Reklama

Šilhání a brýle

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mikys
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 04.02.18 01:24
Silhani a bryle

Mamky, chtěla bych se zeptat. Dostalo Vase dítě dioptrické brýle kvuli silhani i presto, ze jinak dioptrie naměřené na ocich nemá? Říkám si, jestli potom oči nezlenivy a nebude mít pak ty dioptrie doopravdy. Nezhorsily se potom dětem dioptrie?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Russet
Extra třída :D 11069 příspěvků 04.02.18 01:26
@Mikys píše:
Mamky, chtěla bych se zeptat. Dostalo Vase dítě dioptrické brýle kvuli silhani i presto, ze jinak dioptrie naměřené na ocich nemá? Říkám si, jestli potom oči nezlenivy a nebude mít pak ty dioptrie doopravdy. Nezhorsily se potom dětem dioptrie?

Radši lenivé oči než šilhání. Vždyť se mu musí blbě koukat, ne?

Mikys
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 04.02.18 01:57

@Russet

To nevím jak se mu kouká. Nestezuje si :)

nozu
Extra třída :D 11587 příspěvků 04.02.18 03:34

Pokud neduverujes lekari, domluv si konzultaci u jineho. jinak dcera si taky nestezovala a mela na jednom oku 6 dioptrii. :nevim:

Enicka
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 04.02.18 06:44

Moje dcera taky silhala na levé oko a naměřili ji 6dioptrii.

brumi
Kelišová 6453 příspěvků 04.02.18 06:58

Pokud jí nenaměřili žádné dioptrie bude mít brýle bez dio a jen nosit okluzor pro srovnání, případně mít ve sklech upravené osy aby to táhlo očka kam patří. Ale dcerka také šilhala a naměřili na jednom očku 9 dio a na druhém 8 dio. Po sedmi letech už má ( jen) 5 dio na obou, šilhání srovnáno ale pravidelně jsme docházeli na speciální oční cvičení vždy jedou ročně.

Hakunamatata
Kecalka 220 příspěvků 04.02.18 07:58

Nevím kolik má dítě. Moje 2 leta silha od narození a dioptrie naměřili, ale prý se u dětí do 6 let vše srovná.

brumi
Kelišová 6453 příspěvků 04.02.18 08:02

@Hakunamatata šilhání srovnat lze většinou bez problémů, ale dioptrie už tak jisté nejsou

lenina28
Ukecaná baba ;) 1877 příspěvků 3 inzeráty 04.02.18 08:03

Syn má taky nikdy si nestěžoval a v předškolním věku mu dr naměřila po rozkapani protože mu jedno oko ujizdelo když byl hodně unavený. No měl docela silné, za 3 roky už 3 skla pořád mu to snižují, je to jen na korekci než se ten sval ‚usadi‘ :palec:

Minki
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 04.02.18 08:15

Syn nosi bryle bez dioptrii. opravdu jen na srovnani silhavosti. u nas je problem psychicky okluzor. uzasna pani doktorka nastesti u nas polevila. ale je pravda, ze bryle si bere sam a vyzaduje je. a opravdu oci se srovnavaji.

R2
Závislačka 3603 příspěvků 04.02.18 08:36

Holky taky nosí brýle kvůli šílhání, dioptrie nemají žádné, za prvé na nich nosí okluzor, nalepovácí jim neseděli a za druhé mají skla které jim oči tahají na střed ;)

Pipet
Generální žvanilka 24089 příspěvků 04.02.18 08:55
@Mikys píše:
To nevím jak se mu kouká. Nestezuje si :)

To je jasné, že si nestěžuje, nic jiného nezná, neví, že by mohl vidět lépe/jinak :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 09:00

Syn nosil kvůli šilhání brýle od 6ti let. I když jsme byli 2× na plusoptixu a já jsem upozorňovala, že se mi zdá, že šilhá, tak mu vadu nenašli. Až dětská oční doktorka, která se ptala, proč jsme to neřešili dřív :zed: :zed: :zed: Při vyšetření neměl žádné dioptrie, ale zjistila mu, že kvůli šilhání nemá prostorové vidění. Dostal na každé oko -1 dioptrii, okluzor ne. Nyní po 2 letech na kontrole prostorové vidění v pořádku, oko již neujíždí, jen při únavě. Takže má chodit bez brýlí, nasadit pouze když uvidíme, že se oko stáčí. Kontrola za půl roku. Dioptrie nemá.

Mikys
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 04.02.18 09:41

Prave, ze dioptrie namerene nema, ale dali mu bryle s -1,5dioptrie @bru­mi

Mikys
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 04.02.18 09:45

A nevis co to maji za specialni skla? Rada bych si vyhledala nejake info na netu :) @R2

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejnechutnější Prostřeno všech dob? Tady opravdu jíst nechcete!

Pokud jste si mysleli, že vás již nic nepřekvapí, nenechte si ujít aktuální... číst dále >

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >