Co pro vás znamená láska?

22
2.6.20 00:29

Co pro vás znamená láska?

Tak mě napadlo založit téma, které tu snad ještě nebylo. Zajímá mě, jak vnímáte lásku, klidně můžete napsat i nějaký příběh o vás a vašem partnerovi, jaké to bylo když jste ho poprvé viděly…je to na vás jak to pojmete :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1087
2.6.20 06:35

Láska, každý ji musí vnímat jinak. Já jsem s manželem 8 let. Teď jsme se nedávno vzali. Poznali jsme se v práci a troufám si říct že to byla láska na první pohled. Mohla jsem mu všechno říct, o všem se poradit, byl mi velkou oporou. To je doteď, ale v sobotu jsem rodila naší holčičku. Bylo to moc náročné, ale byl u toho celých 13 nepovedených hodin. Nakonec musela císařem a můžu říct, že to, jak se manžel ke mě choval, jak mi byl takovou oporu, že bych to nedokázala ani popsat. A slovo láska pro mě získalo zase jiný pojem. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
2.6.20 06:42

Ahoj! Zajímavý je, že pojem láska se mění věkem- nebo mě to tak přijde.
V pubertě to byl první kluk který se mi dostal do kalhotek..
Potom ten co si mě 'koupil '.. dárky, rozmazlování a atd. Potom jsem poznala svého muže.. A pojem láska dostal totálně jiný rozměr. Je to jistota. Pocit že se mám kam vrátit, že se na mě někdo těší. Že vím že mě ma někdo rád.. A to je pro mě fakt hrozně důležitý. Miluju ho celým srdcem ale zároveň cítím že jsem volná ale zároveň v jistých hranicích:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
976
2.6.20 07:08

Já nevim, popsat to neumim, to prostě člověk musí cítit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.20 07:43

Lásku vnímám jako napozemské spojení, jistotu, že k sobě dva lidi patří. Spřízněnost. S partnerem se vzájemně výborně znáte, ale zároveň je vždycky něco, čím se dokážete překvapit. Nevyčítáte si vzájemně hloupost a přešlapy, ale pomáháte si danou chybu zahladit. Víte, že vždy je někdo, komu můžete cokoliv povědět :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.20 08:54

My jsme se poznali na seznamce. Prvně jsme se viděli osobně, když jsme se úplnou náhodou potkali venku. Zamilovala jsem se hned :) Tak jsme tam stáli naproti sobě přes silnici a koukali na sebe jak telata :mrgreen: zajímavý je, že jsme se poznali okamžitě i když jsme se do té doby viděli jen na pár fotkách. Probudil ve mě moje nejlepší já, jednala jsem poprvé v životě intuitivně, bez obav a taky se mi to vyplatilo. Dala bych mu všechno na světě a vím, že on mě taky. Je to hlavně duševní souznění, jsme sehraní rodiče, partneři a hlavně i kamarádi, můžu mu říct úplně všechno a vždycky za mnou stojí. Zanedlouho se budeme brát a opravdu strašně doufám, že nám to vydrží až do konce života, vůbec nevím, jak bych bez něj mohla dál existovat.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.6.20 10:19

Zrovna dneska ráno, když jsem předávala děti učitelce ve školce se mladší syn při odchodu do třídy zastavil, otočil se na mě a zavolal „mami, miluju tě“ :srdce: Sám od sebe. Každý večer před spaním dětem opakuji, že je mám moc ráda, že jsou pro mě vším a to ráno mě tak dojalo :andel: A potom samozřejmě miluju svého manžela. Měla jsem před ním pár vztahů, ale nikdy to nebylo to ono. Manžel mě jediný zná přesně takovou jaká jsem (dřív jsem se dost přetvařovala, protože mám blbou povahu a celkově nejsem zajímavý člověk). Ví o mě naprosto všechno. Je pro mě strašně moc důležitý, troufám si říct, že bych bez něj nedokázala žít. Nestydím se před ním a vím, že ať udělám jakoukoliv kravinu, tak se tomu spolu od srdce zasmějeme. Vím, že za mnou stojí a můžu se o něj kdykoliv opřít. Na 100 % mu důvěřuji. Jsme k sobě upřímný a dokážeme mluvit i o věcech, které nejsou příjemné. Je pro mě nejlepším kamarádem (můžeme mluvit o všem) milencem, důvěrníkem. Šla bych za ním až na samý kraj světa. Vím, že mě miluje a každý den tu lásku od něj cítím. Děti jsou pro něj také na prvním místě a dělá vše proto, abychom se měli dobře i přes svou nepohodlnost, nevyspání, nervy. Tohle vše je pro mě láska, rodina, domov.

• Nahlásit
  • Citovat
1054
2.6.20 20:00

Láska je u mě jistota, jistota, že spolu zvládneme všechno, že ať se stane cokoliv, tak budu vědět, že se mužem jeden o druhého opřít, spolehnout se na sebe. Láska je pro mě věrnost. Láska, je schopnost se spolu smát, užívat si společný čas a vážit si jeden druhého. Toť láska k mému partnerovi.
Nikdy jsem nepoznala takovou lásku, motýlci, třes kolenou a to všechno co lidi popisují, nikdy jsem nezažila lásku na první pohled. Na nic z toho nevěřím. Podle mě to není láska, ale jen zamilovanost, která časem vyprchá a pak, když spolu dva mají být, tak přijde LASKA :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45030
2.6.20 21:49

Láska má hodně podob. Moje dcerka mi říká, že mě má ráda- snad proto, že ve mě má jistotu. Dlouho jsme po smrti její mámy byli sami. Má ráda i moji přítelkyni- ale jak se říká, máma je jen jedna. Další podoba lásky- potká se muž se ženou a časem přijdou na to, že si rozumí. Muluji romantiku a proto si vybírám i romantické ženy. S tou první jsem se seznámil ve vlaku a s nynější přítelkyní přes naše děti- ale taky trochu přes tento portál, přes seznamku. A čím jsem starší, tím víc se přibližuji křesťanství- ale do kostela, snad kromě Vánoc nechodím. Láska je být s tím druhým rád, ale nechat i určitou volnost. Jedině tehdy nevzniká na tom druhém závislost a jeden, nebo druhý nemá pocit, že se ve vztahu dusí… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
14.6.20 17:15

Já jsem měla za život dost přítelů ke kterým jsem něco cítila a myslela jsem si že to byla láska… Než jsem potkala svého muže… U toho vím od prvního okamžiku že je moje životní láska že s ním doufám že zestarnu a nejkrásnější je že určitě a přesně vím že to cítí stejně prostě tak nějak to vyplynulo samo a život bez něj je nepředstavitelný… A láska k dětem je jiná než k muzi ta je prostě mateřská ale díky těmto mým láskam mám naplněný a šťastný život :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama