Separační úzkost v 1,5 roce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.19 22:28
Separacni uzkost v 1,5roce?

Prosim anonym, nebo smazat. Synovi je 18mes. je na mne hodne navazany, casto kojim pres deny i v noci.
Hodne rad se mazna, pusinkuje, sedime a on mne chytne za ruku, kdyz stojim, prijde a opre se o mne.. nerikam, ze mne to netesi. jeho projevy lasky jsou krasne.
posledni tydny ma ale problem, ze nechce k tatkovi. Je s nim casto, vzdy bylo vsechno ok. Ted ale nechce s nim ven, kamkoliv ho bere, musim se schovat, jinak breci ze jde odemne.
Nevim, jak reagovat… natahuje ke mne ruce a mne je to lito.
Premyslim, jestli nema separacni uzkost. kdyz jsme. sami doma, nebo jsem se starsimi detmi.. vsechno je v poradku.
dekuji

Reakce:
Aduš8
Kelišová 5233 příspěvků 12.07.19 22:38

U nás je to stejně, jen s tím rozdílem, že k taťkovi už zase chodí, ale máma je máma. Malému je 20 měsíců. Ale ještě měsíc zpět k manželovi vůbec nechtěl, vždycky utekl. Myslím, že je to v tomhle období normální a navíc kluci jsou takové maminčiny prdelky. Taky je na mně pořád nalepený a když ho odvedu do jeslí, kam denně chodí na tři hodinky, udělá mi papa a jde si hrát. Pořád mě pusinkuje, hladí, mazlí se… Je to krásné. :srdce: :oops:

Petule030
Kelišová 5943 příspěvků 13.07.19 06:34

To je taková chvilková potřeba, nejspíš ho to zase přejde. Jedno období je dítě šíleně fixované na maminku, potom zase na tatínka. Neboj, jednou ho to přejde a budeš ještě vzpomínat. :D

mrav
Vesmírná mluvilka 30073 příspěvků 13.07.19 06:40

Je to normální vývoj. Přejde to - dej tomu čas. Je to prostě fixace na toho, s kým je dítě nejčastěji. :mavam:

Váš příspěvek
Reklama