Problémy s tchýní, nevím co dál

26.10.19 20:19

Problémy s tchýní, nevím co dál

Ahojky holky,
tohle téma tady padlo asi nesčetněkrát, ale já bych se vážně, ale vážně potřebovala vyzpovídat/poradit. Žiji už nějakou dobu u přítele s jeho matkou a 2 mladšími sourozenci, bude tomu asi rok a půl. Když mě sem přítel prvně přivedl.. Seznámení s jeho maminkou nebylo zrovna hladké :roll:. Je to takový ten typ ženské co slidí. Měla jsem před tím než jsem potkala jejího syna nějaké mezivztahové problémy, a hodně jsem se do sebe uzavřela…

Ale to jí nezajímalo :zed:… Ani ne po pár minutách jsem jí musela říkat proč jsem s jejím synáčkem, proč nejsem u své rodiny atd. Ano, asi dokážu tohle pochopit, ale holky… Tohle byl teprve začátek!
Předtím než jsem poznala svého partnera jsem bývala dost hubená, ale jak jsem se již zmínila měla jsem nějaké problémy, a tak jsem se jednoduše začala cpát a přibrala jsem :roll:. Samozřejmě chtěla jsem a chci to zhubnout. A o tom i věděla paní tchýně. Jednoho rána jsem snědla poměrně dost ovoce na snídani… A maminečka to samozřejmně viděla v koši ( slupky od banánu, jablek…) a běžela za synem, že z toho přiberu, že je to nezdravé. Paradoxem je to, že pár dní na to mi dala plnou misku zmrzliny a poručila mi, abych jí jedla. Tchýně se prý hodně zajímá o zdravou výživu a jak se udržovat. Řekla bych, že je vzhledem snad posedlá. Od přítele mladší sestřenici neustále třeba komentuje to aby si hlídala váhu, že holčina bude tlustější než 57 letá tchýně :roll: :zed: Tolik s tou váhou otravuje, že i přítel vypadá, a to si nedělám srandu… Jako by byl anorektit. Pořádně nejí- sní plátek sýru/salámu a jde zpátky do pokoje, a jen se zabývá svou prací a tím co ho baví. Ale i kdyby chtěl jíst tak v lednici, kterou si zpravuje jeho matka není pořádně co k jídlu. A to se nebavím o tom, že jí na jídlo a za pobyt v domě (za jeden pokoj ve, kterém spíme) platíme. Jasné, voda, elektrika, plyn atd s tím problém nemám, a neměla bych ani problém jí dávat na jídlo.( chtěli jsme se živit sami, ale je to prý " její domácnost" A tak jsem sklopila ocas) Ale jídlo prostě v té ledničce není. A pečivo? Věčně plesnivé. Ovoce, zelenina jak by smet! A nadobí? Pořád se kupí ve dřezu a nikdo jej nechce umývat, krom mě :? A když uvařím příteli tak to sní snad každý v domácnosti krom přítele :nevim: Stává se, že mi tchýně kontroluje jak peru, jak uklízím, co zrovna vařím své polovičce k večeři, kdy dojdu domů, jestli jezdím ke své rodině atd atd. A tohle vše jednou tak moc ve mě vyvrcholilo, že jsem dostala žaludeční neurozu. Samozřejmě nesměly u toho chybět debilní kecy tchýně, že to mám z toho jak moc jím ovoce a nebo, že nejím vůbec. Ano, skoro vůbec nejím, protože nechut kterou v sobě chovám je obrovská. :,( Pořád, ale pořád řešíme jídlo, na kterém ona chce šetřit. A to se mi k tomu sama přiznala. Na jídle šetří, ale své mladší děti posílá na výlety o částkách několikati tisíc.
Doma ona neuvaří,( uvaří pouze tehdy když má dojet návštěva
)
Nebavě se o tom, že vaří i z plesnivé zeleniny, jen tu plísen ukrojí… :zed: A pak jsem se nestačila divit proč měl ten můj pořád v dětství problém s žaludkem :?.
přítel jí v kantýně v práci a nebo jezdí po restauracích, aby se najedl když nejsem doma, nebo když jsem sním vůbec ještě nebyla :(. A její mladší děti jedí ve škole, tak nechápu na co chce peníze. Asi za to plesnivé pečivo :zed: S přítelem se hodně často dohaduje. Dokonce včera jsem slyšela jak mu vyčítala, že si mě sem dovedl. Ani nevíte jak jsem v ten moment už nemohla vydržet a prostě jsem se rozplakala :,( Moje maminka mi říkala at se vrátím domů, nemohla se dívat na to v jakém stavu mě viděla když jsem k ní jela na kafe. Ale já se nechci tak snadno vzdát svého přítele. Je to hodný chlap, hodně se mě i zastává a jediný důvod proč stále je u matky jsou finance na chybějící hypotéku :zed: I on má totiž jinak své vykutálené maminky plné zuby. Ale i on je paličák… Při mém návrhu na žití v pronájmu se na mě podíval jakobych to nemyslela vážně a jen si z něj utahovala… :roll: Ale já už jsem zoufalá… Raději bych platila o 3tis. navíc než mít tohle na denním pořádku. Ale jelikož je přítel v tomhle vychován a je na to zvyklý.. Řekl mi at se naučím nad tím mávát rukou.. Ale to prostě pro mě nejde. Tchýně jasně dává najevo, že jsem vetřelec, ba i jednou mi to řekla… A já už takhle dál nemůžu. :zed: :,( :,(
Holky… Měly jste někdy něco podobného?
Jak jste to vyřešili?

A co si o tom myslíte? :nevim:

Předem děkuji za vaše názory a odpovědi :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17259
26.10.19 20:24

No jediné řešení vidím v tom se odstěhovat a pokud chce být přítel s tebou, půjde taky. Pokud ne, tak by mi nestál za to v tomhle vůbec přežívat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25650
26.10.19 20:26

Běžte do podnájmu nebo se odstěhuj sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33132
26.10.19 20:27

To není o ovoci, ani o pečivu.. :nevim: prostě se odstěhovat a žít sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6474
26.10.19 20:27

Šla bych bydlet jinam. Však rozchazet se nemusíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
891
26.10.19 20:28

Řešení bych viděla v tom se odstěhovat buď do pronájmu s přítelem nebo zpátky k rodičům. Já taky bydlím s rodiči od přítele v jenom domě, než jsme měli dokončenou opravu našeho bytu, tak jsme bydleli v jenom patře, ale toto jsem nezažila. Máme perfektní vztah, ve vaření se třeba o víkendu střídáme, že jednou vaří mamka od přítele, jednou já, nebo pomůžu. Máme, ale už samotnou domácnost. Předtím nebyl problém, ještě když jsem nebydlela u nich a zrovna držela dietu, tak se i ptala, co mi má koupit atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1705
26.10.19 20:29

Tak se odstěhuj. V tomhle bych nebyla ani minutu. Jestli tě opravdu miluje, půjde za tebou. Jestli ne, tak přijde jinej.
Ty děláš co, studuješ, pracuješ? Hlavně si s tím anorektitem neuplet mimiska. :roll: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13334
26.10.19 20:32

Vrat se domu k rodicum a pritele se zeptej, jak to vyresite do budoucna. Bydlet tam opravdu nemuzete :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20098
26.10.19 20:40

Těžko si můžeš stěžovat na to, jak je hrozná, když dobrovolně žijete v jejím baráku. Nechápu, co je přítel za idola, že ti stojí za to v tomhle žít. Odstěhovat se evidentně nehodlá, tak jak si to jako představuješ do budoucna? Že se tchýně znění? To chceš v tomhle žít dalších 30 let, vychovávat děti? Sbalila bych se a šla, jestli o tebe stojí, půjde taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.10.19 20:44

@Veverka1312 Ale ty nemáš žádnou tchyni. A vůbec nechápu proč se k někomu stěhuješ do domácnosti o x členech. Však můžeš bydlet u mámy a s přítelem se jen scházet. Ušetřila bys spoustu peněz a nervů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9094
26.10.19 20:50

@Veverka1312 Vždyť je to tak jednoduché. Nejste manželé, nemáte děti. Prostě se odstěhuj a máš klid hned :nevim: S přítelem se domluv, co dál. Trápíš se zbytečně :hug:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.10.19 20:55

@Netopýr1 ¨ :D na miminko času dost. Navíc přítel by stejně do té doby musel nabrat :mrgreen: :think: A já studuji a i chodím do práce, takže dost záhul no :nevim: Ale jak tak pročítám komentáře vás všech. Jsem si tak nějak jistější, že tohle prostě dál nejde. A rozhodně by bylo těch cest více. Třeba, že bych žila jinde než on. Ale jak jsem se zmínila… Studuji, pracuji. A jediná možnost bydlení by byla asi u mojí mamky ale ta bydlí 150 km daleko :roll: Takže by ten vztah byl pěkně naprd, chápete… :roll: Ale třeba by to šlo… Za zkoušku bych nic nedala, hold to budu muset ještě hoodně promyslet. :lol: :think:
A taky chci dodat ano není to jen těch maličkostech jako je jídlo atd. Ale mě spíš popuzuje ten princip. Jsem z rodiny kde moje máma, já, sestry, tety a babičky pekly, vařily… A hlavně se o své děti staraly… A když jsem došla do tohohle… Jsem v šoku, Proto jsem toho tolik zmínila :? Ale aspon to beru tak, že nikdy nechci být taková matka a ani tchýně :lol: :zed:

A co se týče přítele, jak tu padlo to " co je to za idola, že mi za to stojí "
Měla jsem vždy asi jako většina z nás štěstí na blbečky. Alkoholici, fetáci, sukničkáři…
Tady přítel sice mě neskutečně štve svým flegmatickým postojem a snahou se mě naučit být taky taková aspon vůči jeho matce. Ale je jinak, troufám si říct hodný. Když jsem nemocná, třeba i ted… Nosí mi jídlo do postele, čaje. Jde mi nakoupit léky a klidně mi pomůže i do sprchy ( díky mému silnému nachlazení bych to sama nedala)
Nemluví sprostě, je galantní, romantik a i gentlman. Nepije, nekouří. Řádně pracuje… Má rád zvířata, děti… Ano, asi když to budete číst budete se mi v duchu smát, že si maluji jednorožce a duhu :lol: Ale on takový aspon doted je a byl. Jediná jeho snad vada je to okolo jeho matky a, že hodně času tráví u her :lol: Ale po těch zkušenostech jsem ráda za někoho s kým si doopravdy mohu rozumět a citít se jako žena… Ale neříkám, že je špatně to, že nemyslím na sebe ( To jsem si dost uvědomila po pročtení vašich názorů :oops: )

Holky, děkuji vám všem co jste mi tu napsaly své názory a hlavně, že jste si daly tu práci přečíst můj sloh :lol:
Rozhodně mi to dalo to, abych víc přemýšlela nad svou hodnotou. Děkuji :* :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
862
26.10.19 20:56

To je byt nebo barák? Jak píšeš o mytí nádobí, tak se jenom ptám. Jestli tě přítel miluje, tak se za tebe postaví. Osobně bych vypadla a našla si svoje bydlení. Buď společný nebo se vrať ke svým rodičům, když uvidíš, že není ochoten od svý mámy odejít.
Mně jednou tchýně oznámila, že bere holku na vejlet. Jeden den ve škole volno a ona jí zařídí nějakej organizovanej vejlet, že zná vedoucí, tak jí to udělala kvůli. Zavolala jsem jí a oznámila, že holka bude doma. Má den volna, chci si ji taky užít a aby si milá tchýně hleděla svýho a nestrkala do mojí domácnosti nos. Kdyby se mi dopředu zeptala, že má takovou možnost, bylo by to jiný. Já se řídit nenechám. Tchýně pak volala synáčkovi, co jsem jí řekla a ten jí dal ještě větší sodu, že je to naše domácnost a aby nám ji přestala řídit. Schytala to na plný čáře a od tý doby seká latinu. Žádný problém není.
Pokud tvůj přítel za něco stojí, tak se za tebe postaví. Jestli ne, buď ráda, že ses to včas dozvěděla. Rozhodně se nenervuj. Uvidíš, jak zareaguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4170
26.10.19 20:58

Tak jeho máma je dobrá že tě tam vůbec snese. Abych pravdu řekla tak já bych takhle jako matka nežila. Syn by šel do pronájmu a hotovo. Přijde mi chlapec docela pohodlný. Tchýně nechce abyste se osamostatnili? Na hypotéku šetřite?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25650
26.10.19 21:00

Normální chlap by si holku nenastěhoval k matce do bytu do pokojíčku, ale chtěl by co nejdřív zmizet. Není vám asi 18 aby vám maminka vařila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat