Přetahování se o hračku

5.2.21 10:10

Situace: Co byste dělali?

Otázka pro vás jako rodiče.(odpovědět samozřejmě může každý)
Jste u svých známých na zahradě, dobře se bavíte. Najednou si všimnete, že se vaše osmileté dítě přetahuje s jiným o jednu z celé hromady hraček u zdi. Pak vaše dítě v záchvatu vzteku, že hračku nedostalo, schodí(dost velkou silou) druhé dítě na hromadu hraček. To dítě začne hlasitě brečet a vy se samozřejmě rozhodnete zakročit. Jenže než stihnete cokoliv udělat(usmířit je, vynadat, uklidnit, zfackovat..), přijde k dětem otec pláčícího dítěte a začne na to vaše křičet.
Vidíte, že se vaše dítě bojí a hlas otce se zvyšuje. Pak vidíte, jak oba zabíhají do domu vašich známých(společných=otec v domě nebydlí) a poslední co slyšíte je věta „Počkej, až tě najdu.”

Co byste dělali? Reagovat můžete až po této větě, stejně jako přítomná matka proviněného dítěte.
Dodávám, že celá situace se stala před rozšířením nemoci. Ale teď jsem si na to vzpomněla. Sice jsem nebyla v pozici matky, ale viděla jsem ji reagovat a sama(i když ještě děti nemám) bych reagovala jinak-napíšu později. Snad je to napsané dost objektivně :think:

Příspěvek upraven 05.02.21 v 10:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26394
5.2.21 10:12

No tím tlustě označením jsi to zabila, to vypadá na nějaký průzkum pro článek. Zřete, fakt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10774
5.2.21 10:14

Šla bych do domu za nimi, seřvala dítě za to co udělalo, že takhle jsme se chování k ostatním neučili a zárověn bych seřvala chlapa, že také takhle ne, že si umím srovnat své dítě sama a zásadně si nepřeji aby se do mé výchovy míchal. Pokud by byl vstřícný a jen mu ujely nervy, řekla bych svému dítěti, aby se tomu jeho omluvilo. Pokud by to byl nějaký vzteklý mamlas s kterým není domluva možná, poslala bych ho kamsi a šla domů.

Příspěvek upraven 05.02.21 v 10:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10774
5.2.21 10:15
@vokishka píše:
No tím tlustě označením jsi to zabila, to vypadá na nějaký průzkum pro článek. Zřete, fakt?

Budeme slavné juchů :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3931
5.2.21 10:16

Na moje dítě můžu takhle řvát jenom já :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.2.21 10:18

@vokishka Pardon, chtěla jsem jen oddělit situaci a dodatek, už je to opraveno. A dvakrát za sebou „vidíte” mi přišlo blbé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20409
5.2.21 10:18

Zřím tě! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Avatar hadr!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.2.21 10:21

Dobrá, budete tam mít za sebou dvakrát „vidíte” :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3964
5.2.21 10:21

@boball

Podobně jako @boball jen v opačném pořadí.
Nejdřív bych zastavila toho chlapa.
A pak bych si to šla vyřídit se svým dítětem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10774
5.2.21 10:24
@Whitedog píše:
@boballPodobně jako @boball jen v opačném pořadí.
Nejdřív bych zastavila toho chlapa.
A pak bych si to šla vyřídit se svým dítětem.

za předpokladu, že by mé dítě už držel pod krkem, pořadí bych také obrátila :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6498
5.2.21 10:25

Myslela bych si, že to dítě je nevychovany spratek a ten otec co mu vyhrožuje zrovna tak. Nevím co bych dělala, moje děti se tak nechovají a s primirivama co řvou takový věci na deti se nestykame.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1100
5.2.21 10:26

Kdybych tam byla jako matka klučiny, kterému vyhrožoval otec toho druhého kluka, určitě bych se zvedla hned jak by k tomu shození na zem došlo. Nedopustila bych, aby mi ten chlápek odtáhnul syna pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10774
5.2.21 10:27
@JancaS84 píše:
Myslela bych si, že to dítě je nevychovany spratek a ten otec co mu vyhrožuje zrovna tak. Nevím co bych dělala, moje děti se tak nechovají a s primirivama co řvou takový věci na deti se nestykame.

Někdy se i jindy normální lidé zachovají nevyzpytatelně :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48368
5.2.21 10:29

Uvedla bych se hned, jak by dítě strcilo to druhé. Pokud by byl ten chlap rychlejší, tak bych za nimi běžela do domu. Seřvala chalap, že na moje dítě takhle řvát nabude, pak bych vynadala dítěti, že se do jiných nestrká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2814
5.2.21 10:32

TAk to mě zajímá, co z toho vyleze. Asi bych taky nejdříve řešila chlapa, až potom bych si to vyřídila s dítětem. Tedy asi bych byla překvapená chováním svého dítěte. Takhle se tedy choval syn ve 3 letech a už jsme na tom vzteku dost zapracovali, že nemá bouchat, strkat apod. TAkže teď ve 4 letech už to celkem zvládá bez násilí, jen by asi hodinu řval, že tu hračku chceeee, chceee a chceeee. Že by se takhle zachovala osmiletá dcera si vůbec nedokážu představit. TAkže bych asi čuměla jak puk, v počátečním šoku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat