Setralin - závislost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

DzungaracekChlupacek
Kecalka 388 příspěvků 06.01.18 19:32
Setralin - závislost?

Ahoj. Já vím, závislost na sertralinu a ad je vzácná… ale já nevím… Beru sertralin 2 roky, srpnu to budou 3. Zlepšení, cítím se skvěle. Nějak jsem si neuvědomovala, že jsem závislá. Jednou jse si sertralin zapomněla vzít a měla jsem silné abstinenční příznaky. Hrůza… dělala jsem si test závislosti, vyšlo to na lehkou závislost. Nechci přestat brát sertralin. Chci ho brát celý život. Co mám dělat? Co když mi doktor řekne, že už to vysadíme? Nechci to vysadit… se sertralinem je mi dobře… Děkuji všem.

Reakce:

Kleryes
Nováček 6 příspěvků 06.01.18 20:57

Pokud lékař rozhodne o vysazení, jde obvykle nejprve o postupné snižování dávek a abstinenční příznaky nejsou vnímány vůbec, nebo minimálně. Nicméně tě chápu. Sama jsem brala sertralin 3 roky. Chtěla jsem s jeho užíváním přestat, ale lékař byl proti. Tak už jsem k němu nešla a prášky ze dne na den vysadila… byl to můj nejhorší cca půlrok v životě :D ale přežila jsem a o to větší mám teď chuť k životu. To svinstvo už nechci ani vidět. Nehledě na to, jaký nápor prožívají játra… obzvlášť při dlouhodobém užívání. Pokud lékař usoudí, že jsi připravená na vysazení, tak mu věř a klidně se mu s obavou ze závislosti a absťáku svěř. Držím palec. ;)

DzungaracekChlupacek
Kecalka 388 příspěvků 06.01.18 20:59
@Kleryes píše:
Pokud lékař rozhodne o vysazení, jde obvykle nejprve o postupné snižování dávek a abstinenční příznaky nejsou vnímány vůbec, nebo minimálně. Nicméně tě chápu. Sama jsem brala sertralin 3 roky. Chtěla jsem s jeho užíváním přestat, ale lékař byl proti. Tak už jsem k němu nešla a prášky ze dne na den vysadila… byl to můj nejhorší cca půlrok v životě :D ale přežila jsem a o to větší mám teď chuť k životu. To svinstvo už nechci ani vidět. Nehledě na to, jaký nápor prožívají játra… obzvlášť při dlouhodobém užívání. Pokud lékař usoudí, že jsi připravená na vysazení, tak mu věř a klidně se mu s obavou ze závislosti a absťáku svěř. Držím palec. ;)

Děkuji ;) :hug:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >