Škola, rodičák a druhé dítě

Anonymní
18.7.13 13:25

škola, rodičák a druhé dítě

Co mám dělat, pomůže mi někdo najít kloudné řešení? Od 5/2012 jsem na RD, pobírám 7500,–(naše krajní mez),od 9/2012 jsem nastoupila na 3letou DA nástavbu. Nyní jsem si to hodila do kalkulačky a vyšlo mi, že bych měla končit RD v 10/2014(nevím z jakého titulu mě napadalo, že až 5/2015???), ale maturovat mám až 6/2015. Nyní řeším co s tím :nevim: -je tam hluchých 8měsíců- a když RD prodloužím tak se půjdeme pást :think: kfdyž neprodloužím tak budou příjmy jaké z ÚP?? :nevim: Chtěli bychom druhé dítě, ale né dřív než odmaturuju nebo se do školy jezdí 1×týdně na 6hod a nevím jak bych to s případným miminkem zvládala :think: Na druhou stranu když bych sehnala od 10/2014 práci (HPP mi skončil dohodou během těhotenství)byl by zaměstnavatel ochoten mě pouštět do školy :?: ( v min zaměstnání tomu tak nebylo) :zed: :zed: a sehnala bych vůbec bez maturity jiné zaměstnání krom servírky(které bych stejně kvůli 1.dítěti nemohla dělat, muž je od neviodim do nevidim v práci, babičky nemáme a ve školece jsou do kolika do 16:30hod :?: :?: Máte někdo zkušenosti s podobnou situací, jak jste to řešili nebo jak byste to v mém případě řešili??

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4228
18.7.13 13:29

Ahoj,
zkusila bych hledat práci a studovat dálkově…ovšem, dle všeho nemáš vystudovaný žádný obor, tím bude hledání složitější. Dodělala bych školu, pracovala dálkově, a pak teprve druhé miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14090
18.7.13 13:33

Tak našla bych si aspoň nějakou brigádu třeba? nebo hledala práci, která mi umožní dodělat studium? Uvidíš sama až začneš hledat jak to vlastně bude s prací, školkou apod… Ono takhle moc dopředu se to stejně řešit nedá pokud ti RD končí až ve 2014 téměř na konci roku do té doby se může stát ledas co… a uvidíš sama jaké možnosti práce v té době se ti budou nabízet ;)

@hvězdička25 pracuje dálkově? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8417
18.7.13 13:38

Ještě by sis mohla protáhnout RD a najít si menší brigádu. Přivydělat si těch pár tisíc, co bude chybět v rozpočtu. Klidně jako ta servírka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.7.13 13:42

z

@hvězdička25 právě že mám jen výuční list-žámečník a měla jsem potíže u nás práci najít proto jsem se rozhodla maturitu si dodělat při rodičovské a teď jsem z toho nešťastná :nevim: Co když budu vedená na ÚP protože práci třeba hned neseženu 8o Proto mě napadla varianta :think: kdyžtak mě prosím trkněte jestli je to z bláta do louže 8) otěhotnět co nejdříve s tím, že by si muž v práci zajistil ten jeden den v týdnu(jako do teď-končil ve 3hod, dcera byla mezitím v jeslích), že by končil už v poledne, aby převzal péči o mladší dítě (mlíko se dá odstříkat-uskladnit,… přebalovat, koupat atd. zvládal již u první) :nevim: šlo by o čas než by druhé vzali do jeslí :nevim: a tím bych navázala na druhý RD a dodělala maturitu :oops: Původně jsem mylně žila v domnění, že mi RD končí až 5/2015 a maturovat mám 6/2015 a když by se zadařilo tak s bříškem :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.7.13 13:49

z

Holky právě, že nemůžu na brigádu když nemám hlídání..zrovna jsme to řešili teď přes léto sháněli tady do restaurace přes obědy, ale když zaplatím hlídání(jesle) zbyde mi 5kč na hodinu :roll: Tady to je malé město :zed: :zed: na brigádky koukám pořád ptám se sháním,…a když RD prodloužím měli bychom cca 5200,–/měs na vše (co muž vydělá odchází na pravidelné měsíční platby :oops: )Proto to hrotím :think:

• Nahlásit
  • Citovat
9552
18.7.13 14:06

Ja myslim, ze ti tady není nikdoschopny poradit, vasi rodinnou a financni situaci znas asi nejlíp sama. bud vezmi brigádu vecer - třeba doplnovani zboží v marketu a setri si na ty mesice, kdy budes na UP. nebo to zkloubit s druhym dítětem, ale pocitej s tim, ze na druhé nebudes mit mateřskou, ale rovnou rodicak - na 3 roky to je nejakych 6000 mesicne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.7.13 14:15

@Hanulka82 6 tis? no to je taky mazec a já si naivně myslela, že si budu moct zase vybrat těch 7500 8o Chjo..je tohle možný jako ze 6tis táhnout domácnost, člověk od školy maká jak černej a pak je jak šupák když by chtěl rodinu :zed: :zed: Vždycky jsem chtěla velkou rodinu, ale než na ni stihnu našetřit tak už děti nebudu moct mít :cert: :cert: A to jen proto, že jsme se chtěli před založením rodiny zajistit (byt, auto,.. :zed: :zed: )

všem děkuji za názory

• Nahlásit
  • Citovat
9552
18.7.13 14:22

No muzes si dat třeba i 8 - resp. pokud ma otec dítěte dostatecne velky prijem, aby jste si delku rodicaku mohli vybrat. budes mit k dispozici castku 220tis a tu si vydelis poctem mesicu, po jakou dobu chces byt doma.

ja na druhé dite nemam mateřskou, sla jsem rovnou na rodicak a mam 5964/mesic. jsem doma do 3 let male

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama