Senná rýma a těhotenství

424
8.7.15 19:29

Senná rýma a těhotenství

Ahoj maminky. Jsem v 16tt a začíná se u mě projevovat nehezká senná rýma. Kýchám, kapesníky všude kolem mě a ne a ne se toho zbavit. Jako dítě jsem se s alergií léčila, v dospělosti jsem až doteď neměla problémy. Takže k alergologovi nedocházím. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo s tímto zkušenost a co jste během těhu užívaly?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1964
8.7.15 19:32

@Retezka ahoj já jsem na tom stejně…akorád že když jsem docházela k dr. který bohužel ukončil praxi říkal mi že v těhu nemůžu nic…takový ty tabletky hlavně že vezmeš jednu a máš celý den pokoj. No a dovolil mi jen nějaký spreje ale to absolutně nepomáhala, takže trpím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5978
8.7.15 19:35

Mne obvodni po konzultaci s alergologem predepsala sprej Avamys, brala jsem ho i predtim, mne pomahal. V letacich pisou vsude ze ne, pripadne ze ne pokud to neni nezbytne nutne… Kdyz ma tehotna astma, taky leky brat musi, kdyz ji to ohrozuje… A prechazenim alergie muze dojit prave k zhorseni, az k astmatu… No strikam si jak si vzpomenu, ale ja uz mam skoro po sezone…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2796
8.7.15 19:43

@Retezka ahoj, zkus si koupit v lekarne homeopatika, primo na to, co te v alergii trapi, tj. treba ryma, svedeni oci atd. Mne to zabira!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
424
8.7.15 19:50

@LLLL já bych právě potřebovala něco bez předpisu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
424
8.7.15 19:52

@123ivča potřebovala bych na rýmu a kýchání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
899
8.7.15 20:01

Ja jsem dle gynekologa mohla brat Xyzal. Ted kdyz kojim beru Zyrtec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
424
8.7.15 20:04

@Adriassa a mužu se zeptat, teď už je xyzal bez předpisu? A v kolikátým týdnu jsi ho brala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3414
8.7.15 20:39

@Adriassa ani jedno bys nemela brat ani v tehu ani pri kojeni, jen opravdu v nutnych pripadech, latka cetirizin se vylucuje do MM

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
8.7.15 20:42

Mně doktorka napsala cezeru, dýchala jsem ventolin a gionu. Všechno má prý podle nové studie o užívání léků v těhotenství. Všechno můžu i teď při kojení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3414
8.7.15 20:43

@Retezka defacto pokud to neni akutni k astmatu, mela bys to pretrpet. Jestlize to opravdu nemuzes „prezit“, dojdi ke svemu lekari at ti napise doporucenku na alergologii, ale obavam se, ze Ti ted moc nepomuzou ani tam, jedinne ti lekar muze napsat ty kapky Avamys.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
424
9.7.15 17:51

Manžel mi zajel na radu gynekoložky pro xyzal. Není pravda, že se nesmí, pouze se nedoporučuje a to je rozdíl. Než abych se dusila a sípala jak v noci, tak si raději vezmu prášek. Prý je to lepší, než ochuzovat miminko o kyslík. Mám brat ráno jeden, večer jeden a ještě nějaký sprej do nosu proti senné rýmě. Jakmile se začnu zlepšovat, tak budu brat jen jeden večer a pak jen pulku. Prostě lepší verze horšího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
899
9.7.15 18:12

@spirunka ja ho beru jen obcas, kdyz uz opravdu nemuzu skoro dychat. a Avamzs bych rozhodne zase nebrala ja, protoze to jsou kortikoidy. do nosu a do oci mam Alergocrom

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3414
10.7.15 09:52

@Adriassa jasny, vsak ja pisi, ze akutne ano, taky jsem zobla asi 3× pri tehu, ale pokud ma jen nekdo rymu ikdyz radnou a nedusi se, tak by to mel vydrzet 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat