šišlá naschvál??

40
1.1.09 23:26

šišlá naschvál??

Zdravím a poprosím o radu.
Moje dcerka 3,5 roku začala šišlat. Mluvila už rok velmi dobře a teď je klidně schopná říct: šluníško muší švítit, aby bylo teplíško :roll: Ale co je fakt divný, že šišlá jen někdy. Když si hraje s dětmi, nebo zpíváme, tak nic, a pak blik, a začne.
Může to dělat naschvál? Já si to začínám myslet, protože by to nebyla první věc, kterou po narození syna (1r) začala vyvádět. Asi před dvěma měsíci zase při mluvení dávala jazyk na horní patro a mluvila taky jak blbec :? :oops: , před tím zase zadržovala sliny v puse a mluvila s „plnou pusou“.
Co myslíte? Je to truc? Upoutává pozornost a nebo má opravdu problém s výslovností?
A jak mám reagovat? Mám pocit, že čím více si toho všímám, tím je to horší. Když po ní chci, aby to to řekla správně, opraví „s“ a řekne blbě nějaké jiné písmenko.
Mám to ignorovat?
A nebo jít k doktorce?
je mi to líto, jak se zhoršila. Občas vůbec nerozumím co říká :! :cry:
Jinak pro doplnění:do školky nechodí, děti kolem nešišlají a my dospěláci taky ne.

Tak moc díky,
Foxík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9867
2.1.09 00:04

Ono to bude i věkem, upřímně naše zlatíčka jsou občas zralá na pořádné zamordování, ale speciálně tohle je asi normální.
Pepi zase přestala říkat š č ž - místo toho říká s c z. Taky dobrý…

Nejsi v tom sama - musíme to přežít - a já si v duchu vždycky říkám: „Jen počkej, já ti to jednou vrátím, na tu diskotéku nepůjdeš!“ ;)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
2.1.09 00:28

Si hraje 8) . Pokud vidíš, že to nedělá ve stresu, při únavě a je schopná ta slova vyslovit správně, nech to být. Pokud to dělá, když si jí nevšímáš nebo zas naopak když se na ni soustředíš, zkus jí věnovat víc pozornosti. Jinak to přejde.

Dalek poslední týden, dva občas jenom neartikulovaně řve nebo mrčí. Hoďku, dvě, celý večer… pak to zas přejde. Dnes mi sdělil, že je veliký lev 8) .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19249
2.1.09 01:03

Ahoj
Tak náš Kuba mluvil nádherně.Pořád mu jde rozumět,ale.....ve 3 a půl letech po nástupu do školky,na kterou se moc těšil a do teď ji má moc rád,začal mluvit jak SMSka (jako Pepi od Lesi).Postupně se to zlepšovalo až začal konečně mluvit normálně......Teď pro změnu neříká č.Říká šůrat (čůrat),ušitelka (učitelka)…apod.Není to tak moc zřetelné š jako u třeba šišky,ale není to ani č.Už i p.uč. mě na to upozornila. Jen doufám,že nebude díky tomu mít odklad dfo školy. :roll: Je moc chytrý a už teď se bojím,že to bude flinkat.Co teprve za rok. :roll:

Rozhodně u tvojí holčičky je ještě čas,aby začla mluvit normálně…ona to přece umí,jen si asi tak hraje a nebo jí to přijde zajímavější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
2.1.09 12:12

Nedá mi to - neviděla v poslední době Pána prstenů? Můj Miláááášku… :wink:

Já nevím, já bych ji prostě ignorovala - jakože když něco chce a bude to říkat blbě, když vím, že zrovna tohle umí říct správně, dělala bych, že jí nerozumím a vyhověla bych, až by to řekla dobře. Možná celkem drsné, ale nejspíš bych to tak řešila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
2.1.09 13:28
Angua píše:
Nedá mi to - neviděla v poslední době Pána prstenů? Můj Miláááášku… :wink:Já nevím, já bych ji prostě ignorovala - jakože když něco chce a bude to říkat blbě, když vím, že zrovna tohle umí říct správně, dělala bych, že jí nerozumím a vyhověla bych, až by to řekla dobře. Možná celkem drsné, ale nejspíš bych to tak řešila…

Viděla jsem to naprosto stejně :D Dokud mi do toho věku Kunhůty nedorostly… Ona je realita prostě realita…

Jirabobes - řeíte to nějak na logopedii? My tam začali chodit před rokem když tohle už rok dělala Ada - objednací lhůta měsíc a týden před termínem začala Adli mluvit normálně. Tak jsem tam šla jen říct, že už je to dobré a buch :D špatná motorika jazyka, neznělé L a chybějící R a Ř a už pilujeme. Začali jsme i s Pepi, ona místo K říkala T. A L měla taky špatné. Přitom doma mluvíme, čteme holkám a víc než DVD pouštíme mluvené slovo… Chjo…
Pepi už K a L umí, Ada stále vzdoruje - lépe řečeno, ona L umí, ale nepoužívá. Logopedky jsem se ptala i na ty sykavky, protože to Pepi začala dělat v létě, tak říkala, že to je normální a že jí dáme čas a případně se na to vrhneme někdy na jaře. Fakt je, že Pepi dokáže říct čičiči, ale kočička už ne. Říká Kocicka. Zaplaťbůh to už není Tošišta. :D

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.09 17:56

Ahoj
já si myslím, že jestli mluvila hezky a po narození druhého mimča začala šišlat, tak na sebe jen upozorňuje.Podobnou situaci zažila švagrová po narození druhého mimča jí syn začal koktat a upozorňovat na sebe.Trochu žárlil, ale časem se to upravilo.

Já jsem začala chodit na logopedii až v 5 letech, prý se to do 5 let může ještě srovnat samo.

Ale když tam zajdeš, tak tím nic nepokazíš.Přeji pevné nervy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.1.09 18:58

S logopedií je dobré začít kolem 3 let, protože častěji než že se to „samo spraví, než půjde do školy“, tak se prohloubí špatné návyky a když něco máte zafixované dva roky špatně, tak se to pak velice zdlouhavě odnaučuje před nástupem do školy. Každopádně když si dítě poslechne logopedka, v kterémkoliv věku, tak se tím nic nezkazí, kolikrát uslyší věci, které rodič ani nepostřehne, že dítko vyslovuje divně. M

• Nahlásit
  • Citovat
19249
2.1.09 20:54

Lesi
No máme ve školce logopedickou třídu.Tam teda Kuba nechodí,ale 2× tam byl.Jednou si popovídat s p.uč. a podruhé,když dorazila paní logopedka.Popovídaly si s ním,vyplnila jsem žádanku a nic.Ale je fakt,že tu žádanku na vyplnění jsem dostala v prosinci.No naše p.uč. říkala,že nám jen paní logopedka doporučí nějaké cvičení a že ani Kuba do té spešl třídy chodit nebude.Já si myslím,že to bude dobré.Ona tam p.logopedka dochází jednou měsíčně…No a taky má problém s Ř.Jinak L a jiné říká pěkně........Jsem ho byla teď vyzpovídat. :oops:
No budu se bít,aby nebyl odklad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
2.1.09 21:35

Moc díky za Vaše reakce. Zkusím to nějakou dobu „řešit podomácku“ a pokud se nic nezmění, půjdu k doktorce.
Tak pa!
Foxík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3152
3.1.09 10:18

Nám začal asi před měsícem šišlat šestiletý kluk :(. Přikládám to tomu, že mu vypadl spodní zub, teď mu sice roste nový, ale v puse „nastala změna“, tak s tím možná ještě není srovnaný a neví, kam cpát jazyk. Doufám, že to přejde, protože mě to rozčiluje :) a on chudák asi neví, co po něm chci, když řeknu: Přestaň šišlat… chjo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.09 20:14
Ivik píše:
Nám začal asi před měsícem šišlat šestiletý kluk :(. Přikládám to tomu, že mu vypadl spodní zub, teď mu sice roste nový, ale v puse „nastala změna“, tak s tím možná ještě není srovnaný a neví, kam cpát jazyk. Doufám, že to přejde, protože mě to rozčiluje :) a on chudák asi neví, co po něm chci, když řeknu: Přestaň šišlat… chjo.
Nám když vypadl první zub tak jsem taky zaznamenala šišlání, ale zub narostl a je to v pořádku. :)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5532
22.6.19 12:15

Přeju dobré poledne.

Čtyřleťačka začala 2 týdny zpět šišlat. Do té doby mluvila perfektně. Prý ji to naučila kamarádka ve školce :roll: Mně to leze na nervy, to je furt aby šem še nešpálila, vyčištím ši žuby,.. :zed: :zed: :zed: :zed: Napomínání nepomáhá, ona si totiž ani neuvědomuje, že takhle občas (často) mluví.
Mám to neřešit a doufat, že to odezní? Nebo máte jiné nápady?
Děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16459
22.6.19 12:23

@Tableta syn do čtyřech a půl mluvil perfektně pak se potkal se šišlajícím dítětem a během pár dní začal mluvit příšerně a už se to nezpravilo takže jsme na logopedii, je fakt že to jde rychle, ale i tak :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
568
22.6.19 12:27

@Tableta A mluví tak pořád? Nebo jen v určitých situacích? Dcera měla ve čtyřech letech neštovice a ze dne na den začala též šišlat. Prý že je miminko, ale mluví tak jen když je doma a ne pořád (nedokáži ani říct, při jakých je to situacích) - prostě z ničeho nic řekne pár šišlajících vět a najednou jako když přepne a mluví normální mluvou. Chodíme na logopedii (z jiného důvodu), ale tam nikdy nezašišlala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama