Začátek stavby domu

10
2.6.20 15:36

Začátek stavby domu

Dobrý den/ahoj prosím měla bych dotaz kdo teď začíná stavět dům nebo kdo se v tom vyzná. Dostala jsem zahradu a před ní je veliký dvůr a dům rodičů. Starosta mi sdělil že parcela zahrady je v katastru vedena k zastavení ale parcela je pořád vedená jako zahrada. Sdělil mi že tam bude určitě dost podmínek k tomu aby se tam začlo stavět. Dále nevím kam se mám obrátit jestli na stavební úřad nebo projektant, nejspíš někdo kdo by mi řekl podmínky k tomu stavení. Jaké kroky mám podnikat dále? A zahrada se mění stavební pozemek až po té co budu mít schválený projekt? Budu ráda za každou odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15223
2.6.20 15:42

Zajdi na stavební úřad, tam ti k tomu řeknou všechno potřebné. Základ bude přístupová cesta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
2.6.20 15:45

@Janli a myslíš že budeme potřebovat územní plán obce? Nebo nějaké potvrzení o tom že se tam bude dát stavět? Aby tam na mě potom nekoukali jak… když je to furt jen zahrada.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
2.6.20 15:47

@Janli a přístupová cesta je bez problémů hned vedle je ulička dost šířka i na náklaďák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15223
2.6.20 15:57

@Erris potřebuješ jen znát číslo parcely, ostatní si dohledají a k přístupové cestě musíš mít práva. Pokud není obecní, ale je soukromá, musí být na katastru zřízené věcné břemeno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
2.6.20 16:02

@Janli ulička je veřejná. Je to „jak ulice“ na proti máme různé firmy. Je tam pneuservis atd. Uličku používají všichni. Spíše se mě jedna kam se obrátit a jestliže teda můžu v této situaci když je to pořád zahrada řešit ten dům. Jestli mi řeknou tedy na stavební úřadě jak by měl ten dům vypadat jaké jsou ty podmínky. Nebo zajít někam jinam :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7628
2.6.20 16:19
@Erris píše:
@Janli ulička je veřejná. Je to „jak ulice“ na proti máme různé firmy. Je tam pneuservis atd. Uličku používají všichni. Spíše se mě jedna kam se obrátit a jestliže teda můžu v této situaci když je to pořád zahrada řešit ten dům. Jestli mi řeknou tedy na stavební úřadě jak by měl ten dům vypadat jaké jsou ty podmínky. Nebo zajít někam jinam :)

Jezis. Zajdi si na stavebni urad, tam ti k tomu reknou vic :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1408
2.6.20 16:21

To, že je to vedeno jako zahrada, vůbec nevadí. Hlavní je, jaký tam máte územní plán, jestli je u vás regulační plán, jak je velká zastavitelnost, tj. kolik procent pozemku může být max zastaveno kvůli vsaku vody apod.. Problém může být, že chceš 2 stavby na 1 pozemku, k tomu se úředníci staví různě, někde se povoluje, někde ne.. Řešením může být rozdělení pozemku, pokud je dostatečně veliký.. Ale na to všechno ti odpoví příslušný stavebni úřad.. Ideální je, vytisknout si mapku z katastru a tam ručně nakreslit tvou představu - kde by byl dům a jak velký - a tím pak zajít na úřad, zda je to reálné - oni ti tohle vymyslet nemohou, mají jen posuzovat, zda to lze či nelze..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9124
2.6.20 16:21

Pozemek musí být v územním plánu veden v ploše pro výstavbu (to je asi to, co myslel starosta, že se tam dá stavět, já osobně bych zašla se zeptat na příslušnej odbor územního plánování, jestli tam nejsou nějaká omezení, některé pozemky mají povolený územním plánem třeba zastavitelnost určité % z výměry, tvar střechy, kolik můžeš mít podlaží atd…jinak dneska už pozemek pro stavění nemusí být v katastru veden jako stavební parcela, klidně to může být zahrada, jen až se postaví dům, tak ta část pozemku, kde je vystavěný dům dostane jiné parcelní číslo a bude vedená jako zastavěná plocha a nádvoří, zbytek pozemku bude pořád vedenej jako zahrada. Během povolování se bude jednat s odborem žiovtního prostředí, aby udělil souhlas s vyjmutím části pozemku ze zemědělského půdního fondu. Jinak je dobré si ověřit sítě v dosahu a přístupovou cestu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9124
2.6.20 16:22

@Beckyttine5 koukám jdu pozdě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
2.6.20 16:35
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
2.6.20 16:36

@Beckyttine5 na té parcele není žádná nemovitost. Je to jen zahrada.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
2.6.20 16:53

@Tarinka tak jestli to dobře chápu musím zajít na stavební úřad který se zabývá územním plánováním té obce a zjistit bližší informace a po té už to budu řešit s projektantem. A tak dále :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
2.6.20 16:54

@Tarinka tak jestli to dobře chápu musím zajít na stavební úřad který se zabývá územním plánováním té obce a zjistit bližší informace a po té už to budu řešit s projektantem. A tak dále :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1408
2.6.20 17:14

A ten dvůr a dům od rodičů má svou vlastní zahradu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama