Silikagel v pračce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.10.21 11:22

Silikagel v pračce

Ahoj, omlouvám se za anonym. Je to z osobních důvodů. Chodí sem manželovi :oops: matka, takze asi chápete. Chtěla jsem se zeptat. Manžel mi na jaře v pračce vypral svou novou bundu. Teď, když jsem jí zazimovavala, tak jsem přišla na to, že to vypral i s takovým tím pytlickem na vysoušení. V kapse jsem našla ty kuličky. Máme 5ti měsíční dítě a mě přepadl strach, jestli to nemůže být nějak škodlivé, když se tam pralo všechno její oblečení a hračky a ložní prádlo a ona všechno cuca atd. Ty kuličky se pravděpodobně dostaly i do pračky. Stalo se vám to taky někomu? Díky za reakce

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10965
18.10.21 11:30

Wikipedie, když to dáš do googlu. Pro příště.

Silikagel (anglicky silica gel) je granulovitá, pórovitá forma oxidu křemičitého (SiO2) vyráběná synteticky z křemičitanu sodného. Je vysoce porézní, kolem 800 m2/g, což mu umožňuje snadno adsorbovat vodu. Silikagel se používá jako pohlcovač vlhkosti (desikant) např. při sušení bioplynu a může snížit relativní vlhkost uzavřeného systému až na 40 %.[zdroj?] Po nasycení vodou může být regenerován (vysušen) ohřátím na 120–150 °C. Silikagel je netoxický, nehořlavý a chemicky vysoce inertní. Někdy je silikagel dodáván s příměsí indikátoru vlhkosti, který změní barvu poté, když je silikagel vlhký. Běžný silikagel pojme množství vody odpovídající přibližně 20 % jeho hmotnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9439
18.10.21 11:33
@Anonymní píše:
Ahoj, omlouvám se za anonym. Je to z osobních důvodů. Chodí sem manželovi :oops: matka, takze asi chápete. Chtěla jsem se zeptat. Manžel mi na jaře v pračce vypral svou novou bundu. Teď, když jsem jí zazimovavala, tak jsem přišla na to, že to vypral i s takovým tím pytlickem na vysoušení. V kapse jsem našla ty kuličky. Máme 5ti měsíční dítě a mě přepadl strach, jestli to nemůže být nějak škodlivé, když se tam pralo všechno její oblečení a hračky a ložní prádlo a ona všechno cuca atd. Ty kuličky se pravděpodobně dostaly i do pračky. Stalo se vám to taky někomu? Díky za reakce

Silikagel není jedovatý. Předpokládám, že ty kuličky nesnědla, kdyby je snědla, tak on je schopen nasáknout hodně vody. Kdyby snědla např. jednu, tak vyjde ven stolicí.
Do některých probiotik či léků se také dává ten pytlíček se silikagelem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3397
18.10.21 12:48

Já když jsem byla malá, tak jsem si myslela, že si takhle pašeráci posílají drogy, že je přihazujou k různým výrobkům :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.21 13:53

@Cenarius já tuhle informaci našla, ale taky jsem našla, že prach z těch kuliček způsobuje silikozu. Při žehlení se vždycky hrozně prasi, tak právě to mě vyděsilo. Jestli tam na tom nemohl být ten silikagel a s tím prachem jestli ho malá a my taky nevdechovali.

• Citovat
  • Nahlásit
9439
18.10.21 14:33
@Anonymní píše:
ale taky jsem našla, že prach z těch kuliček způsobuje silikozu. Při žehlení se vždycky hrozně prasi, tak právě to mě vyděsilo. Jestli tam na tom nemohl být ten silikagel a s tím prachem jestli ho malá a my taky nevdechovali.

Myslíš, že by prach z jednoho vyprání kuliček na jaře zůstal v pračce v takové míře, abyste z něj měli z dalšího následného praní tak zaprášené oblečení, že by vám způsobil silikózu? Jednak se ten prach z té pračky vymyje vodou a vem si, že by měl silikózu každý, kdo by býval žil v okolí kamenolomu, pracoval by v něm či při stavbě tunelů. Toho co píšeš bych se nebála, že byste měli silikózu z takového důvodu. Pro svůj klid můžeš tu bundu ještě jednou vyprat a pak propláchnout pračku samotnou jen s kusem nějaké staré látky, který pak vyhodíš.
Podívej se na rady na internetu, kdy si lidi sypou dobrovolně na zahradu křemelinu - diatomickou zeminu s vidinou, že se zbaví klíštat. Ta také obsahuje vysoké množství oxidu křemičitého a je to dokonce jemně namletý prášek… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.21 15:23

@meduzza tak moc děkuji, s odstupem a po tom, co píšeš jsem se uklidnila. Jsem ti vděčná ;) opravdu moc děkuji. Bála jsem se o malou.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat