Sinecosin na noc?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
dominka
Kecalka 173 příspěvků 20.05.10 11:44
Sinecosin na noc?

Ahoj, neporadíte mi, na co přesně je Sinecosin? Doktorky jsem se ptala, jestli by mi doporučila něco účinnějšího na uklidnění kašle na noc - Stoptussin nám nezabírá - a prý si máme koupit Sinecosin. Jenže v lékárně mi řekli, že to nemám dávat před spaním. Podle návodu je to na odhlenění, usnadnění vykašlávání a následné uklidnění kašle. Dáváte to na noc??? Nebo který lék v noci opravdu zabere???

Reakce:
Olčík
Kelišová 5370 příspěvků 20.05.10 12:07

Ahoj tak nám ho dr.předepsal zrovna v pondělí starší dceři,měla ho jak na noc tak přes den,má ho jist 3denně,ale víš co je nejúčinejší na zklidnění kašle?Dithiaden.
Vanesce té starší ho dr.předepsala 3krát denně čtvrtku tablety,ale my pak dávali jen na noc půlku a zakašla asi tak 2-3krát ale nic hrozného,krásně se po něm vyspala bez něj by se dávila celou noc.No a teď i ta maldší dcera je nemocná,má to sedlí i na průduškách,tak,že se dávi a i v lékárně mě magistra poradila(i kamaráda je děts.zadravotní sestra),že ze čtvrtky prášku mám udělat ještě čtrvtku a dala jsme jí to a krásně se vyspala do té doby než jsme ji to dala se dokola dávila a budila pláčem…

dominka
Kecalka 173 příspěvků 20.05.10 12:14

Dithiaden je na předpis, ne? Já noční kašel s doktorkou probírala už několikrát, ale Dithiaden nám nepředepsala, pořád doporučuje volně prodejný léky. Tak to na ní příště zkusím vymámit. Díky za radu!

Olčík
Kelišová 5370 příspěvků 20.05.10 12:17

Jo asi je jen na předpis,já už ho mám doma dlouho,tak už si to přesně napamatuju,a jak máš staré dítko?Opravdu nám nic jinýho na skildnění kašle nezabere než dithiaden…

Ikulka
Závislačka 4099 příspěvků 20.05.10 12:45

Dominko a neměl to být Sinecod? Ten je na suchý kašel, Sinecosin na vlhký.
Ale myslím, že ten Sinecod je až pro děti od 6 let.

dominka
Kecalka 173 příspěvků 20.05.10 12:53

Určitě Sinecosin, dostala jsem od doktorky propagační letáček :-?

Olčíku, malý bude mít 1,5 roku.

Ikulka
Závislačka 4099 příspěvků 20.05.10 12:57

Tak to je fakt divné, protože mě doktorka vždycky upozorňuje, že léky na odkašlávání nejpozději v 5 odpoledne, v žádném případě na noc. Na noc na zklidnění doporučuje Fenistil kapky.

bramburka81
Generální žvanilka 20547 příspěvků 20.05.10 13:04

Na noc bych určitě nedávala, bude dráždit ke kašli. Opravdu nejpozději v 16-17h.

Olčík
Kelišová 5370 příspěvků 20.05.10 13:11

Jj taky jsme o těch fenistilových kapkách slyšela a ty nejsou na předpis???

Ikulka
Závislačka 4099 příspěvků 20.05.10 13:16

Olčí ten Fenistil je opravdu jen na předpis, teď jsem na to koukala. Ale je třeba dobrý i po píchnutí včely nebo vosy, kvůli snížení rizika alergické reakce.

Olčík
Kelišová 5370 příspěvků 20.05.10 13:33

A to se přímo jmenuje fenistil kapky

Ikulka
Závislačka 4099 příspěvků 20.05.10 14:48

Jo přímo Fenistil. Je dobré to mít doma.

sjuzan
Stálice 59 příspěvků 01.06.10 11:48

Na tlumení kašle na noc je i ten Sinecod a dává se dětem už od 2. měsíce.
Taky ho dětem někdy dáváme.Přes den mají mukolytika na vykašlávání,ale jak píší holky,naposledy někdy odpoledne,ne na noc,nutí pak dětičky ke kašli ještě víc.Na noc dáváme Sinecod nebo jsem teď synovi dávala Prothazin 1/2 tbl.Ten je ale na předpis a jen na doporučení lékaře,v letáčku je psané,že se může užívat až od 10 let,ale lékaři ho doporučují i dětem kolem 18 měsíce,ale samozřejmě třeba jen 1/4 za den. Syn má 4a půl roku a má teď tak dráždivý kašel,že nezabírá ani Sinecod,tak dáváme Prothazin,protože jinak by se v noci ukašlal…

Váš příspěvek
Reklama