Škola a vysvědčení

Anonymní
8.6.21 20:31

Škola a vysvědčení

Dobrý den, prosím vás musí se na střední školu nosit poslední vysvědčení z 9. třídy? A vůbec jestli se o něm nějak škola dozví?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29202
8.6.21 20:34

Ano, chtějí ho vidět, většinou se nosí hned prvního září.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6532
8.6.21 20:36

Ano, musí se donést.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1704

Jistě, že se o něm škola dozví. Pokud budeš mít nějakou 5, nemáš úspěšně ukončené základní vzdělání a na SŠ nemůžeš nastoupit, i když jsi teď třeba už přijatá/ý. Ale předpokládám, že je to jen další školní troll…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168

Podle mě záleží na škole, jaké má podmínky pro přijetí. Když jsem já nastupovala na střední, brali na průměr známek z 8 a 9 třídy, někde byly přijímací zkoušky, ale podle mě se musí doložit tímto způsobem ukončení studia nebo to je poté až na vysoké? Jak je to v této době ale netuším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29202
8.6.21 20:38
@Maky12345 píše:
Podle mě záleží na škole, jaké má podmínky pro přijetí. Když jsem já nastupovala na střední, brali na průměr známek z 8 a 9 třídy, někde byly přijímací zkoušky, ale podle mě se musí doložit tímto způsobem ukončení studia nebo to je poté až na vysoké? Jak je to v této době ale netuším.

Tak musí doložit, že ukončil základní vzdělání. Znám i školy, které mají v podmínkách, že nesmí mít dítko dvojku z chování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
8.6.21 20:46

@vokishka Já bych to s tím průměrem známek a i popřípadě nebrat s horší známkou z chování než 1 zavedla všude. Když vidím ty dnešní děti, jak se chovají, jaké někteří nosí známky domů, to je strašný. Alespoň nějaká motivace by v tom byla, aby si z toho nedělali holubník nebo skončí se základkou a někde na pracáku. Já měla doma problém, když jsem v 9. Třídě dostala 2 dvojky. Mít horší známky, sem asi mrtvá. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
9298
8.6.21 21:06
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím vás musí se na střední školu nosit poslední vysvědčení z 9. třídy? A vůbec jestli se o něm nějak škola dozví?

Ano, předkládá se na začátku prvního ročníku. Některé školy mají v podmínkách přijetí ukončené základní vzdělání (tedy žádnou pětku na konci devítky).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64239
8.6.21 21:09

Ano, je nutné doložit, že jsi řádně ukoncil/a školní docházku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1790
8.6.21 21:09
@Maky12345 píše:
@vokishka Já bych to s tím průměrem známek a i popřípadě nebrat s horší známkou z chování než 1 zavedla všude. Když vidím ty dnešní děti, jak se chovají, jaké někteří nosí známky domů, to je strašný. Alespoň nějaká motivace by v tom byla, aby si z toho nedělali holubník nebo skončí se základkou a někde na pracáku. Já měla doma problém, když jsem v 9. Třídě dostala 2 dvojky. Mít horší známky, sem asi mrtvá. :D

Bože to je názor teda :roll: představ si, že já měla v devítce i pár trojek a nakonec mám i vejšku, nadstandardní příjem a nikdo se mě v životě na známky na základce neptal. Tím to nechci zlehčovat, ale asi bych si dala velký pozor o těch slovech jak bys byla mrtvá a odpovídajícím způsobem se chovala ke svým dětem. Aby z nervů kvůli trojce na vysvědčení neskočily opravdu pod vlak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2626
8.6.21 21:20

Já bych teda skoro přísahala, že holka na gympl nic nenesla, je v prváku. Nemůže existovat taková praxe, že základka by dala případně střední škole vědět? ale nevím, neříkám tak ani tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.21 21:30

No praxe je bohužel taková, že naši pětkaři na učiliště normálně nastoupili :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
9804
8.6.21 21:32
@Midaku píše:
Jistě, že se o něm škola dozví. Pokud budeš mít nějakou 5, nemáš úspěšně ukončené základní vzdělání a na SŠ nemůžeš nastoupit, i když jsi teď třeba už přijatá/ý. Ale předpokládám, že je to jen další školní troll…

Možná ten stejný troll, který tu psal ráno. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5502
8.6.21 21:33
@Anonymní píše:
No praxe je bohužel taková, že naši pětkaři na učiliště normálně nastoupili :zed:

Nastoupit můžeš, ale když neuděláš učňovské zkoušky, nemáš ani ukončené základní vzdělání. A kam jinam by měli jít, než do učení? Na úřad pro podporu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5502
8.6.21 21:34
@Anik píše:
Já bych teda skoro přísahala, že holka na gympl nic nenesla, je v prváku. Nemůže existovat taková praxe, že základka by dala případně střední škole vědět? ale nevím, neříkám tak ani tak…

Dcera nesla. Hned na začátku roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat