Čtyři děti

Anonymní
4.2.21 23:16

4. dítě????

Je tu někdo kdo má, nebo čeká čtvrté dítě???
Dá se to zvládnout?
Nebo jsou tři až až???

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
4.2.21 23:39

Moje sestra má 4, poslední neplánované. Bohužel to u nich doma kvůli tomu dost jiskří - je toho na ně prostě moc, i když manžel dost vydělává. Spíš je to prostě časově náročné, věčně někdo někoho překřikuje, sladit program pro děti s víc než 10 letým rozestupem je boj, prarodiče je nezvládají hlídat všechny najednou, všechno se točí kolem dětí a na koníčky už není čas… Ale jejich sousedé mají dětí 8 (majoritní rodina, žádné socky), tam už ty starší zas zastanou péči o mladší. :-D

• Citovat
  • Nahlásit
808
4.2.21 23:50

Tyhle otázky fakt nechápu. Nekdo zvládá v pohodě dětí pět, někdo ani jedno. Když ti tady x lidí napíše, že je to brnkačka, tak si dítě uděláte? To si snad musíte rozhodnout vy rodiče a ne cizí lidi na internetu. Jen vy sami víte jak to doma máte a jestli máte podmínky na další dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
5.2.21 00:06

V dnesni dobe je to silenost podle mne…uz tri je podle hodne, ctvrte ani nahodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62237
5.2.21 01:36
@Anonymní píše:
Je tu někdo kdo má, nebo čeká čtvrté dítě???
Dá se to zvládnout?
Nebo jsou tři až až???

3 nebo 4, ro už je fuk.. Mám 4 a je to pohoda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62237
5.2.21 01:37
@MartaLil89 píše:
V dnesni dobe je to silenost podle mne…uz tri je podle hodne, ctvrte ani nahodu

Můžu se zeptat, z jakého důvodu šílenost? Jen mi to zajímá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33436
5.2.21 05:12
@Anonymní píše:
Moje sestra má 4, poslední neplánované. Bohužel to u nich doma kvůli tomu dost jiskří - je toho na ně prostě moc, i když manžel dost vydělává. Spíš je to prostě časově náročné, věčně někdo někoho překřikuje, sladit program pro děti s víc než 10 letým rozestupem je boj, prarodiče je nezvládají hlídat všechny najednou, všechno se točí kolem dětí a na koníčky už není čas… Ale jejich sousedé mají dětí 8 (majoritní rodina, žádné socky), tam už ty starší zas zastanou péči o mladší. :-D

Pokud starší běžně zastávají péči o mladší na úkor učení a volného času, tak to v pořádku není. Pokud vypomuzou ve výjimečné situaci, tak ano.
Děti by měly mít doma nějaké povinnosti, ale myslím si, že péče o mladší sourozence by do toho neměla být zahrnuta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.2.21 06:01

Mně to nepřijde normální, chápu jedno maximálně dvě děti. Od tří dětí výš to jde mimo moje chápání. Manžel je ze čtyř dětí a výrazně se to na něm v negativním smyslu podepsalo. Nulová výchova k empatii v dětství. Neumí se dělit, protože co si neurval, to neměl. Nyní v dospělosti si toho je vědom a pracuje na sobě. Naopak u tolik zatracovaných jedináčků se setkávám s pravým opakem, evidentně na ně mají rodiče více času a prostoru, asi je to spíš k dobru věci. Nemám vícečetné rodiny ráda, k tomu se klidně přiznám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10114
5.2.21 06:38

Já neznám takhke početnou rodinu, kde by nebyl neustálý stres a něco se nemuselo řešit. S kamarádkou na koupališti a jejími 4 dětmi to byl zážitek. Jedno měla neustále přilepené na prsu, další tři neustále hledala a pokřikovala po nich, přišla mi strašně nervózní. Ale tvrdí, že je tak šťastná a spokojená. Pro mě by to nebylo, mám děti dvě a je to tak akorát, abych se dokázala věnovat jim a občas sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
5.2.21 06:41
@Aduš8 píše:
Já neznám takhke početnou rodinu, kde by nebyl neustálý stres a něco se nemuselo řešit. S kamarádkou na koupališti a jejími 4 dětmi to byl zážitek. Jedno měla neustále přilepené na prsu, další tři neustále hledala a pokřikovala po nich, přišla mi strašně nervózní. Ale tvrdí, že je tak šťastná a spokojená. Pro mě by to nebylo, mám děti dvě a je to tak akorát, abych se dokázala věnovat jim a občas sobě.

Tak to se vůbec nedivím, že byla koupališti nervózní, taky bych byla, kdybych na hlídání měla víc jak jedno dítě. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6042
5.2.21 06:43

@zimni.bludiste Ty jsi drsna, nemam vicecetne rada :mrgreen:
Mne je jedno kolik kdo ma deti, ja mu je nezivim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62237
5.2.21 06:52

Jinak ono záleží i na věku, u nás 14, 9, 6 let a 3 měsíce, takže je to fakt bez stresu - krom online výuky. Mít děti s rozestupy po roce, tak to na tik v oku asi bude, to jo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3466
5.2.21 07:02

Mám 3 děti a klidně bych do 4tého šla, kdybych už si nepřišla na mimčo stará a neměla bych už velké děti.
Ale já zvládám ve školce 28dětí, tak ty 3 doma jsou hračka :mrgreen:
A za mě je velká rodina super - u nás je to v klidu bez stresu - jak tu někdo píše. Děti mají řád, vědí co můžou a co ne. Pomáhají si navzájem a pomáhají i doma. Učí se všich i krásně a nejsou to sobci, umí se podělit :mrgreen:
Veškeré výlety si užíváme, nikdy žádná nervozita ani ode mě, ani od chlapa. Je to také dané tím, že jsou hodně věkově u sebe 10, 9, 8 let. A určitě bych neměnila. Ale přesně jak už tu někdo psal - někdo zvládá 8 dětí, někdo ani jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52267
5.2.21 07:12

Zalezi na povaze rodicu a materialnich moznostech.
Mi je jedno kolik ma rodina deti, pokud nejsou socky a deti nezivori. Ale osobne neznam pocetne rodiny v bide. A na vesnici je jich dost. Deti jsou hezky oblecene, maji fajn svaciny :oops:. Nemackaji se v malem byte. Tak proc ne?
My mame tri deti. Tak to zustane. Mi by ctvrte nevadilo, ale nedovedu si predstavit, ze bych zase zustala na RD leta. Ani omylem. Radeji budeme maximalne sporit pro ty nase tri.
Nemam rada, kdyz se udela vic deti. Ty musi byt v jednom pokoji. Mackaji se spolu. Mame tri deti, kazdy ma svuj pokoj, sve soukromi. Je jeden pokoj k dobru v baraku. Ale vybavil se, ze je to pracovna. Tak to zustane. Te se odmitam vzdat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10114
5.2.21 07:18

@Novak2 tak to bylo uvedené spíš jako příklad. Já sama v takové rodině vyrostla, nás tedy bylo 5 a už jen proto bych tolik dětí nechtěla a obdivuji každého, kdo to zvládá. Musí na to být opravdu povaha. Moji starší sourozenci mají třeba s mamkou vztah dost chladný, protože na ně prostě čas neměla. Nestíhala se jim věnovat jednotlivě, podporovat je v jejich zájmech. A už vůbec neměla čas sama na sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat