Videohovor s prarodiči

Anonymní
30.10.19 12:34

Videohovor s prarodiči

Žijí v zahraničí, konkrétně Severní Amerika..mám dceru, dvacet měsíců…jsem v rozpacích a trošku posmutnělá z jeji babičky a dedy v ČR. Naši nás pravidelně navštěvují, většinou jednou do roka. Jsem rada, ze se sem podívají a ztravi čas s malou. Jsou to dva měsíce, co odletěli a od te doby si na malou udělali čas na videohovor jednou a to ještě narychlo. Jasně jsem se s matkou bavila, že musí vidět malou častěji, alespoň na chvíli, aby si je dcera pamatovala. Především v tomto věku..Máma je na počítači pořad, neustále mi vypisuje e-maily, ale malé nezavolá. Sociální život také mají bohatý, ale pořad si stěžuje, jak není čas. Skype prý nefunguje, ale nikdo jim to zatím nespravil (žije u nich můj další sourozenec s partnerkou..). Cítím, ze už když teď mluvím o babičce a dědovi, tak už malá začíná být trosku nejistá. Mrzí mě to, kdyby to bylo moje vnouče, chtěla bych mu zavolat alespoň dvakrát týdně, prostě častěji…přitom když jsou tady, tak se malé věnuji a cítím, že ji mají fakt rádi. Na druhou stranu, když jsem s ni byla v ČR, tak se ji moc nevěnovali ( mají toho přece tolik…).Co si o tom myslíte? Nevím, možná je to normální a já přeháním :nevim: Co si o tom myslíte? Je tu někdo, kdo žije v zahraničí.. jak vasto vaše děti mluví s babičkou a dědem?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10387
30.10.19 12:39

20měsíční znejistí, když mluvíš o babičce a dědovi? ehm ehm, buď máš geniální dítě, nebo si to jen namlouváš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.10.19 12:44

@stinga

Když odjeli, tak říkala “babi a děda není”, když jsem se ji zeptala, kde je babi a děda, tak říkala “není”a teď už na to vůbec nereaguje. A na fotce je nepojmenuje, což dřív dělala

• Nahlásit
  • Citovat
8286
30.10.19 12:51

Vztah na dálku je vždy náročný. A často se stává, že se lidé odcizí. Oni videohovory nejsou totéž co fyzický kontakt. A u 20 měsíční dcery-co jí má babička s dědečkem pořád říkat? V tomto věku si víc umím představit vzít si dítě na klín, blbnout s ním, šimrat ho, povídat mu básničky, číst knížky před spaním. Ale co říkat při videohovoru? Tam je to dost omezený.
Nejde se vídat častěji? Že by si s dcerou přiletěla víckrát do roka, oni třeba dvakrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9926
30.10.19 12:51

A proč to píšeš nám, a ne svým rodičům?

„hele mami a tati, rádi bychom vás viděli častěji, co kdybychom si domluvili pravidelné termíny na videohovory- co třeba každou druhou středu v "čas, který vyhovuje vám i jim“."

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5971
30.10.19 12:55

A proc jim nezavolas ty? My zijeme take v zahranici, volame si podle nasi potreby., vetsinou tak jendou za mesic az dva. Iniciujeme to my a je spokojenost na obou stranach.
Tchyne ma taky toho casu malo a u vas jeste muze byt problem kvuli zmene casu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22651
30.10.19 12:56

U nás je to podobný a to bydlíme jen v Německu. Dřív moji rodiče docela volali, teď mám za týden rodit druhé a moje máma se neozvala měsíc? A to už píše jen e-maily, na Skype je člověk nezastihne, děda je většinu roku na chatě kde není internet :nevim: jezdíme k nim jen v létě, dceru si bere na týden jednou v roce :nevim: co nadělám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5934

Já žiju v zahraničí. Každý má vztah k dětem jiný, ale já osobně prostě nevím, co bych si měla po telefonu říkat s batoletem, když mi ho občas příbuzný dal nadšeně k telefonu. Ze slušnosti jsem něco zahuhlala, dítě zahuhlalo a bylo a já si řekla wtf. Když je tam člověk osobně, je to jiné. Tohle je zkrátka daň za život daleko no. Myslím si, že to „skype nefunguje“ mají jako výmluvu, že jim videohovor nic neříká. Mám to stejně, videohovory mě nebaví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20178

Mrzi me to, uplne chapu, ze je ti to lito.Jako tvoje mala z toho trauma nema, nemuze ji chybet neco, co nezna jako tak. Defakto jsou to pro ni cizi lidi, super navsteva. Narozdil od tebe v tom nevidi to rodinny pouto.Ale za tebe mi to vazne lito je.Ale co s tim nadelas? Nic, rekla si jim to, naznacila i tu potrebu a evidentne maji jine starosti.Jako nemuzes je nutit, tu potrebu musi citit oni uvnitr. A uprimne, nela by si z toho dobry pocit, kdyby vyvolavali na tvuj popud? Ne vid. Treba se to jeste zmeni, jak mala povyroste.Ale kvuli ni se netrap, netrpi v tak malem veku jejich odstupem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2019
30.10.19 12:57

Nevím proč si některé matky myslí, že prarodiče a vnoučata bez sebe nemohou být. Mohou. Někteří se nikdy v životě ani neuvidí a žijou. Já to sice taky nechápu ale nemusím všemu rozumět. Jejich věc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20178
30.10.19 12:58
@Lalelale píše:
Já žiju v zahraničí. Každý má vztah k dětem jiný, ale já osobně prostě nevím, co bych si měla po telefonu říkat s batoletem, když mi ho občas příbuzný dal nadšeně k telefonu. Ze slušnosti jsem něco zahuhlala, dítě zahuhlalo a bylo a já si řekla wtf. Když je tam člověk osobně, je to jiné. Tohle je zkrátka daň za život daleko no. Myslím si, že to „skype nefunguje“ mají jako výmluvu, že jim videohovor nic neříká. Mám to stejně, videohovory mě nebaví.
:lol: :lol: :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25095
30.10.19 13:05
@Anonymní píše: Žijí v zahraničí, konkrétně Severní Amerika..mám dceru, dvacet měsíců…jsem v rozpacích a trošku posmutnělá z jeji babičky a dedy v ČR. Naši nás pravidelně navštěvují, většinou jednou do roka. Jsem rada, ze se sem podívají a ztravi čas s malou. Jsou to dva měsíce, co odletěli a od te doby si na malou udělali čas na videohovor jednou a to ještě narychlo. Jasně jsem se s matkou bavila, že musí vidět malou častěji, alespoň na chvíli, aby si je dcera pamatovala. Především v tomto věku..Máma je na počítači pořad, neustále mi vypisuje e-maily, ale malé nezavolá. Sociální život také mají bohatý, ale pořad si stěžuje, jak není čas. Skype prý nefunguje, ale nikdo jim to zatím nespravil (žije u nich můj další sourozenec s partnerkou..). Cítím, ze už když teď mluvím o babičce a dědovi, tak už malá začíná být trosku nejistá. Mrzí mě to, kdyby to bylo moje vnouče, chtěla bych mu zavolat alespoň dvakrát týdně, prostě častěji…přitom když jsou tady, tak se malé věnuji a cítím, že ji mají fakt rádi. Na druhou stranu, když jsem s ni byla v ČR, tak se ji moc nevěnovali ( mají toho přece tolik…).Co si o tom myslíte? Nevím, možná je to normální a já přeháním :nevim: Co si o tom myslíte? Je tu někdo, kdo žije v zahraničí.. jak vasto vaše děti mluví s babičkou a dědem?

Upřímně, nemůžeš čekat, že tvoji rodiče budou mít k vnoučeti, které vidí jednou do roka, stejný vztah, jako ti prarodiče, teří jsou v kontaktu dnes a denně. :nevim:

S batoletem si toho moc neřekneš. Tam probíhá většinou komunikace typu mazlení, lechtání atd. :nevim:

Tvoje mamka o kontakt zájem má, jak trochu ironicky píšeš, „pořád vypisuje maily“, ale prostě jí asi není blízké mít videohovory s batoletem, stačí jí ty maily a fotky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2543
30.10.19 13:10

Žijeme v zahraničí, s mými rodiči si voláme cca obden, s manželovými 2× do týdne.

Pokud ti to nevyhovuje, tak jim to řekni. Což neznamená, že se to změní, ale zkusit to můžeš. Mohou to být prarodiče, které i kdybyste žili v ČR, tak vás uvidí 2× do roka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38520
30.10.19 13:13

Tak ten Skype ale opravdu funguje špatně. Kup rodičům smartphone a volejte si přes whatsApp. ZaplaŤ jim pořádný data, aŤ si můžete volat i v době, kdy nejsou doma. on ten časový posun dost kopmlikuje dobu, kdy si můžete volat. Zkus se s nimi domluvit, že si zavoláte pravidelně třeba 1× za 14 dnů v nějaký stanovený čas, který jim bude vyhovovat.
Ale chápu i babičku. On ten videohovor s dítětem není tak zábavný. Navíc batole toho babičce moc neřekne. Víc se toho babička dozví z emailu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
964
30.10.19 13:15

O me se prarodice z otcovi strany vubec nezajimaly, neznam je nevim jak vypadaji, prarodice od brachy z otcovi strany ty zase, kdyz prijedou tak usnou a to je tak jednou za mesic :D babiciny dve vnoucata ziji v kanade, jsou dospele, takze s tema se na skypu potka tak jednou za ctvrt roknekdy sem litaji na par tydnu v lete, ale to pari a doma se ani neohreji, se synem a snachou kazdou nedeli…je fakt ze k nam s brachou ma vrelejsi vztah a fakt o hodne, a ja jsem nejstarsi a fakt citim, ze ikdyz jsem dospela, ze me maji nejradsi :oops: a to se vidime treba jednou za ctvrt rok, mama ma s babinou dvojgeneracak takze brachu vidi kazdy den. fakt to dela ta vzdalenost, nemysly si ze vas nemaji radi, jen proste ty city nejsou takove jako kdyby vas vydala dnes a denne :kytka: zkus ji obcas zavolat ty sama

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama