Změna jména

20
4.2.21 18:38

Přejmenovat se?

Ženy, co si myslíte o tom, v případě kdy je maminka sama s dítětem, když se rozhodne změnit si své příjmení na příjmení dítěte? Po rozchodu s tatínkem syna jsem měla další vztah, ze kterého jsem zklamaná tolik, že zatím nemám žádnou chuť přivést do synova života nějakého dalšího chlapa a už vůbec si myslím že nehrozí žádná svatba, kdy bych si vzala příjmení manžela. Tudíž ze své pozice jsem začala uvažovat že bych si vzala stejné příjmení, abychom měli se synem stejné. Souhlas otce, abych pojmenovala dítě po sobě, nedostanu. A možná se mu nebude líbit ani to, že se chci jmenovat stejně jako jejich rodina, když už nejsme spolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
640
4.2.21 18:45

No a ten souhlas k prejmenovani potřebuješ? Pokud ne, tak se prejmenuj, budes-li mít lepší pocit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5368
4.2.21 18:46

@s.s.s.ky mělas to řešit pred porodem, když jsi nebyla vdaná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2529
4.2.21 18:53

Důležité je, jak to cítíš ty sama. Já v tom nevidím nejmenší problém. Navíc to považuji za praktické.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4073
4.2.21 19:20

Jeho souhlas nepotřebuješ, jde o změnu příjmení tvého - na matrice, která se běžně povoluje
já bych to neudělala, je to cizí příjmení, ale tvou motivaci chápu
většinou se tohle řeší přejmenováním dítěte na svobodné jméno matky, ale to znamená soud a otec by zřejmě nesouhlasil..
i proto jsem pro rození dětí do manželství… takový problém bys neměla.. tu si každá dělá dítě s PŘÍTELEM a pak se diví následkům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8369
4.2.21 19:28

Já bych se pojmenovala tak, abych mela s dítětem stejné příjmení. Pokud by otec nesouhlasil s přejmenováním dítěte na mé dívčí, vzala bych jeho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19766
4.2.21 19:29

Nomen est omen. Nikdy bych si nevzala cizí příjmení jen tak. Se ti vlastní nelíbí? Nedovedu si představit nosit jméno chlapa, kterému jsem nestála za to, aby si mě vzal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10127
4.2.21 19:31

Hele, mně na tom nepřijde nic divného. Kdybyste se tenkrát vzali, tak jste zřejmě teď rozvedení a jeho jméno bys měla tak jako tak. Ale já na tom příjmení nebazíruju vůbec a divím se, jak to některé ženské jsou schopny řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3281
4.2.21 19:32

@Lucy75 a nebo se každý hned vdává a pak se diví tomu, že jim zbyly jen společné dluhy… Tyto stereotypy už jsou tu fakt strašné…

Zároveň ani sňatek přece automaticky neznamená stejné příjmení ;)

Zakladatelko pokud po tom toužíš, tvůj bývalý partner do toho nemá co mluvit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52852
4.2.21 19:32

Proč chtít příjmení po ex? To si budeš vše měnit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
937
4.2.21 19:34
@Lucy75 píše:
Jeho souhlas nepotřebuješ, jde o změnu příjmení tvého - na matrice, která se běžně povoluje
já bych to neudělala, je to cizí příjmení, ale tvou motivaci chápu
většinou se tohle řeší přejmenováním dítěte na svobodné jméno matky, ale to znamená soud a otec by zřejmě nesouhlasil..
i proto jsem pro rození dětí do manželství…takový problém bys neměla.. tu si každá dělá dítě s PŘÍTELEM a pak se diví následkům.

Aaaale,,kecy v kleci”, dite s pritelem…Svatba asi moc na kvalitu vztahu nema vliv, si teda myslim. A ze rodice nejsou manzele, na vychovu deti taky ne, kdyz se jim v pozdejsim veku rozume vysvetli, proc se jeden z rodicu jmenuje jinak…
Ja jsem pro rozeni deti do i mimo manzelstvi, pokud je pozdeji problem se jmeny, musi se holt jeden z rodicu prizpusobit…
Prejmenovani matky je taky reseni, zadavatelko souhlas nepotrebujes. Na matrice ti poradi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2025
4.2.21 19:47

Radsi bych zmenila sobe, nez diteti. Aby musel pak vysvetlovat, proc se jmenuje najednou jinak. Nebo pokud je jeste maly, i tak by pak az bude starsi/dospely musel vsude vyplnovat rodne prijmeni jinaci nez soucasne (to je prece jen u zeny normalni, u kluka mene obvykle).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
4.2.21 19:58

Udělala bych to, není na tom nic divného. A ty si nebereš příjmení bývalého přítele, ale prostě se jen přejmenuješ, aby ses jmenovala stejně jako tvé dítě.
Nedávno jsem nad tím taky přemýšlela, že bych přesně tohle udělala, kdyby nastala taková situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1543
4.2.21 20:00

Udělej, jak myslíš, ale připrav se na to, že ti lidi budou gratulovat ke svatbě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8227
4.2.21 20:03
@s.s.s.ky píše: Ženy, co si myslíte o tom, v případě kdy je maminka sama s dítětem, když se rozhodne změnit si své příjmení na příjmení dítěte? Po rozchodu s tatínkem syna jsem měla další vztah, ze kterého jsem zklamaná tolik, že zatím nemám žádnou chuť přivést do synova života nějakého dalšího chlapa a už vůbec si myslím že nehrozí žádná svatba, kdy bych si vzala příjmení manžela. Tudíž ze své pozice jsem začala uvažovat že bych si vzala stejné příjmení, abychom měli se synem stejné. Souhlas otce, abych pojmenovala dítě po sobě, nedostanu. A možná se mu nebude líbit ani to, že se chci jmenovat stejně jako jejich rodina, když už nejsme spolu.

Oznam to expříteli - s tím, že jsou dvě varianty:

• dítě po tobě
  • ty po dítěti

Ať si vybere. Přičemž ho klidně upozorni, že ve druhé volbě ti nemůže zabránit… Třeba ho to přesvědčí k volbě jedna - a když ne, ty budeš mít vždy argument, že ses chtěla domluvit. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat