Reklama

skákání místo lezení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sjuzan
Stálice 59 příspěvků 13.10.09 22:20
skákání místo lezení

Ahojte všichni…nemáte některá zkušenost,že by vám dítka poskakovaly,jak žabka?Naší malé je 10. měsíců,od 9. měsíců sama sedí,sedla si tak,že se vyhoupla na kolínka a po:,–(ila se mezi nohy,a pak si nožka natáhla před sebe.Teď už si sedá i přes bok.Po 14 dnech,co si sama sedla se začla přemisťovat,ale ne lezním po kolínkách,ale skákáním jak žabka.Sedí mezi těma nohama,je rozčapená a přtahuje se rukama a přiskakuje těma nožkama a zadkem,fakt jak žabička.Je to ale sounož,žádné střídání rukou a nohou.Už to dost vytrénovaa,tak valí o 106 a všude se tak dostane…ALE…dneska jsme byli na rhb a tam se paní fyzioterapeutce tento způsob pohybování se nelíbil.Musí se prý naučit normálně lézt po kolenách a tudíž musíme cvičit Vojtu.je to náročný a vůbec to nezvládám sama,malá je už velká a má sílu a samozřejmě se tomu brání,co může,protože se jí to nelíbí a já ji nemůžu vůbec dost do potřebné polohy.Navíc nám fyz. řekla,že by bylo dobré,abychom ji v tom hopsání zabraňovali,že si to ještě víc zafixuje…což ale bohužel není reálné,protože malá už se nenechá,to bych ji musela jedině někde přivázat a to fakt dělat nebudu.Nemáte některá s tímto zkušenost?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

agula
Stálice 63 příspěvků 13.10.09 22:54

Ahoj sjuzan.. Já osobně takovou zkušenost nemám, ale moje sousedka a dobrá kamarádka má.. Malý Patrik se taky tak pohyboval.. Vůbec nelezl a to skákání zdokonalil tak, že na konec nepotřeboval k tomu ani ruce - jen zadeček. Doktoři taky říkali, že když se přeskakuje nebo neprojde cely vývoj dítěte, že z něho může být i dislektik nebo disgrafik.. Tak kamarádka začala chodit taky na Vojtove cvičení, ale to netvalo dlouho, protože malý to začal bojkotovat a hodně plakat. Až měl asi tak 15 měsíců, jeho maminka ho v létě po:,–(ila na deku na trávu a on se proskákal až na tu čerstvě posekanou trávu, až ho začala přes kraťasky píchat do zadečku tak se prostě postavil a udělal dva kroky.. Od té doby Patrik chodí. Teď je mu 4 a je hodně chytrý a krásně mluví (od 3 let „r“). Já osobně si myslím, že né všechny děti musí být podle tabulek. Tu Vojtovou metodu bych zkusila ale ne za cenu pláče dítěte nebo velké námaze maminky. Každopádně bych to dítě neomezovala v pohybu. To je prostě její způsob aby se někam dostala. Jiné děti zace couvají nebo se plazí po břichu a pak vyrostou z nich děti jako každé jiné.. Přeji vám hodně trpělivosti a zdraví..

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 13.10.09 23:21

Ahoj Sjuzan, s tím pohybem ti neporadím, s tím zkušenost nemám, zato s dyslexií ano. U přítele v rodině se to dědí po mužské linii snad už v třetí generaci to maj chlapi a není to tak zlé. Dyslektici mívají zpravidla zase ohromné nadání na matematiku a technické obory. Přítel je sice dodnes schopen napsat, že mě myluje, zato má ale doktorát na ČVUT a dokáže mi doma spravit kdejaký vehement :wink: a jeho brácha je na tom podobně a vystudoval MATFYZ. Skoro už počítám s tím, že Myšák bude po nich, zatím tedy žádné zvláštní pohyby neprovádí, ale ani neleze. Když o tom tak přemýšlím, do Vojtovky bych šla, (cvičila to sestřenka s dcerkou) sice dítě brečelo, protože jí to bylo nepříjemné, ale nebylo to přes bolest, ale v tom pohybu na žabičku bych jí asi nebránila.
Touto slohovkou jsem chtěla říct, že každé dítě má nárok na to být trochu odlišné a když to vyloženě nepůjde napravit Vojtovkou, tak ji holt nechat žít po jejím. I kdyby se splnily ty nejhorší „vyhlídky“ tak ani jako dyslektička nebude mít špatný život, ba naopak :wink:

Eridana
Ukecaná baba ;) 1493 příspěvků 14.10.09 00:13

Ahoj,
kamarádka, co má stejně staré dítě jako já, má s tímto taky zkušenost. Asi od 9-10 měsíců se její syn pohyboval stejným způsobem. Taky z toho byla nervózní. Na RHB nechodili, ani jinak necvičili. Vydrželo mu to asi 1,5 - 2 měsíce, pak se normálně po čtyřech rozlezl.

Handulinka
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 14.10.09 07:47

ahoj,
tak to je dotaz presne pro nas. Emca taky skakala misto lezeni jako zaba. Narodila se s vykloubenou kycli, takze diky lecbe mela velmi omezeny pohyb a jsem presvedcena, ze to bylo kvuli tomu. Do svych peti mesicu musela byt temer vyhradne na zadech - v nemocnici, se :,-(rou… Trminky ji sundali az v 8 mesicich, hned si sedala, padala, pet novych bouli do hodiny, hruze a pak hrozne brzo zacala skakat.
Detska ani neurolog nam na to nic nerekli, tak jsem to brala jako normalni, ale po nekolika tydnech to zaskocilo jednu plaveckou instruktorku, tak nam ukazala, jak Emcu stimulovat, aby lezla z podlozky na naky vyvyseny stupinek, abysme ji tam strkali jedno kolinko, pak druhy, davali jsme ruzny prekazky, pres ktery se musela dostat nozickama stridave. Ale hlavne ze jsme meli doma plovoucky, tak aby ji to tak neklouzalo a nutilo zacit lezt, tak jsme dali vsude provizorni koberce. Skvele bylo dat do obyvaku na zem perinu, pres kterou se musela jakoby brodit, samozrejme stridave nozickama. Tak se to nakonec naucila a nez zacla v 11 mesicich chodit, tak oba styly tak nejak napul stridala. Na Vojtovku nas nastesti nikdo neposilal.
Chozeni stejne spatny jako sezeni, hrozne nemotorny, porad zakopavala, kymacela se, narazela do futer… Venku taky hruza, zakopavala o spicky bot.
Ale to bych zbytecne strasila, treba to mate z neceho jineho nez my a chuze pak bude ok :D

eviska22
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 14.10.09 08:12

Ahoj, mě to malý dělal, začal kolem toho 10měs a tvalo to cca 1,5měs. Pak vytrénoval lezení na 4 a je v pohodě.

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 14.10.09 08:44

Hele nejspíáš malá lezení dotrénuje. Ale reaguju na to, že nezvládáš cvičení Vojtovky v 10ti měsících. Bylo to moje povolání a když jde odcvičit 3 leté dítě, tak 10ti měsíční jde teda v pohodě. Řekni rehabilitačce, ať na tebe jde pomaleji. Nemusíte hned zvládnout úplně všechno. Jen se k tomu rovnou nestav, že je to šílený a že to nezvládáš. Ony dětičky velmi rychle vycítí, když maminka pro pláč nebo vrcení povolí a perou se o to víc. Skousni to v sobě. 2 měsíce vydrž cvičit a uvidíš. Ať toho pak nelituješ.

Emanka
Závislačka 2681 příspěvků 14.10.09 13:45

Vojtovka není žádná hrůza, mimina přitom brečí asi všechny, ale proto, že je držíte chvilku v poloze, kde být nechtějí, ne, že by je něco bolelo. Cvičili jsme 5 měsíců a dá se říct, že preventivně kvůli blbýmu porodu. Cvičila nás moje kamarádka a vůbec toho nelituju. Jde i o to, že tím cvičením můžeš zabránit bolestem zad v dospělosti, vyhřeznutím plotýnek a pod. Je to tak, Aladino, že jo? Já jsem jenom něco od tý kamarádky naposlouchala. Taky pro mě první cvičení bylo stresující, brečela jsem, ale doma jsem si to srovnala v palici a opravdu nechápu ten strach maminek vojtovku cvičit.

sjuzan
Stálice 59 příspěvků 14.10.09 14:07

Já už jsem s malou taky Vojtovku cvičila,to jí byly 3 měsíce,zakláněla hlavu víc na jednu stranu.Taky toho nelituju a nijak jsem to nedramatizova­la,protože malá byla mimino a bylo to mnohem jednudušší ji udržet.Teď už je to ale o to náročnější,že má větší sílu a cvičení se brání jak může.Jinak proti Vojtovce nic nemám,považuju ji za velmi dobrou pro děti,co to potřebují a ani já sama se jí nebráním,jen prostě nemůžu tu naši hyperaktivní slečnu udolat,toť vše.

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 14.10.09 14:12

Emanko - jenže ten problém není jen v maminkách. Asi každá se bude radši stavět k tomu, že jejich dítě je v pořádku. Důležitý je, aby byl dobrý neurolog a fyzioteraoeut a uměli mamince ukázat, co je špatně a aby bylo po cvičení vidět zlepšení.

Sjuzan - zatni zuby a cvič. :-) Držím pěsti.

Emanka
Závislačka 2681 příspěvků 14.10.09 14:18

Aladino, myslím, že bohužel spousta dětských doktorů k fyzioterapeutům děti neposílá. Maminkám řekne, že je vše v pořádku a přitom by jim cvičení pomohlo. Přiznám se, že i já jsem si tu svou kamarádku ověřovala, jestli má na vojtovku ten certifikát. Ona mi právě říkala, že má pocit, jakoby je dětští doktoři bojkotovali a neuznávali, aspoň u nás ve městě.

Marjanka
Závislačka 2964 příspěvků 14.10.09 14:32

Sjuzan , znam kolem sebe par presne takovych pripadu, co popisujes. Ano, deti jsou pak normalni, ano, deti pak chodi. ALE - kdyz dite neleze, neotoci se mu panev (nepredkloni) a pak kdyz se z tohohle zabickovani rozchodi, chodi siroce jako kachnicka a s panvi jakoby predklonenou. Moje teta tomu rika „tehotny mravenec“. Dite tak pretezuje bederni cast zad a v dospelosti s tim muze mit nepekny problemy. Takze ja radim CVICIT.

Nicmene musim priznat, ze ja jsem zarny priklad nasi generace, ktera nelezla. Dokud jsem si nestoupla, byla jsem v postylce. Volny pohyb se tehdy nepraktikoval. Takze ani ja nemam panev otocenou. Musim priznat, ze doted jsem nejaky zavazny problemy nepocitovala, spis mi vadilo dlouhe stani nebo chuze, to me pak zada v tehle oblasti bolely. Ale co jsem starsi, mam s tim vic a vic problemu a boleni. Kdybych necvicila, hltam prasky po kilech. Z cehoz opet vyplyva, ze doporucuju to zmenit, pokud to jde.

Jinak jsem velky odpurce „preventivni“ Vojtovky, pac u nas byla dana preventivne bez jakehokoli uspechu. Kluci si vyvojem prosli spravne, nicmene ve svem tempu a Vojtovka na tom nic nezmenila. Jak ale vyplyva z toho, co jsem napsala vyse, to neni vas pripad.

ps. Je samozrejme mozny, ze si nase deti, pro ktere jsme udeleli maximum, aby mely zada zdravy, si je pokazi sezenim u PC ci jinymi podobnymi aktivitami, ale pokud jim muzem dat dobry zaklad, dala bych ho.

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 14.10.09 14:33

Vojtova metoda je často nepochopená. Když mi naše neuroložka řekla, že se s ní nedá vzpřímit páteř - ať si „My Vojtovci“ říkáme, co chceme. Tak mě dostala.
Já jí beru jako takový zázrak a Vojtu za génia. Hodně rodičů říká, že u nich nefungovala. Ale podle mě to nebylo tou metodou.

Emanka
Závislačka 2681 příspěvků 14.10.09 14:43

Marjánko, já taky napsala „preventivně“, ale spíš jsem tím myslela, že nebyl závažný problém. Vojtovkou se řešilo jen to, aby používal stejně obě ruce, nesahal po hračce na levé straně pravou rukou, aby mu neplaval zadek při pasení koníčků apod. Martina říkala, že právě i takový drobnosti můžou v dospělosti způsobit bolesti zad, který naše generace má snad celá.
O tom otočení pánve jsem neslyšela a řekla, bych, že můj případ to bude taky. Mám vystrčenou prdel(ku), zrotovanou pánev (jednu nohu posazenou o 2 cm výše) a bolesti v bederní části. Musím se mámy zeptat, jestli jsem lezla :lol:

Marjanka
Závislačka 2964 příspěvků 14.10.09 15:57

Emanko , ja nemyslela tebe, ja vim, ze to u Simona bylo cileny a efektivni. Spis mi slo o to, ze mi prijde, ze se ted moc predepisuje Vojtovka, kdyz treba mrne neni presne ve 3mesicich dost vysoko na rucickach, a ze se tim zejmena prvomaminky strasne strasi. Jakoze je to fatalni, jestli nepase presne ted presne takhle vysoko. Ze tam bude za tyden, nebo za mesic, je dle meho jedno, a neni potreba hned davat Vojtovku. Dulezity je, aby se pri vyvoji vyhnulo tomu, co pises ty - spatnym navykum. Tam je Vojtovka na miste. A jak jsem uz psala - to je pripad vas i sjuzan.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >