Neposedné batole

Anonymní
12.2.20 10:36

"Silene neposedne batole"

Ahoj, radsi podavam anonymne…dcerce je 18mesicu, od narozeni, mi prijde jina nez ostatni deti, nemyslim ve vyvoji, to je vse jak ma byt, je sikovna, chodi, lita, snazi se opakovat slova…ale nejak se s ni porad nedokazu zzit, je absolutne nesamostatna, ujecena, strasne vztekla, naladova, vim, ze kazde dite je jine ale syn tohle nedelal…proto me to asi stale tak drti…dceru miluju, snazim se do ni vlozit co dokazu, venovat se ji tak normalne, udelam si sve neco doma mezitim ona kramuje ale vetsinou po me leze, neco chce pak.zase nechce,…prijde mi jakoby nevyzrala…nejak se kazde rano vzbudim a jsem protivna z ni…jaka je mnohdy nevesela, neposedi, nemame doma nic v klidu jako to byvalo u syna…prevratila nam zivoty…doma je s ni k. nevydrzeni…manzela absolutne mala nebere, muze si za to sam…nevenuje se ji…jen ja…pak sem takova jaka sem bez naplne…a to u syna sem byla furt chychychacha…pac on byl v pohode tak ja taky…nevim jak z toho ven…sem nestastna sama ze sebe…nemam kamaradky, vse sem obetovala detem, domacnosti…sem osamela…manzel je vecne v haku a kdyz je doma jakoby stejne nebyl…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17646
12.2.20 10:41

Ach jo. Dite nezmenis, ale zmenis sebe. Takze zacni tim konce. Zapoj manzela, dojdi si 2× tidne za tim, co te tesi. Obetovat se detem a domacnosti je chyba, pak te rozhodi, ze mas dite, jake mas. Mimochodem mas dite uplne normalni, je klidne mozne, ze prenasi tve negativni pocity. Syn byl slunickovy, protoze ty jsi byla takova. Prvni vyres sebe, treba se zmeni i dcera.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

No měla si spíš štěstí na první hodne dítě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997

Takže tady vlastně nejde o to dítě. Ale o to, že máte s manželem vztah v perdeli, nevěnuje se tobě ani dětem, ty se cítíš vyhořelá, jsi bez nálady a občas se rovnou budíš nasratá… Mno ono dítě spoustu věcí převezme už jen z toho jak se cítíš ty. Takže prvotně bych řešila spíš vaší domácí situaci než rok a půl staré dítě co je prostě zatím takové a vyroste z toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11939
12.2.20 10:42

Jsi nespokojená v tom, jak máš nastavený život a to se ti pak projikuje na vztah k dceři.

Řešením je začít měnit to jak máš nastavený svůj život, posléze se výrazně k lepšímu promění i to, jak fungujete s dcerou.

Pro začátek začni s dětma chodit do nějakého mateřského centra, nebo na nějaké cvičení matek s dětmi, nebo tak něco a aktivně se tam s někým dalším propoj, začni se s ní či nimi bavit, společně vymášelt nějaké další aktivity a postupně se spřátelte.

TO je na tobě a argument - ale já na to nesjem, co když mě odmítnou, co když mě nebudou mít rádi a podobně- je sice častý, ale jsou to prostě zbytky dětských strachů. Jsi dospělá a pokud se přes tyhle strachy nedostaneš, tak zůstaneš jejich vězněm nadosmrti.

Tím že začneš brát život do svých rukou, začne se ti zlepšovat sebevědomí, které máš na nule a zvládneš být méně v tenzi s dcerou a tudíž s ní půjde lépe fungovat.

Další varianta je domluvit si pár setkání ve videotréninku interakcí, abys porozuměla tomu, jak společně fugnovat tak, abyste společně s batoletem fungovali k radosti. Včetně manžela…

http://www.spin-vti.cz/…-vti-trenera

Příspěvek upraven 12.02.20 v 10:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15721
12.2.20 10:43
@Anonymní píše:
Ahoj, radsi podavam anonymne…dcerce je 18mesicu, od narozeni, mi prijde jina nez ostatni deti, nemyslim ve vyvoji, to je vse jak ma byt, je sikovna, chodi, lita, snazi se opakovat slova…ale nejak se s ni porad nedokazu zzit, je absolutne nesamostatna, ujecena, strasne vztekla, naladova, vim, ze kazde dite je jine ale syn tohle nedelal…proto me to asi stale tak drti…dceru miluju, snazim se do ni vlozit co dokazu, venovat se ji tak normalne, udelam si sve neco doma mezitim ona kramuje ale vetsinou po me leze, neco chce pak.zase nechce,…prijde mi jakoby nevyzrala…nejak se kazde rano vzbudim a jsem protivna z ni…jaka je mnohdy nevesela, neposedi, nemame doma nic v klidu jako to byvalo u syna…prevratila nam zivoty…doma je s ni k. nevydrzeni…manzela absolutne mala nebere, muze si za to sam…nevenuje se ji…jen ja…pak sem takova jaka sem bez naplne…a to u syna sem byla furt chychychacha…pac on byl v pohode tak ja taky…nevim jak z toho ven…sem nestastna sama ze sebe…nemam kamaradky, vse sem obetovala detem, domacnosti…sem osamela…manzel je vecne v haku a kdyz je doma jakoby stejne nebyl…
částečně to bude povahou, jsou taková dítka ;) a částečně je tvým odrazem -) ty taky nejsi v pohodě a ona to přebírá a cítí. Manžel by měl smolíka, prostě by musel zabrat a nějak to z dcerkou zvládnout. Ty potřebuješ na chvilku vypadnout, nadýchat se čerstvého vzduchu a trochu klidu. Pak budeš odpočaté a budeš s ní mít víc trpělivosti…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.2.20 10:49

Hele co popisujes mi prikde jako celkem standartni batole. Takove ty hodnoucke bezproblemove to jsou spise vyjimky.
Jak psaly holky vyse problem je jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.2.20 11:12

No jo vsechno se sype vid. Jsi vyhorela. Ja se tak citim vzdycky kdyz jsem s ditetem sama delsi dobu. Taky bych rekla ze mam “zivejsi” dite, ted se podivuju, jak jsem s lezicim miminem mohla nestihat?! O doby co chodi (teda spis lita), sem rada ze se najim a dojdu na zachod.
Vy si to musite nejdriv spravit doma s manzelem, protoze bez opory se zblaznis. Nedas to sama

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18466
12.2.20 11:14
@ludmilaadamkova píše:
Hele co popisujes mi prikde jako celkem standartni batole. Takove ty hodnoucke bezproblemove to jsou spise vyjimky.
Jak psaly holky vyse problem je jinde.

hele naše první dítě úžasný, hodný, vzorný no druhý to samý co popisuje zakladatelka, všichni jsou z něj vyřízený a to manžel funguje na milión procent
takže jí naprosto chápu, hodně by se jí ulevilo kdyby chlap fungoval

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.2.20 11:18
@ka2ka píše:
hele naše první dítě úžasný, hodný, vzorný no druhý to samý co popisuje zakladatelka, všichni jsou z něj vyřízený a to manžel funguje na milión procent
takže jí naprosto chápu, hodně by se jí ulevilo kdyby chlap fungoval
jen tak ze zajmu, kdyby se vam jako prvni narodilo narocne dite (to co ted mate jako druhorozene), sla bys do dalsiho? Protoze ja mam jednoho a hned takovyho silence, taky jsou z nej vsichni na svestku, ze druhy asi nepada v uvahu :think: nebo me to teda silne odrazuje
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18466
12.2.20 11:23
@ocean.mama píše:
jen tak ze zajmu, kdyby se vam jako prvni narodilo narocne dite (to co ted mate jako druhorozene), sla bys do dalsiho? Protoze ja mam jednoho a hned takovyho silence, taky jsou z nej vsichni na svestku, ze druhy asi nepada v uvahu :think: nebo me to teda silne odrazuje

no asi jo, mám úžasného manžela, který to dává líp než já :roll: a navíc nic horšího už snad ani nemůže být ne???
tenhle miláček mi stáhl studený olej z plotny než jsem se otočila a vylil ho na podlahu, tak jsem ho umyla a dala do postýlky než vytřu kuchyň, no než jsem to udělala vzteky se po..sral a rozmantlal to po postýlce takže hůř být nemůže

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997
12.2.20 11:31
@ka2ka píše:
no asi jo, mám úžasného manžela, který to dává líp než já :roll: a navíc nic horšího už snad ani nemůže být ne???
tenhle miláček mi stáhl studený olej z plotny než jsem se otočila a vylil ho na podlahu, tak jsem ho umyla a dala do postýlky než vytřu kuchyň, no než jsem to udělala vzteky se po..sral a rozmantlal to po postýlce takže hůř být nemůže
:lol: :lol: aneb krásy rodičovství :lol: jé to já mám taky, aneb podle hesla na posraneho aji hajz. l spadne :lol: taky když malá něco zvrtá tak se nestačím ani otočit a už je zase další bordel a tak celej den jen chodím a uklízím co udělala a když uklízím preventivně tak ona hned za mnou dělá bordel, abych toho neměla málo :lol: :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.2.20 11:55
@ocean.mama píše:

Tak já mám jedno takové doma tak to beru jako standart. Ale samozřejmě nevím jak moc náročné to mají doma oni. První 3 měsíce jsem nespala dýl než 1,5 hodinu v kuse.. j á bych druhý strašně moc chtěla ale u nás to spíš nebude. Taky záleží na časovém rozestupu. U nás nejde o peníze tak klidně můžu být s malou doma do 3 nebo i 4 let a pak kdyby přišel další prcek mohla bych ji už dávat do školky a doma být s malým mimi to by pomohlo aby jsme se nezbládznili. Muž by šel klidně i do 3. ale tam už bych byla sakra opatrná i kdyby to šlo.. což jak říkám pravděpodobně nebude ani 2. dítě. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17243
12.2.20 12:04

Souhlas s holkama, jsi prostě vyhořelá a když se už budíš s blbou náladou, je to začarovaný kruh, musíš začít u sebe, najdi věci, co tě vytáčí… zapoj partnera, tohle období nebude trvat věčně, ale musíte si vyjít vstříc. potřebuješ taky vypnout, zrelaxovat.
přenášíš to na ní a pak je vzteklá…ještě k tomu období vzdoru, kdy ona se hledá a učí ovládat emoce, ona je ovládat neumí, musí se to naučit…Učí se to od tebe.

mimo to mě napadá, kolik sní sladkého za celý den? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.2.20 12:23

"Silene neposedne batole"

Manzel by I rad ale ona ho hned odstrci rekne ne a utika, ona je takova kontaktne nekontaktni jak ja rikam…prituli se jen kdyz ona chce ne kdyz my chceme…tvrdohlava…syna sem brala jako mou soucast a jelikoz se sama nejlepe znam ze jak na me kdo pusobi takova pak jsem…syn je po me soumen, veselej srdcar, malou nevim proc od narozeni beru jako narusitelku ktera zatim nezapadla I kdyz ji miluju omezuje mi zivot a stve me ze to takhle vnimam..ma dny kdy je zlata sladka ale ja uz jsem jak rikate vyflusana jak jsem na vseto asi sama…stydim se aj s ni nekam…prijde mi extremni neposeda

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama