Skateboard pro 8leté dítě

8961
27.9.21 11:32

Skateboard pro 8leté dítě

Kdo máte zkušenosti, podle čeho vybírat? Sportovního náčiní máme spoustu, ale ve skatech se zrovna absolutně nevyznám. Nevím, jak se to pro tuhle věkovou kategorii pohybuje cenově a kvalitou, ale cítila bych to na nějaký střed. Nepotřebujeme žádnou super vychytávku, ale ani levné nekvalitní hrkátko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20856
27.9.21 11:39
@Hoa Mai píše:
Kdo máte zkušenosti, podle čeho vybírat? Sportovního náčiní máme spoustu, ale ve skatech se zrovna absolutně nevyznám. Nevím, jak se to pro tuhle věkovou kategorii pohybuje cenově a kvalitou, ale cítila bych to na nějaký střed. Nepotřebujeme žádnou super vychytávku, ale ani levné nekvalitní hrkátko.

Doporučuji zajít třeba do Decathlonu či Sportisima, tam je mívají na vyzkoušení. A pokud
to nemá být dárek pod strom, ať si vybere, co mu vyhovuje. Syn jezdí od 7 let na klasickém velkém, ale má to spíš jako dopravní prostředek, ne na rampu nebo triky (na to on moc není), takže jsme nemuseli vybírat žádný lehký či se speciálníma kolečkama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
472
27.9.21 11:51

My teď kupovali na Craness.cz tak se zkus podívat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8961
27.9.21 11:58

@Madohovoho Hezká reklama na profi e-shop. Tam mu ráda něco koupím za pár let, ale určitě ne teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8961
27.9.21 12:00

@unuděná Bude to k narozkám, ale úplně překvapení to být nemusí. Já bych potřebovala něco univerzálního, pokud to existuje. Syn už něco zkouší ve skateparku s koloběžkou a bruslemi, docela mu to jde, předpokládám, že bude chtít i se státem. Zároveň bych chtěla něco, na čem dojede třeba 2km školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20856
27.9.21 12:06
@Hoa Mai píše:
@unuděná Bude to k narozkám, ale úplně překvapení to být nemusí. Já bych potřebovala něco univerzálního, pokud to existuje. Syn už něco zkouší ve skateparku s koloběžkou a bruslemi, docela mu to jde, předpokládám, že bude chtít i se státem. Zároveň bych chtěla něco, na čem dojede třeba 2km školy.

Já se v tom zas až tak nevyznám, ale my to prostě udělali tak, že si na pár z nich stoupl a vyzkoušel si je (velikost, váha, jak to zatáčí a jak se mu tam skládají nohy), a pak jsme mu podle těch parametrů koupili nějaký po netu (manžel).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70914
27.9.21 14:16
@Hoa Mai píše:

První jsme koupili v decathlonu. Já tomu nerozumim, ale kluk zpetne rika, že to není špatný skate. Pak už si vybiral sam, rozumí tomu mnohem víc, ma specificke pozadavky na velikost kolecek, tvrdost, vím, že resil miry prohnuti konci skateboardu. Má teď asi tři druhy, jeden na jezdeni, jeden do skateboardu, pak nejakej horší na ulici. Rika, že to tu nevyresime, protože stejnak neví, co chce, to zjistí, az zacne jezdit a uvidí. Decathloni prý není spatny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8961
27.9.21 14:21

@Lama Lama ok, díky, mrkneme tam. No já jsem v tomhle úplný hotentot, v životě jsem na tom nestála. Jako u bruslí, kola, koloběžky apod. vím aspoň nějaká základní doporučení, od čeho se odpíchnout (váha, kolečka, ložiska, skládání apod.) a pak už si člověk vybírá individuálně, ale u toho skatu vůbec nevím.
Edit: teď koukám na ten Dekáč a zásadní rozdíl, kter, vidím, je že jeden typ je z plastu a jeden ze dřeva. Vy jste měli který? Jsou oba dva použitelné jak na kratší přesuny, tak na nějaké začátečnické triky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70914
27.9.21 15:47
@Hoa Mai píše:
@Lama Lama ok, díky, mrkneme tam. No já jsem v tomhle úplný hotentot, v životě jsem na tom nestála. Jako u bruslí, kola, koloběžky apod. vím aspoň nějaká základní doporučení, od čeho se odpíchnout (váha, kolečka, ložiska, skládání apod.) a pak už si člověk vybírá individuálně, ale u toho skatu vůbec nevím.

Mám to stejne.
Cokoliv, ale skateboardu byl fakt strela na slepo. Naštěstí si to vzal do vlastních rukou už dal on.oni to teda vždy nějak vysvětluje, protoze odmitam vysolit 3tis bez nějakých argumentu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4757
27.9.21 15:50

Naše děti jezdí na longboardech, vyzkoušeli i skate, ale ten je nebere. Chtělo by to, ať si kluk zkusí. Na přesuny, blbnutí po městě longboard, na překážky skate. Tady ale všechny děti jezdí na longboardech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
472
27.9.21 15:59

@Hoa Mai jo chápu… Já chtěla koupit taky nějaký obyč.. No manžel se synem mně vyvedli z omylu :mrgreen: Je fakt, že tomu nerozumím.. Mladší má zase koloběžku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2221
27.9.21 17:59

Tak pro začátek mi přijde nejlepší longboard z řady cruiser. Je to menší longboard, dá se s ním jezdit po městě, vezme ho do ruky, není to těžký. A v plastu to je nezničitelný. Dá se na něm i lehce skákat, jasně není to úplně na nějaký extra freestyle, ale rampu s tím sjede, kanál přeskočí atd. Na to pokročilejší skákání mám skate z řady complet pro, ale to je fakt teď zbytečný a navíc je to spíše fakt jen do skateparku. Sám na ježdění po městě mám longboard a pennyboard. Ten cruiser, je dobrý v tom, že je takový univerzální, což je pro syna nejlepší, v tuto chvíli. Decathlon nemá vůbec špatnou nabídku za dobrý ceny. Pozor akorát na kolečka. Nejvíc na pytel jsou u PVC, to nebrat. Klouže to a je to na hov.no. Pro začátek jsou nejlepší měkčí kolečka, kdyžtak se dají vyměnit později za tvrdší. Gumová kolečka mají dobrou přilnavost. Pro začátek bych řekl, že je nejlepší tvrdost těch 80 A. Je to tichý, přejede to v caiku kamínky atd. Dobře to jede, ale zase ne úplně ranec, na to jsou pak tvrdší, ty jedou hodně rychle, ale tím víc hrozí rozsekání, což asi nechcete :mrgreen:. Moje stejně stará ségra má stejný typ koleček a dává si to dobře, šikovná :srdce:. Někdy si půjčí můj, ale to nesmí vidět mamka, zabila by mě, protože to už fakt sviští, ale já mám hodně tvrdý kolečka. To ale až poslední roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8961
27.9.21 18:16

@Matt 02 výborně, děkuji za vyčerpávající popis. Můžu ještě poprosit o odkaz na jakýkoliv (treba z toho Decathlonu, ale klidně odjinud) skate, který odpovídá tvému popisu. Pro mou lepší orientaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2221
27.9.21 20:44
@Hoa Mai píše:
@Matt 02 výborně, děkuji za vyčerpávající popis. Můžu ještě poprosit o odkaz na jakýkoliv (treba z toho Decathlonu, ale klidně odjinud) skate, který odpovídá tvému popisu. Pro mou lepší orientaci.

https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2221
27.9.21 20:51

Případně něco takového. Ale je to takový orientační, spíše to beru podle sebe, co vyhovovalo mě v tomhle věku.https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwiD7cH74p_zAhVS53cKHfuXDWUYABAeGgJlZg&ae=2&ohost=www.google.com&cid=CAASE-RocWprMzuEmEg10eKa4cm2pf0&sig=AOD64_2RpmqVk6e1×pvh2i4Hn7O95rQSgw&ctype=5&q=&ved=2ahUKEwih1rH74p_zAhUEsKQKHfQYAb8Qwg96BAgBEFg&adurl=. https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?….

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat