Se*e mě manžel

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.19 08:54
Se*e me manzel

Prijdu rano do obyvaku, rikam si, dneska s nim radsi nebudu probirat to, ze vecer, kdyz usnu, tak si v obyvaku zapali, at neni hadka. Ani to, ze nejak neumi hospodarit s penezma a vecne plati o par ni pozde slozenky, zatimco jde dne do makra udelat vetsi nakup, popr. koupi alkohol. Nerikam nic. Ani to, ze mam dojem, ze nema vubec empatii k tomu, jak se citim. Manzel me ukaze nejake dokumenty, zada o radu, vysvetlim. Pak me rika, ze mu kamarad pomaha dat dohromady nejake podklady, (nemam ho rada, podvadi svou zenu), ale rikam, tak to je hodnej, ze ti pomaha. Kouknu do telefonu na pocasi, v pondeli a utery a byt hezky, slunecno, prijedes za nama na chatu? ( porad to odklada, protoze dava dohromady ty dokumenty na podnikani). 10 stupnu neni hezky, rekne a ja to vnimam tak, ze zvysil hlas. Tak jestli za nama nechces jezdit, tak nejezdi, reknu klidne. Ovsem on to vnima tak, ze jsem zvysila hlas. Doprdele, presne tohle me na tobe s*re, rika a jede dal. Snazim se vysvetlit, ok, tak jsme si neporozumneli, hodime to za hlavu. Neee, jede dal. S tebou se neda normalne mluvit, jsi zakomplexovana, ts, ts. Naseru se a rikam, a e sere, ze ty z vteriny a vterinu notabene potom, co ti s necim pomaham, na me vyjedes a kazis nam den. Aha, jestli tohle byla pomoct, rika on, tak chapu, proc ti prijde zvlastnj, ze me vcera pomahal kamos. Naprosty nepochopeni, pomyslim si, tveho kamose jsem chtela pochvalit, ocenit, memusela jsem. Ze ho nemam rada ted rikat nebudu, nepochopil by a byl by hnusnej. On to vi, ze jeho neveru neschvaluju, a ze ho kvuli tomu k nam nezvu. manzel koneckoncu taky. Je ti uplne jedno, jak se citim, rikam ( v hlave se me honi, ze mu reknu o tom huleni a o tom blbym hospodareni, ale premuzu se, akorat by zacal bejt jeste hnusnejsi a jak pak zpet, pak bouchne dverma, zarve a podobne) Chci klid, seberu se a jdu do loznice a budu cekat, az vypadne do prace. Jeste ho slysim, jak si tam pod fousy nadava. Doprdele, co je to za cloveka, opakuje. Ze jsem tam lezla. Nechtela jsem. Bude odchazet v 10, hadka probehla v 8. Tohle mame 2×-3× tydne. Prosim o kriticky pohled a vec, vcetne me osoby. Rada bych to manzelstvi nejak znormalizovala, ale ne za cenu, ze se bude v obyvaku hulit, nebudu moct nic rict na nakup alkoholu, kdyz neni zaplaceny ucet za telefon, notabene kdyz nemam zadne volne finance napr.1500Kc ktere bych mohla volne utratit napr za kadernika, obleceni pro be a dceru, penize mi da na konkretni veci, ale nemuzu volne planovat. Penize jsou na knap, duvod neni, ze je lakomej, ale neumi s tim nakladat, hodne utraci a jidlo, drahe syry, drahe maso, sam na sobe setri, obleceni vetsinou dedi po kamaradech, chodi jen ke kadernikovi 1× za 3 mesice, ale za chlast utrati 1500kc mesicne, tak bych rada stejne „kapesne“. Neni spatnej, ale furt vyjizdi, a casto si chce prosadit svou ( viz to vecerni huleni- prez den chodi mimo byt, ale nase domluva byla, ze doma se hulit nebude vubec, pred 3 tydny to zmenil, kdyz jsem ho na to upozornila, tak se smal, ze to delat proste bude). Atd atd. V tomto duchu je to se vsim. Opravdu bych rada nejakej kritickej pohled zvenku na me i na nej. Jinak do poradny on nepujde. :nevim: :nevim: :nevim: :nevim: :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Lexter
Zasloužilá kecalka 969 příspěvků 3 inzeráty 27.03.19 08:57

Dusíš v sobě problémy a ty pak vyplouvají na povrch formou kousavosti. Na to chlapy reagují velmi špatně. Jestli to trvá už dlouho, pak se mu ani nedivím. Ne, já neříkám, že je to tvá vina, ale svůj podíl tedy máš. Je protivnej, protože ty jsi protivná a ty jsi protivná protože on je protivnej. Jsi kousavá a on ti to dětinsky vrací. Jste jak malé děti co si neumí pohovořit.

Problém v komunikaci jak vyšitý. Oba si pořebujete ulevit. Tak nějak to ze sebe vysypat. V klidu pokud možno. Co vám na sobě vadí a za co se naopak máte pořád rádi.

Příspěvek upraven 27.03.19 v 09:01

K82
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 27.03.19 09:00

jdi do poradny sama,nemusite oba.jinak situace je,z meho pohledu,velmi stresova,tezka pro ziti.

Aradhell
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 27.03.19 09:02

jak je stara dcera? doporucuju zacit chodit do prace mit vlastni prijem, rozdelit si s manzelem naklady na domacnost - ten zaplati to, ten tohle a kazdemu neco zbyde. Jinak se teda uplne zbytecne spickujete a vytacite - oba moc dobre vite, jak vase komunikace skonci, oba dva vas to bavi a tak se hadate - pro dite nic moc dobry vzor… Pokud chce doma hulit - stanovte treba zachod, kde byva odsavani a tam at si huli. A takhle vyjizdi porad nebo az v posledni dobe? nema treba problemy s podnikanim?

Aduš8
Závislačka 4120 příspěvků 27.03.19 09:04

Problém je ve vás obou, neumíte spolu komunikovat, o vážných věcech mlčíte a hádáte se o kravinách. Nemít ráda jeho kamaráda proto, že podvádí svoji ženu, no trochu nechápu. Vy s nimi nežijete a nemůžeš vědět, co u nich je a není. Jinak, my s penězi problém nemáme a nakupujeme oblečení pro sebe i děti a i všechno ostatní po vzájemné domluvě. I když mám v plánu kadeřníka, tak s tím prostě,, počítáme do rozpočtu ".

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.19 09:05
@Lexter píše:
Dusíš v sobě problémy a ty pak vyplouvají na povrch formou kousavosti. Na to chlapy reagují velmi špatně. Jestli to trvá už dlouho, pak se mu ani nedivím. Ne, já neříkám, že je to tvá vina, ale svůj podíl tedy máš. Je protivnej, protože ty jsi protivná a ty jsi protivná protože on je protivnej.Problém v komunikaci jak vyšitý. Oba si pořebujete ulevit. Tak nějak to ze sebe vysypat. V klidu pokud možno. Co vám na sobě vadí a za co se naopak máte pořád rádi.

Jo, ja vim, ale nejakej klidnej rozhovor neni moznej. Za co ho mam rada mu rikam, co me vadi take. Bohuzel toho vadeni je fakt hodne. Prijde mi strasne neohleduplnej. „Ja, sam“ A furt je podrazdenej, od prirody, ma takovou povahu, to vim, ze nezmenim, ale nepridava to nicemu…Sedneme si, chci si promluvit, mluvim klidne, zacne vysilovat, urazet. Vysledek je, ze si stejne nenastane nejaka prakticka zmena - napr.to huleni. Takhle to vnimam ja. On asi jinak. Casto to zakonci slovy, jsem takovy, ber nebo ne. Rozchod nabizi casto.

Lexter
Zasloužilá kecalka 969 příspěvků 3 inzeráty 27.03.19 09:17
@Anonymní píše: Rozchod nabizi casto.

8o Achjo, tady se to rozchází jak na běžícím pásu jen protože že lidi nebo konkrétní člověk neumí komunikovat.

ivašot.
Kelišová 7495 příspěvků 27.03.19 09:23
@Anonymní píše:
Jo, ja vim, ale nejakej klidnej rozhovor neni moznej. Za co ho mam rada mu rikam, co me vadi take. Bohuzel toho vadeni je fakt hodne. Prijde mi strasne neohleduplnej. „Ja, sam“ A furt je podrazdenej, od prirody, ma takovou povahu, to vim, ze nezmenim, ale nepridava to nicemu…Sedneme si, chci si promluvit, mluvim klidne, zacne vysilovat, urazet. Vysledek je, ze si stejne nenastane nejaka prakticka zmena - napr.to huleni. Takhle to vnimam ja. On asi jinak. Casto to zakonci slovy, jsem takovy, ber nebo ne. Rozchod nabizi casto.

Vždycky ve mě tyhle hlášky vyvolávají představu, že dotyčný by rád sám odešel, ale nemá na to „koule“ a tak zkouší, kdy ti rupnou nervy a sama mu řekneš, ať jde.
Vylepšovat a zachraňovat vztah musí vždycky oba.

TopSecret
Závislačka 3675 příspěvků 27.03.19 09:25
@Lexter píše:
8o Achjo, tady se to rozchází jak na běžícím pásu jen protože že lidi nebo konkrétní člověk neumí komunikovat.

Vitej v realite. Vetsina diskuzi tady, je jen neschopnost komunikace. A myslim, ze to bude i ve vetsine rozvodu(muj osobni nazor).
Viz dalsi diskuze. Kdy opustila manzela, ale ted nevi, jak se ji bude s milencem zit :roll: hele to nepochopis. :nevim:

Calendulka
Kecalka 291 příspěvků 27.03.19 09:30

Přijde mi naprosto zbytečné říkat takové ty poznámky ve stylu: proč na mě zvysuješ hlas?! Akorát tím rozproudíte hádku… A začni u sebe - ty neříkej takové poznámky. Nemá smysl partnerovi vyčítat, že to a to říká. Protože změnit můžeš jedině sama sebe. Ono na hádku jsou potřeba dva. Takže když ty nepojedeš v tom uhádaném stylu komunikace, tak co bude dělat partner - bude se hádat sám se sebou?! Jinak můžeš si třeba zajít na brigádu ne, když finančně nevycházíte… :nevim: Holt můj muž má taky tendenci rozhazovat, něco jsem mu vysvětlila, že má třeba srovnat cenu za kg, ne se jen dívat na cenovkou, že záleží i na množství… Ale prostě - on nikdy nebude spořílek. Tak na toto téma nevyvolávám hádky - je, jaký je. Taky nejsem dokonalá ;)

Lexter
Zasloužilá kecalka 969 příspěvků 3 inzeráty 27.03.19 09:31
@TopSecret píše:
Vitej v realite. Vetsina diskuzi tady, je jen neschopnost komunikace. A myslim, ze to bude i ve vetsine rozvodu(muj osobni nazor).
Viz dalsi diskuze. Kdy opustila manzela, ale ted nevi, jak se ji bude s milencem zit :roll: hele to nepochopis. :nevim:

Tak sakra, otevřu hubu a mluvím. Od čeho ty žvanidla máme asi tak. Lidi asi rádi mlčí a myslí si že ty problémy jen tak vyšumí. Máš recht, nechápu to. Ani má vada řeči a partnerčina stydlivost mi nijak nezabrání abych problémy vyřešil hned z fleku.

Ne ne ne, takhle teda ne. Chtělo by to už na základce zavést hodiny komunikace nebo i lehké sociologie.

Příspěvek upraven 27.03.19 v 09:35

TopSecret
Závislačka 3675 příspěvků 27.03.19 09:35
@Lexter píše:
Tak sakra, otevřu hubu a mluvím. Od čeho ty žvanidla máme asi tak. Lidi asi rádi mlčí a myslí si že ty problémy jen tak vyšumí. Máš recht, nechápu to. Ani má vada řeči a partnerčina stydlivost mi nijak nezabrání abych problémy vyřešil hned z fleku.Ne ne ne, takhle teda ne.

Jo. Ja si taky reknu co si myslim. A nejaky ustupky, nebo kase okolo. Normalne se zeptam na ferovku. A nekdo to bere oklikou. A i tam treba nedojde :roll:

Co mas za vadu reci?

Lexter
Zasloužilá kecalka 969 příspěvků 3 inzeráty 27.03.19 09:37
@TopSecret píše:
Jo. Ja si taky reknu co si myslim. A nejaky ustupky, nebo kase okolo. Normalne se zeptam na ferovku. A nekdo to bere oklikou. A i tam treba nedojde :roll: Co mas za vadu reci?

Zadrhávání, když jsem nervózní nebo chci něco moc rychle říct tak se seknu. Logoped nepomohl, dětský psycholog taky ne. Paradoxně hodně pomohla změna přístupu. Více sebevědomí, méně stresu. Při normálním hovoru už bys to na mě možná ani nepoznal.

Vlastně mi ta vada pomohla a svým způsobem jsem rád že ji mám. Byl jsem taková uťáplina nemluvná. ;)

Příspěvek upraven 27.03.19 v 09:38

Melpel
Ukecaná baba ;) 2067 příspěvků 27.03.19 09:37

Vidím jen střípek, nepíšeš o jeho dobrých vlastnostech, ale z toho, co jsi napsala - já bych s takovým člověkem žít nechtěla. Působí na mě hrozně sobecky. Kouřit doma v bytě, když máte dítě? Ani kvůli zdraví vlastního dítěte nemůže vylézt před dům? Mimochodem, utratí 1500 Kč za alkohol. Za cigarety utratí kolik? Nedivím se, že jsi nespokojená, když on utrácí a chová se sobecky. Ovšem když říká, že se měnit nebude, a ještě plácá o rozchodu, nevím, jestli je tu nějaká šance na zlepšení. :nevim: Nejsem příznivcem rozchodů, ale na vztahu musí pracovat dva. Leda bys rezignovala a smířila se s tím, že on jiný nebude, že ty nebudeš mít peníze na své záliby, zatímco on na své (alkohol a cigarety) peníze má, atd.

TopSecret
Závislačka 3675 příspěvků 27.03.19 09:41
@Lexter píše:
Zadrhávání, když jsem nervózní nebo chci něco moc rychle říct tak se seknu. Logoped nepomohl, dětský psycholog taky ne. Paradoxně hodně pomohla změna přístupu. Více sebevědomí, méně stresu. Při normálním hovoru už bys to na mě možná ani nepoznal.

Vlastně mi ta vada pomohla a svým způsobem jsem rád že ji mám. Byl jsem taková uťáplina nemluvná. ;)

Příspěvek upraven 27.03.19 v 09:38

Aha. To mel jeden znamej po bouracce, kdyz byl mladej. Cim byl starsi, tak se to lepsilo.
Ja se zase na zakladce cervenala, kdyz sem treba mluvila s ucitelkou. A kdyz me karaly za neco, tak jsem byla ruda jako rak :roll:
Ted uz to nastesti nemam. :) 8)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama