Finance a tchán s tchýni

Anonymní
24.10.19 13:57

Finance a tchán s tchýni

Bavíte se se svými rodiči nebo s tchýni o svých financích? Já se o tom nebavím ani se svými rodiči. Bydlime s přítelem v jednom domě s jeho rodiči ( každý máme svou bytovou jednotku) a přítel řekl svým rodičům kolik vydělávame, jaké máme spoření, kolik sporime měsíčně apod. a diví se že jsem naštvaná a že mi vadí že se o penězích baví s rodiči. Jak to máte vy?
Včera si mě zavolali na kobereček a zpovídaly mě proč mám dvě stavební spoření. (Protože se od patnácti živím sama, od rodičů jsem nic nedostala a chtěla jsem koupit dům na hypotéku). Přítel nemá našetřeno ani 20 000,– na účtu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1393
24.10.19 13:59

Nevadí mi se o finanční situaci bavit s blízkou rodinou, za kterou teda tchanovce považuju. Na otázku bych upřímně odpověděla a dal to neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2512
24.10.19 14:01

Bavime se o tom tak nejak normalne. Zhruba vi kolik vydelavame (samozrejme ne na koruny, jen orientacne), jake mame uspory, majetek. Vi kolik nas stoji treba dovolena nebo auto. Ale NIKDY se nestalo, ze by to kterykoliv z rodicu komentoval. To mi prijde hodne pres caru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
24.10.19 14:02

Nevadí mi to, jak moji rodiče, tak přítelovo rodiče ví, jak na tom finančně jsme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29227
24.10.19 14:03
@Anonymní píše:
Bavíte se se svými rodiči nebo s tchýni o svých financích? Já se o tom nebavím ani se svými rodiči. Bydlime s přítelem v jednom domě s jeho rodiči ( každý máme svou bytovou jednotku) a přítel řekl svým rodičům kolik vydělávame, jaké máme spoření, kolik sporime měsíčně apod. a diví se že jsem naštvaná a že mi vadí že se o penězích baví s rodiči. Jak to máte vy?
Včera si mě zavolali na kobereček a zpovídaly mě proč mám dvě stavební spoření. (Protože se od patnácti živím sama, od rodičů jsem nic nedostala a chtěla jsem koupit dům na hypotéku). Přítel nemá našetřeno ani 20 000,– na účtu.

Nedostávám dotazy ohledně platu a spoření. Ale kdyby se mě zeptala tchýně, řeknu jí to. Nemám se za co stydět. Jí asi stačí, že si žijeme dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
593
24.10.19 14:03

Nepovažuji rodiče partnera za natolik blízké, abych jim musela vysvětlovat kolik kde mám peněz. Rekla bych nějak slusneji, že jim do toho nic není. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
24.10.19 14:05

Mně by to nevadilo, pokud jsou vztahy dobré. Tchýni bych svůj plat klidně řekla. Ale co by mi hodně vadilo ve tvém případě je nějaké „volání na kobereček.“ To bych jim asi od plic řekla, že je to moje věc a nehodlám se o tom nijak bavit a ospravedlňovat se.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.19 14:05

Nebavíme se určitě s tchýni a švagrovou. ono je to samozřejmě nezajímá. Ale když jsme si koupili auto (nebylo nové), tak malá neteř se pořád ptala mého chlapa, kde jsme na to vzali. Předpokládám, že tušíte, kde to asi slyšela :lol: ;)

• Citovat
  • Nahlásit
150
24.10.19 14:15
@Anonymní píše:
Nebavíme se určitě s tchýni a švagrovou. ono je to samozřejmě nezajímá. Ale když jsme si koupili auto (nebylo nové), tak malá neteř se pořád ptala mého chlapa, kde jsme na to vzali. Předpokládám, že tušíte, kde to asi slyšela :lol: ;)

No kde, vykradli jste banku :roll: Sis, bláznivá rodinka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6827
24.10.19 14:17

Úplně v pohodě se o tom bavíme. Tchyně je přeci velmi blízká osoba, proč mít tajnosti zrovna v tomto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
24.10.19 14:18

Moji rodiče ani rodiče přítele neví o našich financích - nebavíme se s nimi o tom, oni se s námi taky nebaví o tom, kolik vydělávají, kolik mají našetřeno, jaké spoření si platí. Vždy když se někdo zeptal kolik vydělávám, tak jsem většinou odpověděla, že mám lepší plat než v minulé práci :nevim: Pokud člověk není v nějaké tíživé finanční krizi, aby musel rodině vyprávět jak je na tom špatně a potřebuje popřípadě půjčit, tak v naší rodině se finance nerozebírají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6858
24.10.19 14:18
@Anonymní píše:
Včera si mě zavolali na kobereček a zpovídaly mě proč mám dvě stavební spoření. (Protože se od patnácti živím sama, od rodičů jsem nic nedostala a chtěla jsem koupit dům na hypotéku). Přítel nemá našetřeno ani 20 000,– na účtu.

Mozna jen meli uprime zajem se dozvedet, jak jsi zvladla tolik nasetrit, zatimco jejich lempl nema ani korunu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2471
24.10.19 14:20

Kdyz uz jim to rekl.. Ja bych nemela potrebu jim to sdelovat, ale vadilo by mi, ze to resi, protoze jim do toho nic neni.. Slusne bych jim podekovala za zajem a rekla, ze vse mam zjistene a vim co a jak a proto to mam ta a tak a nehodlam na tom nic menit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52465
24.10.19 14:25

Neměla bych problm jim to sdělit. Měla bych problém, aby si mě zvali na kobereček a řešili moje finanční záležitosti. Pokud bych zrovna nenasekala v manželství s jejich synem miliónový dluhy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3950
24.10.19 14:26

Bavíme a víme jak na tom vzájemně jsme. To tvoje vysvětlení aka já šetřím mám prachy a můj lemplovsky přítel má jen dvacku a oni lemplovi rodiče mají vůbec drzost se mě ptát, na mě spíš působí, že s nimi dobře nevycházíš bereš svého přítele jako povl co nemá nic nasetreno. Jinak pokud by si mě zavolali řekla byhh jim, že je to moje věc a nehodlám s nimi řešit své vlastní finance.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat