Reklama

Šijací stroj Toyota

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jana1958
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 09.01.17 10:16
Šijací stroj Toyota

Ahojte,

zvažujem kúpu nového šijacieho stroja.
Nemáte náhodou niekto šijací stroj Toyota JEANS 17C?
Chcela by som vedieť, ako sa s ním šije :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

steeve
Kelišová 6940 příspěvků 09.01.17 10:25

@Jana1958 a co vás zrovna k tomuto modelu vede?, je to plasťák, nemá regulaci délky ani šířky stehu, a tato značka ani nemá v ČR zastoupení, takže až budete shánět nějaký náhradní díl nebo manuál pro seřízení tak nepochodíte,
koukněte raději po nějaké osvědčené značce, raději pár stovek přidat a kouzpit třeba toto: http://autosedacky.mimishop.cz/…a-optima-200

Jana1958
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 09.01.17 10:37

@steeve,

ďakujem, na heureka je písané, že má celokovovú konštrukciu.
Nastavenie stehov som nejako prehliadla, myslela som, že túto funkciu má.
Hľadám dobrý a stabilný stroj, čo s najnižšou váhou :)

L-ena
Nováček 6 příspěvků 09.01.17 11:22

Tak ja jsem zastance znacky Brother.Mam od nich vse - sici stroj, overlock a i plotr. Zalezi kolik chcete dat penez za stroj a co chcete sit.Kdyz uz bych davala 5tis, tak bych chtela aby ten stroj vysival dirku v jednom kroku, a pro zacatecnika je to idealni. Volitelnost delky stehuje je dulezite. A poku to stroj nema tak bych nad nim ani nepremyslela. Zkuste se prihlasit na fejsku do skupiny Sikulici-strihy a navody nebo Sikulky pohodarky.Tam vam holky reknou s jakyma znackama jsou spokojeny.

steeve
Kelišová 6940 příspěvků 09.01.17 11:42

@Jana1958 to s tou konstrukcí mají napsáno špatně, není celokovový, je plastový, a i ta váha vám musí být podezřelá, když většina strojů se pohybuje mezi 7-8 kg a tento má jen 5, že tam asi nebude těžký kov, ale lehký plast.

Jana1958
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 09.01.17 12:03

@L-ena, vďaka :kytka:

Na FB síce nie som, ale po tejto značke tiež pokukujem. Max. cena je u mňa cca 5500.

@steeve, píšu, že stroj je vyrobený z ľahkých kovov, je bezúdržbový
a nezničiteľný :) Preto som zvažovala tento typ. Ukázalo by sa v praxi.
Inak Janome sa mi tiež páči.

steeve
Kelišová 6940 příspěvků 09.01.17 13:22

@Jana1958
jsem opravář šicích strojů, tak vím, jak vypadá uvnitř stroj, který má jen 5 kg, když ostatní mají někdy i dvojnásobek, samo u Toyoty píšou v popiskách že jejich stroje mají poloviční váhu než jiné značky strojů, ale proč asi?, protože toho kovu tam moc není, nenechte se obelhat nějakým popiskem na netu. A žádný stroj není bezúdržbový a nezničitelný, za to dám ruku do ohně, o každý stroj se musíte starat a každý stroj můžete nesprávným zacházením zničit.

u Janome v této cenové relaci ideálně model 920: http://autosedacky.mimishop.cz/…-patky-navic
má taky regulaci délky i šířky stehu, automatickou dírku,

Jana1958
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 09.01.17 13:52

@steeve, súhlasím všetky stroje potrebujú údržbu.

920-tku som už tiež pozerala, odradila ma váha.

Stroj potrebujem vlastne len na bežné opravy, ale aj tak by mal byť spoľahlivý.

Tento je trochu ľahší:
http://sijacie-stroje.heureka.sk/…specifikace/#…

mohol by podľa Teba byť?

steeve
Kelišová 6940 příspěvků 09.01.17 14:14

@Jana1958 jo ta Sakura je o něco lehčí, protože ona nemá regulaci šířky stehu na všech stehách( má jen na entlu) a nemá automatickou dírku, proto méně součástek a menší váha,
ale zase je to 1 kg, budete ho přenášet daleko? ony jsou za podobnou cenu a ta 920 je lépe vybavená
a jak jsem psal výše, většina strojů má 7-8 kg - a čím větší váha tím více kovových součástek, tím větší životnost a také lepší stabilita stroje

Jana1958
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 09.01.17 14:36

Často som sama doma a prenášala by som ho dosť ďaleko ;)
Možno budem používať len ten entl steh, tak by mi to nevadilo.
Stačil by mi úplne jednoduchý stroj, len som nič vhodné nenašla.

steeve
Kelišová 6940 příspěvků 09.01.17 15:34

@Jana1958 tak stejný jako ta Sakura 95 je model Juno E 1015: http://autosedacky.mimishop.cz/…-juno-e-1015
je to úplně stejný model, jen se ušetřilo na držáku patky a cívky a kratší záruka,

Jana1958
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 09.01.17 16:13

@steeve, medzitým som tento model tiež pozerala.

Ďakujem za všetky rady, ešte si rozmyslím :) :mavam:

L-ena
Nováček 6 příspěvků 10.01.17 12:18

Ale Janome Juno je stroj spis pro deti ktery chteji sit.Ale s Janome 920 neudelate chybu, co vim tak holky si ho chvali.Ja mam Brother BC 2500 ted uz se nedela, funkcemi je podobny brotheru IN 55.Mam ho 13let a ani jednou nebyl opravovany.Jen udrzba jednou za rok, a to na nem siju kazdou chvili.

Jana1958
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 10.01.17 13:39

@L-ena, ďakujem za upozornenie :kytka:
@steeve mi Juno poradil zrejme aj kvôli menšej váhe. 920-tka je o dosť ťažšia.

Brother je určite dobrá značka, no tiež patrí medzi ťažšie stroje.
Dnes som objavila Veroniku Optimu 200, má tiež dobré recenzie.

L-ena
Nováček 6 příspěvků 10.01.17 17:16

To asi jo.Vim ze chcete co nejlehci, ale za sebe vam reknu, ze kdyz vam bude stroj pri jakym koliv siti po stole cestovat, tak je to na nic. Tatovi kazdou chvili spravuju monterky a i kdyz mam 7kg stroj, i tak se mi nekdy stane, ze kdyz zatahnu moc, stroj se mi posune.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Telefon za volant nepatří! Snad to byla u Patricie Solaříkové jen výjimka

Používání mobilního telefonu za volantem je sice od roku 2002 na českých... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama