chtít vidět přítel, mamka, kamarádky.. Máte s tím někdo zkušenost? Píše se to jeste někam?

Nebo kdybych přešla k jinému dr? A úplně to zatajila? Zjistí to nějak? Přes pojišťovnu nebo tak.. Můj dr karty neposíla.

Opravdu kvůli tomu ani nemůžu spát.. Prosím nesudte mě.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3331
9.1.22 16:31
@Anonymní píše:
Ahoj. Jdu se sem poradit. Jsem v hrozne situaci a mám z toho opravdu strach..

Před asi 7 lety jsme s přítelem čekali dítě. Já jsem byla mladá, ještě jsem nebyla připravena, takže jsem se rozhodla pro upt. Pritelovi jsem to neřekla, řekla jsem mu že jsem o to přišla.
Jenže teď bysme ho už chtěli. A já nevím, co teď. Jestli nám to jde nebo nejde, to teď vážně řešit nechci. Řeším spíš to, že záznam o upt mám v kartě u dr. Kdyby se mnou šel přítel na ultrazvuk, určitě by to tam doktor říkal. Nebo až budu mít těhotenský průkaz, tam se to taky píše… Je to opravdu nutný? Nemůžu spíš doktora požádat, aby to tam nepsal? Určitě průkazku bude chtít vidět přítel, mamka, kamarádky.. Máte s tím někdo zkušenost? Píše se to jeste někam?

Nebo kdybych přešla k jinému dr? A úplně to zatajila? Zjistí to nějak? Přes pojišťovnu nebo tak.. Můj dr karty neposíla.

Opravdu kvůli tomu ani nemůžu spát.. Prosím nesudte mě.

Karty neposílá ale výpis z nich určitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4556
9.1.22 16:35

Osobně jsem proti UPT… ale to sem teď nepatří…
počet porodů a potratů se do karty píše, ale lékař fakt při každém potratu nerecituje "takže, paní Nováková, vy jste byla před iks lety na potratu v sedmém týdnu a teď na utz vídíme plod v týdnu desátém… "
pokud přejdeš k jinému MUDr., ok, možná mu to zatajíš, ale bude chtít kartu z minulé ambulance…
na jednu stranu do toho, kolikrát jsi byla na potratu nikomu nic není, na stranu druhou, každý gynekolog se na to v rámci anamnézy bude ptát… a do těhot průkazky se to také píše…
ne, opravdu nemáš povinnost se komukoliv přiznávat, ale když jsi měla koule na to na potrat jít a lhát všem (mamce, kamarádkám a dalším, co budou mít zájem vidět těhot. průkazku) je tak těžké říct pravdu o tom, jak to tenkrát bylo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4556
9.1.22 16:35
@JanaDaR píše:
Karty neposílá ale výpis z nich určitě.

jasně, ale počet UPT je tam dost zásadní info…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
19084
9.1.22 16:39

Ne -na ultrazvuju tvůj gynekolog nebude říkat nic o potratu před sedmi lety. Natož aby partnerovi vysvětloval že to ukončení těhotenství o kterém ví bylo umělé.

Ale proboha - ty si dořeš to k čemu ses rozhodla a s tím rozhodnutím se smiř. Stejně tak evidetně to chceš probrat s partnerem, protože tě to žere zevnitř a pokud se k tomu přidají těhotenské hormony, tak kdoví co to udělá za paseku.

Chceš to řešit tak, aby si to měla pod kontrolou, ne že se pod hromadou pocitů viny a těhotenských hormonů zhroutíš.

Fakt není potřeba tě soudit, evidetntně nejhorším soudcem a exekutorem trestu jsi sama sobě.

Už je čas si odpustit. Pokud nevíš jak na to, najdi si psychoterapeuta-ku. Jen se vyhýbej aktivistům z hnutí pro život - hledel běžného, kvalifikovaného psychoterapueta, nehledej nikoho kdo se „specializuje“ na potraty - tam hrozí že ti spíš přitíží.

Možná někdo kdo spolupracuje s CAR, ti sp odobnými tématy umí zacházet dobře a citlivě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.22 16:42

@azaleila nemusí, byla jsem na UPT a pak jsem byla těhotná a dr.mi to tam po mé prosbě nenapsal.
Prosím ponechat anonym, osobní údaje.

• Citovat
  • Nahlásit
3331
9.1.22 16:59

@azaleila no proto to píšu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.22 17:02

Děkuji všem. Asi jsem se potřebovala vypovídat. Můj dr je v pohodě, proto bych ho nerada měnila. A pritelovi to řeknu, stejně to asi tusi. Měli jsme v té době problémy, hlavně finanční a byli jsme mladí. Řeknu mu to, až budeme čekat miminko, které chceme teď. Proto jsem šla na interrupci, nebyli jsme na to připraveni ani jeden z nás.. Nebyla správná doba.

• Citovat
  • Nahlásit
552
9.1.22 17:04

Řekla bych mu to.Driv než se to dozví prerekem od lékaře či z dokumentace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4556
9.1.22 17:13
@Ou píše:
Ne -na ultrazvuju tvůj gynekolog nebude říkat nic o potratu před sedmi lety. Natož aby partnerovi vysvětloval že to ukončení těhotenství o kterém ví bylo umělé.

Ale proboha - ty si dořeš to k čemu ses rozhodla a s tím rozhodnutím se smiř. Stejně tak evidetně to chceš probrat s partnerem, protože tě to žere zevnitř a pokud se k tomu přidají těhotenské hormony, tak kdoví co to udělá za paseku.

Chceš to řešit tak, aby si to měla pod kontrolou, ne že se pod hromadou pocitů viny a těhotenských hormonů zhroutíš.

Fakt není potřeba tě soudit, evidetntně nejhorším soudcem a exekutorem trestu jsi sama sobě.

Už je čas si odpustit. Pokud nevíš jak na to, najdi si psychoterapeuta-ku. Jen se vyhýbej aktivistům z hnutí pro život - hledel běžného, kvalifikovaného psychoterapueta, nehledej nikoho kdo se „specializuje“ na potraty - tam hrozí že ti spíš přitíží.

Možná někdo kdo spolupracuje s CAR, ti sp odobnými tématy umí zacházet dobře a citlivě.
@Ou píše:

@Ou píše:

doporučení na knížku by nebylo? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4556
9.1.22 17:14
@Anonymní píše:
@azaleila nemusí, byla jsem na UPT a pak jsem byla těhotná a dr.mi to tam po mé prosbě nenapsal.
Prosím ponechat anonym, osobní údaje.

tak to buď přehlédl, nebo se na to vykašlal… není to zásadní pro další těhot, přesto se tím gyn. zabývá…
anonym samozřejmě, do Tvého života nikomu nic není…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4556
9.1.22 17:15
@Anonymní píše:
Děkuji všem. Asi jsem se potřebovala vypovídat. Můj dr je v pohodě, proto bych ho nerada měnila. A pritelovi to řeknu, stejně to asi tusi. Měli jsme v té době problémy, hlavně finanční a byli jsme mladí. Řeknu mu to, až budeme čekat miminko, které chceme teď. Proto jsem šla na interrupci, nebyli jsme na to připraveni ani jeden z nás.. Nebyla správná doba.

kecy v kleci!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.22 17:23

@azaleila ne, tak ne.

• Citovat
  • Nahlásit
2784
9.1.22 19:33
@azaleila píše:
kecy v kleci!

To snad trochu přeháníš ne???
O tehdejší situaci zakladatelky nevíš vůbec nic, ale hlavně, že trapně a hloupě ryješ.
Názor na potraty můžeš mít jaký chceš, ale neznamená to, že jsi nějaká míra věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
561
9.1.22 20:14

@azaleila tohle je teda totálně za čárou, připadají ti takovýhle poznámky normální??!
Hned ve tvém prvním příspěvku jsi psala, že jsi proti UPT (což bychom stejně asi poznaly na základě toho, jak píšeš, ale to je už jedno) i když se tě na to nikdo neptal.

Zakladatelka řeší úplně jiný problém, už tak to musela být (a stále je) dost náročná a zátěžová situace, ale proč si ještě nekopnout, viď… Fakt těmhle reakcím nerozumím.

Nevíš, kolik zakl. bylo let, v jaké byla situaci, nevíš prostě vůbec nic! Takže bych si na tvém místě odpustila tyhle prádzný komentáře, jejichž jediný poslání je ublížit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat