Jakeho krecka pro děti

Anonymní
2.6.20 19:48

Jakeho krecka pro děti

Ahoj, poradí mi někdo, jakého křečka pro deti? Co obnáší starost o tyto zvířátka atd? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

59265
2.6.20 19:52
@Anonymní píše:
Ahoj, poradí mi někdo, jakého křečka pro deti? Co obnáší starost o tyto zvířátka atd? Dekuji
Žádného, křeček není hračka, navíc bývají dost agresivní :think:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59265
2.6.20 19:53
@Anonymní píše:
Ahoj, poradí mi někdo, jakého křečka pro deti? Co obnáší starost o tyto zvířátka atd? Dekuji

Jinak je to živý, tvor, takže krmit, čistit, chodit na veterinu, když je třeba atd.. Dětem porid plyšáka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16284
@Anonymní píše:

nejlepe zadneho, jestli nechces za 2 roky resit, ze krecek umrel a decko je traumatizovane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24467

Navíc přes den spí a hraboší večer a celou noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4443
2.6.20 19:54

Zadneho! Krecek neni hracka, ale ziva bytost, ktera bude trpet zavrena v klece. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13862
2.6.20 20:00

Lepší je křeček syrský nebo se mu říká zlatý. Vydrží cca 2-2,5 roku. Není tak agresivní jako křeček džungarský. Ale fakt je aktivní primárně přes noc. My si ho teda naučili na ranní krmení před odchodem do školy a odpolední dobrůtky po příchodu. Ale na noc musel do koupelny za dvoje dveře, dělal strašný rachot. Jinak musíš pravidelně čistit klec, cca obden. Každý den krmit a měnit vodu. Ale fakt to není žádné zvířátko na mazlení pro děti. Což není ani žádné jiné zvíře…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14756
2.6.20 20:06

Žádného, mazlit se s tím nedá, smrdí to, je kolem toho spousta práce, nakonec budeš ráda, když pojde, ale děcka budou brečet - ale zas křeček moc dlouho nevydrží, takže mezitím co zjistíš, že je to otrava a nesmysl, tak brzo uhyne, takže z tohoto důvodu je lepší jak nějaký jiný hlodavec

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
727
2.6.20 20:14

Jako mala jsem mela serii dzungaraku (vydrzi max tri roky) a za sebe bych doporucila jen hodne trpelivym detem, co si ho pomalu ochoci, nebudou ho budit a nutit ven, kdyz nechce. Pak je s nim zabava, sam se bude natahovat po ruce, aby mohl vysplhat.

Obecne jsou pro deti pry lepsi morcata, ale mela jsem jen jedno a tak me neokouzlilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
136
2.6.20 20:26

Pár křečků jsem měla, jak džungaráky tak syrský. Měla jsem hodné džungaráky, tak vzteklé, to samé ty syrský. Ale obecně se říká, že syrský nebývá agresivní. Jinak křečci výrazně nesmrdí, když mají kvalitní podestýlku a pravidelně se čistí ubikace. Jinak, já křečky chovala v akvárku. Nehlodali klec takže, nebyl velký rámus v noci. Jinak záleží jak jsou děti staré, aby křečku neublížili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2108
2.6.20 20:53
@Anonymní píše:

Opravdu záleží, jak velké jsou děti. Křeček je noční tvor, prospi ale i tak cca. 20 hodin denně. Za mě je nejlepší, resp. nejklidnejsi křeček zlatý (syrsky), pokud možno kluk. Finančně nároční nejsou, čistit je potřeba klec co 2-3 dny, potom křeček opravdu nesmrdi, narozdíl od potkanu, morcat nebo kraliku. Klec potřebuje fakt prostornou a s domeckem, kolečkem a když má více pater také dobře. Celkově je to ale zvíře pro větší dítě 10 +.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1980
2.6.20 21:02

Jako mala jsem mela krecka zlateho, vydrzel 4 roky. 4 roky jsem se nevyspala :D zajistit prostornou klec s blbostma na hrani, dostatek pilin nebo steliva grabule a pamlsky, ten nas nejradeji obcas i kousek bananu nebo jablka, kadil do jednoho mista tak to se obden vybralo, jinak cela vymena klece cca po tydnu. Pak jsem mela dzungeraka a ten byl opak, aktivni pres den, i jsem ho mohla poustet po pokojiku a nikam nezalezl, nekousal ( narozdil od toho zlateho) bohuzel se mu po dvou letech udelala na zadech bulka a veterinar rekl ze to je konecna.. pak uz jsem dalsiho nechtela. Pokud diteti neni vic nez 10 let tak kdyz uz zvire tak kralika nebo cincilu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2714
2.6.20 21:28
@Anonymní píše:

Dobře socializovaného, zvyklého na lidi, od chovatele…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
2.6.20 21:38

Jak demotivotat dítě k chovu zvířat? Pořiďte jim jako první zvířátko křečka. Z křečka budou mít prd, bo bude zalezlý po celý den a dítě bude mít povinnost mu měnit a čistit klec. Úžasné:) za mě když už tak morče, ale pro dítě naoko. Každé zvíře musí být převážně vaše, vy musíte brát odpovědnost za zvíře a na dítě jen dohlížet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2714
2.6.20 21:45
@Levana33 píše:
Jak demotivotat dítě k chovu zvířat? Pořiďte jim jako první zvířátko křečka. Z křečka budou mít prd, bo bude zalezlý po celý den a dítě bude mít povinnost mu měnit a čistit klec. Úžasné:) za mě když už tak morče, ale pro dítě naoko. Každé zvíře musí být převážně vaše, vy musíte brát odpovědnost za zvíře a na dítě jen dohlížet.

Souhlasím, morče je vhodnější, inteligentnější než křeček. Ale platí to, co jsem psala výše. Aby bylo krotké, musí být dobře zvyklé na lidskou ruku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama