Sestra dělá problémy s trvalým pobytem

Anonymní
2.11.19 11:06

Sestra dělá problémy s trvalým pobytem

Tak nějak nevím jak začít, poslední dobou řešíme neustále dohady kolem domu. Jde o to, že nejdřív má sestra blokovala jakékoli převody, protože nebyla schopna dodělat školu, už jsme se chtěli s manželem odstěhovat, neboť po 5 letech v 1+1 se to nedalo a chtěli jsme také založit rodinu. Nakonec se uvodila s tím, že se udělá odhad a já ji vyplatím 1/2 a to tak, že půlku hned a druhou půlku do 10 let a do té doby bude majitelkou 1/4 nemovitoti. Ok, takto jsou napsané smlouvy. Navíd odhad při vyplácení se nedělal tržní, aby nebyla ztratná ale dělán znaleckým posudkem, tedy díky tomu se cena nemovitosti oproti tržní stiuaci navýšila o 700 tis. Kč!!! No dobrá tedy, vyplatilo se a zrekonstruoval celý vnitřek. No byl čas do roku 2023 abych ji dala zbytek, mezitím se první 2 roky rekonstruovalo, pak přilo dítě a já byla doma na rodičáku a ona přišla po 5 letech s tím, že z chce vyplatit dřív, že si chce koupit byt, to bylo před tím, než se mělo začít platit DPH a měla na to 3 měsíce, několikráte jsem se ji ptala, jestli ten být ma našly, že nechci zbytečně brát úvěr (navíc, tím, že tam je věcné břemeno, neni to tak snadné), začala vyhrožovat, že když nevyplatím, že nebude jezdit za našima. Tak jsem ustoupila vyřídila si úvěr, potřebovala jsem souhlas manžela, který ale jako podmínku dal, že si vyřeší trvalý pobyt (chtěl do 3 měsíců), ale ukecala jsem ho na rok a půl. Tedy opět se septaly smlouvy s podpisy u notáře, setra dostala peníze a já tedy si přepsala celou nemovitost. Člověk by si myslel že bude klid, ale ne, za dva měsíce ji vyprší s tím zrušením TP lhůta a ona začíná vymýšlet proč to nejde, že teď bydlí v Německu, že si ještě nestihla přepsat auto a já nevím co, přitom má vic emožností jak to vyřešit za prvé peníze ode mě má, může si adresu TP pronajmout stojí to měsíčně 300-500 Kč dle lokalita. Může si úplně zrušit TP. Nebo si může koupit bt, který pronajme ale sama v něm může mít TP. Když se zeptam do kdy stihne si to přepsat, neví, to znamená, že se snaží oddálit nevyhnutelné a to že v lednu nakonec budu muset na úřad já a ten TP rušit, to mě ale tak naštve, že ji už tady vážně nikdy nechci vidět. Přijde mi, že neustále ustupuji, manžel na mě naštvaný, rodiče tlačí ona tlačí a já už prostě nemůžu, objevil se mi tinnitus v uchu a myslím, si, že to je z toho stresu. Ona se o rodiče starat nebude, ona z německa to moc nejezdí, to je jedna věc a další je, že když se na ni nezatlačí teď tak už tady ani mí rodiče nebudou ona ho tu bude mít sále, vzhledem k tomu, že ji 32 let a já nevím co kde dělá a může se dneska kdokoli kdykoli dostat do tiživé finanční situace, tak mé obchází hrůza co se ještě muže dít a ten TP ji budu muset zrušit. Co bste dělali vy na mém místě, jsem na zhoucení.
Píša anonymně, neboť se jedná o citlivé téma a jedná se o rodinné vztahy.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11240
2.11.19 11:14

Jestli se hroutíš z takové ptákoviny, tak potěš :roll:. Pokud tam už nebydlí a není majitelem domu, tak zajdi na městský úřad, dolož, že tam nebydlí a TP jí zruš. Oni jí ho dají na adresu úřadu. Nervovat se kvůli tomu není potřeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2033
2.11.19 11:16

Ze se ABSOLUTNE zbytecne nervujete a stresujete a ten TP jste ji mela jit vyridit uz davno, kdyz tam nebydli a ani nema zadny pravni vztah k te nemovitosti. Hnedka jak se dum prepsal a do mesice to ona nebyla schopna vyridit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.11.19 11:18

Ahojky, můžu se zeptat, proč máš takovou panickou hrůzu z trvalého pobytu? To je jenom čistě evidenční údaj, k ničemu tě to nezavazuje. Z čeho všeho se dá dneska mít strach :? Užívej si každý den a nenič si život administrativní záležitostí.

• Nahlásit
  • Citovat
7059
2.11.19 11:26
@Anonymní píše:
Ahojky, můžu se zeptat, proč máš takovou panickou hrůzu z trvalého pobytu? To je jenom čistě evidenční údaj, k ničemu tě to nezavazuje. Z čeho všeho se dá dneska mít strach :? Užívej si každý den a nenič si život administrativní záležitostí.

protože tam přijde exekutor třeba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26938
2.11.19 11:31

Taky nechápu. TP má jen evidenční účely, k ničemu ji neopravňuje. Má sestra exekuce? Jestli ne tak se nervujete úplně zbytečne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.11.19 11:33

@veria sestra nekomunikuje tedy nevím jak na tom finančně je, ale ve chvíli kdy si koupí byt a ude splacet, tak reálné riziko exekucí vždy hrozí

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.11.19 11:41

Holky, ale tady jde i o to, že když ho zruším, tak na mě ještě budou naštvaní, tady nejde jen o trvalý pobyt jako takový, ale také o ty vztahy po nem, sestra je manipulátorka, pak začne rozeštvávat rodinu, přitom nikdo nechápe mne, že úvěr by nebyl kdyby mi to manžel neodsouhlasil a ten taky trvá na dodržení termínu a já ho chápu…ten lhůta byla naše dobrá vůbec ústpek z naší strany nic víc.

ona to prostě hraje na to, že v německu a TP tady potřrebuje, ale proboha rok a půl měla na přepsání a něměcko je záležitostí posledního třičtvrtě roku akorát vždy jak přijede, přijde se kvůli toho se mnou pohadat, protože si stojím za svým, že v lednu teda budu konat já, tak se urazí…kolikrát jsem ji říkala, že si to má vyřešit, že mi nevadí, že tu chodí její pošta, jde o to, že opravdu ten byt chce koupit a mít jednotlivec úvěr třeba 3 mil. Kč je celkem masakr, proto mám oprávněný strach z toho

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.11.19 11:44
@Šáruší píše:
protože tam přijde exekutor třeba

Exekutoři chodí k někomu na „návštěvu“ jen vyjímečně. A mimochodem, budou se zajímat stejně o poslední reálný trvalý pobyt, takže to nijak situaci nemění. Ohledně exekutorů to hodně přiživují média a dnešní internetové rozsévačky strachu mají rovnici trvalý pobyt = exekuce.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.11.19 11:44
@Janli píše:
Jestli se hroutíš z takové ptákoviny, tak potěš :roll:. Pokud tam už nebydlí a není majitelem domu, tak zajdi na městský úřad, dolož, že tam nebydlí a TP jí zruš. Oni jí ho dají na adresu úřadu. Nervovat se kvůli tomu není potřeba.

dobře a takže bude chovit po sousedech podepište, že mi tu sestra nebydlí a všichni strašně zvědaví na důvody, úplně mega příjemná záležitost…

• Nahlásit
  • Citovat
352
2.11.19 11:46

Kdyz si koupi byt a nebude ho splacet, tak ji vezmou ten byt…kdyz by k vam nedejbuh prisel exekutor, tak vase veci nezabavi, ani vam nevezme dum…pro klid se svou rodinou, tedy muzem a detmi, budete muset to trvale bydliste zrusit sama…nevim ani z jeji strany, proc to neudela..asi je lina menit doklady..,ale to je jeji problem a nebojte, zadny podraz na vas s tim chystat nemuze… myslim, ze je proste jen lina resit papirovani kolem zmeny trvaleho bydliste

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11240

Máš v tom dost hokej zlato. Pokud by nesplácela úvěr z hypotéky, tak dojde na zabavení zastavené nemovitosti, ne na exekuci pár krámů na místě trvalého pobytu. Navíc ti jaksi uniká, že exekutor chodí především tam, kde má důvod se domnívat, že se dotyčný zdržuje a z tohoto důvodu je adresa, kam jí chodí pošta daleko větší průšvih než TP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@Anonymní píše:
Exekutoři chodí k někomu na „návštěvu“ jen vyjímečně. A mimochodem, budou se zajímat stejně o poslední reálný trvalý pobyt, takže to nijak situaci nemění. Ohledně exekutorů to hodně přiživují média a dnešní internetové rozsévačky strachu mají rovnici trvalý pobyt = exekuce.

tak to se stalo konkrétně mému stýci přisli mu do baráku, takže ne není to jen o rozsévání strachu, zažili jsme v rodině víme o čem mluvíme…to spíš zlehčujete…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.11.19 11:48
@veria píše:
Taky nechápu. TP má jen evidenční účely, k ničemu ji neopravňuje. Má sestra exekuce? Jestli ne tak se nervujete úplně zbytečne.

I kdyby měla exekuce, tak to nijak nemění situaci. Exekutoři chodí zabavovat věci zcela vyjímečně a musí si ještě být jistí, že tam dotyčný reálně bydlí. Většina otřesných storek z internetu je stará hodně let. Doba ze změnila.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.11.19 11:49
@Janli píše:
Máš v tom dost hokej zlato. Pokud by nesplácela úvěr z hypotéky, tak dojde na zabavení zastavené nemovitosti, ne na exekuci pár krámů na místě trvalého pobytu. Navíc ti jaksi uniká, že exekutor chodí především tam, kde má důvod se domnívat, že se dotyčný zdržuje a z tohoto důvodu je adresa, kam jí chodí pošta daleko větší průšvih než TP.

to bych neřekla, protože pokud někdo je líný si zrušit TP tak si logicky není schopný ani přehlásit adresu kam mu chodí pošta, nejdřív jde exekutor vždy po TP to se právě stalo tomu strejdovi syn se mu tam nezdržovat už rok a stejně exekutor přišel k němu a nebylo to tak dávno

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama