Reklama

SJM prodej věci nabyté dědictvím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bafy81
Stálice 55 příspěvků 27.04.18 08:50
SJM prodej věci nabyté dědictvím

Ahoj všem, mám dotaz. Jeden z manželů vlastní nemovitost získanou dědictvím, ta do SJM nespadá, ale co v případě prodeje této veci? Tyto penize, získané prodejem zděděné věci, pak už do SJM spadají? A zda-li ano, co kdyz dotyčný tyto penize převede na jinou osobu? Je toto možné? Děkuji moc za odpověď.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Hanka1
Extra třída :D 13517 příspěvků 27.04.18 08:52

Peníze ziskane prodejem nemovitosti, která byla ziskana darem nebo dedictvim do SJM nespadaji, takze ano muze tyto peníze klidne prevest na jinou osobu… ;)

Lama Lama
Hvězda diskuse 48401 příspěvků 27.04.18 09:03

Nespadají ani peníze

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 27.04.18 09:05

@Bafy81 nespadají.. je to stále „pozůstatek“ dědictví..

iwa83
Kelišová 6359 příspěvků 27.04.18 09:22

Ale když už za to koupí auto nebo zaplatí rekonstrukci, tak už je to SJM. Peníze jako takové nejspíš ne, ale pak už „další proměna“ mám za to že jo.

Hanka1
Extra třída :D 13517 příspěvků 27.04.18 09:24
@iwa83 píše:
Ale když už za to koupí auto nebo zaplatí rekonstrukci, tak už je to SJM. Peníze jako takové nejspíš ne, ale pak už „další proměna“ mám za to že jo.

tak to by byl dotycny blby, zvlast když je manzelstvi v rozkladu. Pokud proda byt a peníze z prodeje si koupi nadupane SUV, tak porad to auto zustane v jeho vlastnictví, pac je prokazane, ze peníze na koupi byly z prodeje bytu, tudíž z jeho výlučného majetku, který nespadal do SJM…kapišto? ;)

Bafy81
Stálice 55 příspěvků 27.04.18 09:24

Perfektní! Děkuji moc! :) dotaz se tykal opravdu přímo penez. Ma maminka zdědila pozemky a nyní se chystá je prodat jenomže se bohužel také schyluje k rozvodu, tak nevíme co potom ty penize z prodeje. Děkuji moc :) :srdce:

iwa83
Kelišová 6359 příspěvků 27.04.18 09:29

@Hanka1 Já jsem neposkvrněná úvahami nad rozpadem manžšlství, ale jestli je to tak, tak bych to nechala ve formě peněz a tím pádem je to jasné. Ale pokud se za doby spokojeného manželství vrazí peníze do dalšího společného majetku (typu rekonstrukce, koupě auta) tak to za 10 let při rozvodu těžce bude původný majitel dědičství dokazovat že to je „pouze“ jeho.

mehaaja
Kecalka 295 příspěvků 27.04.18 09:30

Sestra takhle prodavala byt po nasi mamce a realitka pozadovala souhlas jejiho manzela, ze o tom vi nebo neco podobneho. I kdyz nabyla dedictvim a tudiz nespadalo do sjm.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62927 příspěvků 3 inzeráty 27.04.18 09:37

@Bafy81 Ne, peníze získané prodejem pozemků z dědictví do SJM nespadají, ale třeba pokud by ty pozemky pronajímala, tak to co získá pronájmem už ano.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62927 příspěvků 3 inzeráty 27.04.18 09:38
@mehaaja píše:
Sestra takhle prodavala byt po nasi mamce a realitka pozadovala souhlas jejiho manzela, ze o tom vi nebo neco podobneho. I kdyz nabyla dedictvim a tudiz nespadalo do sjm.

Tak realitka si může požadovat celkem co chce a prodávající si zas vybrat jinou realitku, nicméně s tím, jak je to dle zákona nemusí mít ani jedno ani druhé moc společného

cecetka
Kelišová 7224 příspěvků 27.04.18 09:40

@Bafy81 Novy obcansky zakonik s timto pocita, tak doporucuji se tam podivat. Neni to totiz jednoznacne tak, jak to tady holky pisou. Pri prodeji pak se se SJM pocita.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48401 příspěvků 27.04.18 09:42
@j.a.n.i1 píše:
Tak realitka si může požadovat celkem co chce a prodávající si zas vybrat jinou realitku, nicméně s tím, jak je to dle zákona nemusí mít ani jedno ani druhé moc společného

hele, já se obávám, že podle NOZ to požadovat může. pROBLÉM JE, ŽE JAKO MANŽEL MÁ PRÁVO Z TITULU RODINNÉ DOMÁCNOTI S NÍM TU NEMOVISTOST OBÝVAT. A TÍM PÁDEM MUSÍ SOUHLASIT S PRODEJEM.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62927 příspěvků 3 inzeráty 27.04.18 09:45

@Lama Lama Tak pokud tam žije tak ano, nicméně řeč šla o bytu po mamce, tak se přiznám, že jsem automaticky předpokládala, že oni tam nežijí a byl to pouze prázdný byt, který dotyčná zdědila…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62927 příspěvků 3 inzeráty 27.04.18 09:46
@Bafy81 píše:
Perfektní! Děkuji moc! :) dotaz se tykal opravdu přímo penez. Ma maminka zdědila pozemky a nyní se chystá je prodat jenomže se bohužel také schyluje k rozvodu, tak nevíme co potom ty penize z prodeje. Děkuji moc :) :srdce:

Nicméně pokud se k tomu rozvodu už schyluje, tak bych s prodejem počkala, u pozemků je to jasné a není co řešit, neb je to v katastru, ale u peněz už je to prokazování přece jen složitější.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >