Sestra mě nesnáší.

1
2.6.20 21:52

Sestra mě nesnáší.

Dobrý den, předem se omlouvám, jestli jsem dal špatně kategorii, nemám s tímhle zkušenosti a jsem tu poprvé. Chtěl bych vědět názor rodičů, jak by řešili nebo ještě lépe, zda řešili nenávist mladšího sourozence ke staršímu. Jsem devatenáctiletý kluk a mám dvě mladší sestry. Jedenáctiletou a sedmiletou. Ta mladší je v pohodě, ale starší mě poslední dobou úplně nesnáší. Je to od doby co zjistila, že nejsem biologický syn našeho táty. Mysleli jsme doma, že jí to přejde, ale je to už pár měsíců a je to snad ještě horší. Bohužel si myslím, že na tom mají svůj podíl rodiče. Třeba ne, já sám nevím jak na ní, oni také ne a chápu, že to nechtějí nechat jen tak, ale jdou na to přes zákazy a tresty. Nikam to nevede, jen ječí, že je to stejně kvůli mě, ať táhnu z baráku a podobně. Tohle je to nejmenší, umí fakt člověku fakt naložit a já už nevím, jak se k ní chovat, aby mě začala zase respektovat jakože člena rodiny. Tím, že to naši řeší, jak už jsem psal už po zlém, začala si dávat pozor, aby u toho nebyli. Já nechci žalovat na malou holku, ale je to peklíčko. O to více, že ani jeden nechodíme do školy a dopoledne se učíme doma. Já jí nehledám, nic jí nepřikazuji, jen chci od ní klid a klidně bych jí pomohl třeba s učením, ale to nechce. Bohužel do toho tahá i malou ségru a ta pláče a je smutná. Nenapadá vás čím si jí opět získat a dokázat jí, že je fajn mít staršího bráchu. Ještě před půl rokem by za mě dejchala, ale teď už podle ní nejsem její brácha a chová se fakt hrozně, což není to nejhorší, já to přežiju i když mě vytáčí, ale dělá zlo tímhle všem. Máma brečí, kde u ní udělali chybu, táta řve, přesto, že na nás nikdy nevztáhnul ruku, jí už poslední dobou párkrát jednu vrazil, malá ségra je z celé té situace smutná a prostě nic moc pohoda, která do nedávna byla. Metoda našich není úspěšná, spíše to má opačný efekt, tak bych se chtěl zeptam, jestli vás nenapadá něco, co bych mohl konkrétně já pro zlepšení celé situace doma udělat. Všem moc děkuji za pozornost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
2.6.20 22:13

Psycholog.
V 11 letech se v ní už perou hormony a zákazy a příkazy nepomůžou, ba naopak to ještě zhorší.

• Citovat
  • Nahlásit
34816
2.6.20 22:18
@Peppusa píše:
Dobrý den, předem se omlouvám, jestli jsem dal špatně kategorii, nemám s tímhle zkušenosti a jsem tu poprvé. Chtěl bych vědět názor rodičů, jak by řešili nebo ještě lépe, zda řešili nenávist mladšího sourozence ke staršímu. Jsem devatenáctiletý kluk a mám dvě mladší sestry. Jedenáctiletou a sedmiletou. Ta mladší je v pohodě, ale starší mě poslední dobou úplně nesnáší. Je to od doby co zjistila, že nejsem biologický syn našeho táty. Mysleli jsme doma, že jí to přejde, ale je to už pár měsíců a je to snad ještě horší. Bohužel si myslím, že na tom mají svůj podíl rodiče. Třeba ne, já sám nevím jak na ní, oni také ne a chápu, že to nechtějí nechat jen tak, ale jdou na to přes zákazy a tresty. Nikam to nevede, jen ječí, že je to stejně kvůli mě, ať táhnu z baráku a podobně. Tohle je to nejmenší, umí fakt člověku fakt naložit a já už nevím, jak se k ní chovat, aby mě začala zase respektovat jakože člena rodiny. Tím, že to naši řeší, jak už jsem psal už po zlém, začala si dávat pozor, aby u toho nebyli. Já nechci žalovat na malou holku, ale je to peklíčko. O to více, že ani jeden nechodíme do školy a dopoledne se učíme doma. Já jí nehledám, nic jí nepřikazuji, jen chci od ní klid a klidně bych jí pomohl třeba s učením, ale to nechce. Bohužel do toho tahá i malou ségru a ta pláče a je smutná. Nenapadá vás čím si jí opět získat a dokázat jí, že je fajn mít staršího bráchu. Ještě před půl rokem by za mě dejchala, ale teď už podle ní nejsem její brácha a chová se fakt hrozně, což není to nejhorší, já to přežiju i když mě vytáčí, ale dělá zlo tímhle všem. Máma brečí, kde u ní udělali chybu, táta řve, přesto, že na nás nikdy nevztáhnul ruku, jí už poslední dobou párkrát jednu vrazil, malá ségra je z celé té situace smutná a prostě nic moc pohoda, která do nedávna byla. Metoda našich není úspěšná, spíše to má opačný efekt, tak bych se chtěl zeptam, jestli vás nenapadá něco, co bych mohl konkrétně já pro zlepšení celé situace doma udělat. Všem moc děkuji za pozornost.

Neslyšela nějaký nevhodný rozhovor rodičů? Možná na ni leze jen drsná puberta. Já bych se teda nevnucovala a nechala jí, ať se s tím srovná. Rozhodně bych ji nebila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10967
2.6.20 23:13

Začíná s ní mlátit puberta. Zkusila bych si s ní a rodiči sednout a v klidu promluvit, ale nevím jestli bude chtít :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
507
2.6.20 23:40

Zakladateli, na tvém místě bych si asi napřed promluvila s rodiči. Chápu, že jsou z toho asi taky zoufalí, ale pokud na ní za to budou křičet/fackovat atd., tak to bude jenom horší, protože tvoje sestra očividně nechápe, že něco dělá špatně a sám píšeš, že tyto tresty vnímá jakože je to “kvůli tobě” a není schopna uvědomit si souvislost. Proto to nepomáhá a naopak si myslím, že ji to bude víc utvrzovat v nenávisti vůči tobě.

Taky bych se jí, být tebou, nesnažila přesvědčovat, aby tě měla ráda. Opět - čím víc na ni budeš “tlačit”, tím víc se tomu bude bránit a spíš ti dělat naschvály. Chovej se k ní slušně, neutrálně, možná nevyhledávej její přítomnost víc, než je nezbytně nutné. Na její poznámky nereaguj buď vůbec, nebo s úsměvem, ona některá děcka (i dospělí, co si budem…) zkouší co vydržíš a budou tě točit schválně, pokud uvidí, že se nechytáš, přestane jí to bavit. Možná že s ní tříská puberta a hledá, s kým se může pohádat a ty si snadný cíl, protože na ní nemáš takové páky jako rodiče. Kdyby neměla bráchu, bude se tak hádat třeba s mámou nebo tátou. Rodiče bych do toho zatahovala asi jen v momentě, kdyby to přesáhlo určitou hranici, např. by ti něco zničila nebo tak. Nech ji zkrátka trochu vycukat a o to víc se věnuj mladší sestřičce, která tě má ráda. Třeba to té starší pak bude líto, když uvidí jak mezi sebou máte hezký vztah a jak to může být prima, a sama tak změní svoje chování ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat