Silniční kontrola

Mystic1116
8.4.10 14:16

Silniční kontrola

Zdravim všechny.Mam Dotaz.Když mě zastaví policie a já mám auto v polopřepisu,je možné,že mi vemou malí technický průkaz?Podle mě na to nemají oprávnění,pokud má auto technickou,emise,pojistku a vše v pořádku.Předem děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

792
8.4.10 14:25

Mystic, Tobě se to stalo? A co Ti k tomu řekli? Kdyžtak zavolej na 158, ať Tě přepojí na dopravku a zeptej se tam :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12160
8.4.10 14:28

Mystic, a co je prosím tě polopřepis?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
8.4.10 14:30

Pochopila jsem to tak, že je auto v přepisu..jinak taky nevím, co by mohl být polopřepis :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29049
8.4.10 14:31

Jak to myslíš?Co je to polopřepis?My jsme si loni koupili ojeté auto a do určité doby nám veškeré doklady nahrazovala kupní smlouva.Nevím,jak je ta doba dlouhá,partner je v práci autem a veškeré papíry od auta vč.kupní smouvy vozí u sebe,tak se nemůžu podívat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13729
8.4.10 14:38

policii je prece jedno komu auto patri, pokud neni hlasene jako kradene a ty k nemu mas doklady.
Taky to moc nechapu, v cem ma byt problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23107
8.4.10 15:05

Podle mě na to nemá policie nárok. Ty máš jako doklad malý techničák a ten ti nemají co brát, byla bys bez dokladů a od dalších bys dostala pokutu, za to že nemáš doklady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.4.10 16:09

Vzít ti techničák nesmí,jen tě upozorní že už je to dlouhá doba kdy mělo být auto přepsané.Na dopravním pak můžeš dostat pokutu máš na to 30 dní.Já auto nemám přepsaný za měsíc už rok a stále jezdím :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mystic1116
8.4.10 17:46

Polopřepis je,když minulej majitel auto odhlásil,nahlásil nového majitele,a ten nebyl přihlásit ještě auto na své jméno.

• Nahlásit
  • Citovat
Mystic1116
8.4.10 17:48

Prakticky je to přepis.

• Nahlásit
  • Citovat
29049
8.4.10 17:49

To je ale klasický přepis,myslím,že je tam taky nějaká lhůta,nechci mlžit,ale asi 10 dní.Do 10 dní se musí auto nahlásit na nového majitele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23107
8.4.10 18:04

Aha tak to je něco jiného, tam už si myslím, že na to policie právo má, protože jezdíte s nepřihlášeným autem a ta lhůta tam je z nějakého důvodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7118
8.4.10 18:36

Já bych řekla, že 30 dní ode dne koupi můžete jezdit na kupní smlouvu. Ale co se stane potom, to nevím. :nevim: :lol:
Jo a malej techničák bys ty vůbec neměla mít, bývalý majitel ho má vrátit při odhlášení.

Jen taková perlička. My prodávali auto někdy v únoru. Přijel si pro to pán, byl to pán, řekněme trošku jednodušší, z jisté nejmenované menšiny.
Auto bylo psaný na mě, tak jsem ho normálně odhlásila, uvedla tam jeho jméno a velkej techničák jsem mu poslala.
Jaký bylo naše překvapení, když za několik týdnů našel manžel to auto na netu, že je k prodeji. A ještě byl vidět kus SPZ, která byla ta původní. Takže ten ichtyl to na sebe ani nepřepsal (asi zjistil, že by musel zaplatit 10 tis. za přepis :roll: ) a chtěl to střelit dál. Takže chudák, kdo to auto koupí, myslím si, že vůbec nemá šanci to na sebe přihlásit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mystic1116
8.4.10 20:07

Právě že v techničáku je uveden nový majitel,ale neni auto přihlášeno na jeho jméno,tak se policie může podívat do registru přes PC a maj to ověřený ne?A co se týče toho auta,novej majitel kdo ho koupí,tak to normálně na sebe přihlásí.Ukáže kupní smlouvu s tím dotyčným co to od tebe koupil a je klid.

• Nahlásit
  • Citovat
7118
8.4.10 20:19

No jo, ale musíš to přihlásit do toho měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama