Silná menstruace od 13 let

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.18 22:22
Silná menstruace od 13 let

Zdravím!
Není to zrovna téma, o kterém se ráda bavím, každopádně se mi hodí všechny možné rady :nevim: Od mých 13 let mám silnou menstruaci. Momentálně je mi 16 a je to čím dál více horší. Mám teploty, nafouklé břicho, hrozné křeče a “nevydržím” ani 3 hodiny, jak moc je to silné. Ke všemu mám menstruaci celé 4 týdny, někdy zase jen týden.
Na gynekologii mi doktor řekl, že to nemám řešit, ale po těch 3 letech už toho fakt mám dost. Nemáte nějaké tipy, jak alespoň zmírnit bolesti? Opravdu nevím, co s tím… :(

Reklama

Reakce:

lachtanice86
Kelišová 5468 příspěvků 21.04.18 22:25
@Anonymní píše:
Zdravím!
Není to zrovna téma, o kterém se ráda bavím, každopádně se mi hodí všechny možné rady :nevim: Od mých 13 let mám silnou menstruaci. Momentálně je mi 16 a je to čím dál více horší. Mám teploty, nafouklé břicho, hrozné křeče a “nevydržím” ani 3 hodiny, jak moc je to silné. Ke všemu mám menstruaci celé 4 týdny, někdy zase jen týden.
Na gynekologii mi doktor řekl, že to nemám řešit, ale po těch 3 letech už toho fakt mám dost. Nemáte nějaké tipy, jak alespoň zmírnit bolesti? Opravdu nevím, co s tím… :(

Na bolestivou a silnou ms mi pomohla ha. Ale bylo to po jistych vysetrenich a testech. Ale musíš se rozhodnout ty na základě domluvy s tvým dr. A po 3letech už bych to tedy chtěla řešit. Pokud by dr nechtěl, našla bych jiného.

saramo
Závislačka 2792 příspěvků 21.04.18 22:41

Já měla ms od 11 let, každý měsíc jsem trpěla každý první den, ale později mi na to stačil jeden brufen a bylo dobře. Každopádně vše odešlo s prvním porodem, teď ani nevím, že nějaká ms je. Chápu, že teď se rodit nechystáš, tak snad bude brzy líp.

Janli
Závislačka 4998 příspěvků 21.04.18 23:07

Mě na to v tvém věku pomohl vitamín E a cvičení na břicho.

Russet
Echt Kelišová 9332 příspěvků 21.04.18 23:42
@Anonymní píše:
Zdravím!
Na gynekologii mi doktor řekl, že to nemám řešit, ale po těch 3 letech už toho fakt mám dost. Nemáte nějaké tipy, jak alespoň zmírnit bolesti? Opravdu nevím, co s tím… :(

A jak tě vyšetřoval? Vzal ti krev, měřil výšku sliznice? Asi bych zkusila jiného doktora.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.18 23:42

Já dostala první menstruaci až skoro ve 14 letech, od 15 let, kdy se mi cyklus srovnal jsem každý měsíc zažívala peklo. Tak 5 až 10 dní před menstruací mi bývalo všelijak, pak když se mi spustila čekalo mě asi dvoudenní peklo - křeče, bolest celého těla, pocity na omdlení. A co s tím kdo dělal? Je to hloupé říci, ale všichni se na mě vybodli, nebo spíše nikdo nepochopil, že je mi tak příšerně, včetně doktorů. Běžně dostupné léky mi nepomáhali. Vzít si brufen bylo, jako když plyvne do Dunaje a čeká, že se zvedne hladina. Žít se s tím nedalo, tak jsem si asi 20 let sháněla pokoutně léky - Spasmoveralgin, Alnagon, Korylan atd. Až po 20 letech jsem se dostala k fajn gynekoložce, která pochopila, že mi je fakt málem na umření a i když nikdy nezjistila od čeho to je, nevybodla se na mě a psala mi rozepisované léky - svůj vlastní recept na velmi silná analgetika. Ta mě hodně pomáhala. Sice jsem byla lehce každý měsíc přiotrávená a nafetovaná, ale s kafem se s tím dalo přežít a ještě se tvářit, že jsem happy. Ve 40 letech mi menstruace skončila, radovala jsem se, že mám konečně klid. No a začaly příšerné návaly, a protože mám homozygotního Leidna, tak nesmím hormony a už 6 let si ty návaly užívám :roll: :mrgreen: Ale abych nepřeháněla, kytičky mě zachraňují a návaly už jsou po těch letech jen mírné. Dobře mi bude asi až v předsmrtné agónii :mrgreen: Píšu to s humorem, já jsem nenapravitelný optimista, takže mě to neskolilo.

Šťastná.máma.4
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 22.04.18 03:28

Začala jsem menstruovat v 8 letech a 4 měsících, psychicky mě to dost zaskočila, ale když pominu tuto stránku věci, měla jsem to jako ty, silná, bolestivá a nepravidelná menstruace, můj tehdejší gynekolog mi tvrdil do 14ti let, takže 5 let to samé, ze se to ještě časem srovná… po 5ti letech? :zed: byl to deb.il s odstupem času změnila jsem ještě gynekologa 2× než jsem našla opravdu perfektními doktora a ten mi řekl zpětně, že to je blbost, že už tehdy se to dalo / mělo řešit. Takže naprosto tě chápu a možná bych též zkusila změnit doktora, pokud se ten tvuj k tomu staví takto.

Ada22
Kecalka 467 příspěvků 22.04.18 06:33

Určitě asi změnit doktora. Jinak na silné krvácení malinko pomůže Ascorutin je volně prodejný. Zarazilo mi, že píšeš, že menstruaci máš tak dlouho. To úplně v pořádku není. Od praktické doktorky si nech udělat krevní obraz. Nejspíš budeš mít nedostatek železa. Mě na silnou menstruaci zabrala až antikoncepce. Ale já už mám dvě děti. Jinak uvažuji o hormonálním tělísku. Ještě jsem četla dobre ohlasy na hormonální jógu.

cecetka
Kelišová 7148 příspěvků 22.04.18 07:07

Najit gynDr. ktery to bude resit. Krome osobniho diskomfortu jde i o velkou ztratu krve. A to neni dobre.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama