Procitnutí z mateřství

1130
15.7.13 13:25

Procitnutí z mateřství

Než se mi narodila dcera, tak jsem žila v domění že mamky jsou něco jako božstvo, jsou empaticke, trpelive, citlive, chapající a všemožně podporující silne bytosti. Mojí dceři ted bude rok a pomaličku zjištuju jak hořce jsem se mylíla :,( Maminky se mezi s sebou dohadují to je lepší pro deti, každa mama dela pro své dítě to nejlepší podle svého přesvědčení, proč se tedy často setkávám s pocitem že maminky opačný nazor nerespektují a vnucují ten svuj názor… nebo když se maminka pochlubí že se jí díte zacalo přetáčet na bříško proč jen čiste nenapíšeme gratuluju nebo šikulka a místo toho si přečtu pche to moje díte dela už dávno :roll: Nechci si obhajovat proč nelatkuju, očkuju, masíruju díte, čtu jí pohadky i když pořádne netuší co říkam, nestuduju nejmodernější vychovny metody a já nevím co ještě… těšila jsem se že s mateřstvím přijdou i noví lidé, znalosti a hlavně pohodička nekde v parku probrat jak ti naši muži zlobí, děti rostou a hlavně mluvit a předávat si zkušenosti s respektem k opačnému názoru… Nechci to globalizovat samo že jsou i normální mamky ale já asi potkávám jen ty který mi nesedí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Brooucinda
15.7.13 13:28

@dadasik Že ty mi občs kradeš myšlenky? :lol: Tak povídej od kdy se přetáčela tvoje slečinka? Už jistě chodí vid? :mrgreen: :mrgreen:
Ber to jako vtip prosím. Z písmen těžce vyzní můj tón v hlase

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní

@dadasik mluvis mi z duse, ja jsem se proste musela prestat s nektrymi ve svem okoli bavit, to uz neslo, strasne mi to zasahovalo do zivota a uz to neslo dal, ja jsem nikdy nikoho nenapadala, kazdy at dela, jak umi, ale drzost nekterych nezna mezi, a ted jsem zrovna premyslela, ze jsem takhle protrapila rok s ditetem a dalsi si uz zkazit nenecham :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
4478

@dadasik No dyt sis odpovedela sama. Zila jsi v domneni… :lol: Vitej v realite!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
575

:srdce: asi nějak tak :-*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
15.7.13 13:29

@dadasik asi takhle, ty jsi máma, ty jsi ta co zná své dítě nejlépe, takže dělej si věci po svém, řiď se svou intuicí ;) tak to je správné.
Jestli narážíš na výměnu názorů tady na netu, tak nad tím mávni rukou. U kompu je každý chytrý jak rádio ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Lo
6177
15.7.13 13:32

@dadasik Chápu..to já takto říkala známé, že mi Daník ZATÍM hezky spinká..bavily jsme se normálně o dětech. Ona se dokonce na spánek zeptala, po té ale, co jsme řekla, že se téměř nebudí v noci, tak mi řekla : To je jasný, když mu na noc dáváš UM a docela ostře mi to řekla..když jsme řekla, že proti UM nic nemám, tak mi začala vykládat, jak je to zbytečné..a to je pro mě jasné STOP!! Mně taky přijde fakt divný, že kojí i na návštěvě u někoho jiného 16ti měsíčního syna, ale neříkám ji, že mi to příjde divný..každý má jiný názor, ale já za UM byla dost sražena. Přitom ho má malej jen 2× denně, jinak kojím…Takže asi tak :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
801

@dadasik
Není to poprvé, co tady něco podobného čtu, znám to z netu, třeba tady se občas štípe pěkně, ale z reálu skoro ne. Nevím, jak velkou máš dceru, ale třeba ještě někoho potkáš, kdo ti bude sedět. Na mateřský jsem si kamarádky našla, ale je pravda, že zpočátku to fakt bylo povídání o prdech a o sunaru a postupně jsme se dostávaly k normálním tématům. Ono těžko oslovím na pískovišti ženskou a zeptám se jí na jaké výstavě byla naposledy, spíš se zeptám na nějakou obligátní maminkovskou otázku a postupně se dostaneme dál :-). A srovnávačky ignoruju, respektive sanžím se nebýt neslušná, ale poměrně rychle opouštím pole nebo ze sebe dělám trochu blbečka, ono je to se mnou přestane bavit :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
@Jasněnkaa píše:
@dadasik asi takhle, ty jsi máma, ty jsi ta co zná své dítě nejlépe, takže dělej si věci po svém, řiď se svou intuicí ;) tak to je správné.
Jestli narážíš na výměnu názorů tady na netu, tak nad tím mávni rukou. U kompu je každý chytrý jak rádio ;)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
15.7.13 13:34

Vem to tak, ze v kazdem jedinci je kapka soutezivosti, provozujeme sporty, chlubime se lepsimi auty, domy, dovolenymi a tak dal. A matky maji to nejlepsi co kdy mohly mit a mit budou a to sve dite. To je samozrejme ve vsem to nej a soutezivost a rivalita v nas se dere na povrch.

Uplne nejvic je to videt na internetovych dikuzich, kdy jsme chraneni obrazovkou, ale i v realu je to srovnani patrne.

podle me je to naprosto prirozeny jen a obcas to uklouzne kazde z nas, jen je treba najit nejakou rozumnou miru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kies
15.7.13 13:35

@dadasik naprostá pravda, jako bys mi to vzala z úst či myšlenek… Bohužel je to tak… Jen jeden rozdíl mezi náma vidím, já nedoufala, že to bude růžové a tak pěkné, jako sis myslela ty (co se týče jiných maminek), já jsem realista a vím, že ženský jsou praštěný a hrozný v tomto :jazyk: Až na pár výjimek

• Nahlásit
  • Citovat
1000
15.7.13 13:35

Taky jsem se s tím setkala, to je normální rivalita, kterou jsem poznala až co matka. S kamarádkami jsme se vždycky ve všem podporovaly, konejšily a držely při sobě. Neřekly jsme nic, co by tu druhou mohlo mrzet. Jenže kamarádky ještě děti nemají a tím pádem jsem hledala nové. Našla jsem podobné těm tvým. :roll: Chvíli mi trvalo, než jsem se vzpamatovala a začla jít svou cestou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
15.7.13 13:37

@dadasik a ještě k tomu netu, třeba tady na emiminu, kolikrát člověk něco napíše, aniž by to myslel zle nebo byl arogantní, ten druhý to blbě pochopí a už to jede :roll: tak pak několik příspěvků jak to kdo myslel :lol: prostě nejsou vidět emoce.
Nejlepší je dávat hodně smajlíků, to potom i nadávka „ty krávo“ vypadá lépe, když k tomu šoupneš pár :lol: :hug: :andel: :kytka: což teda uplně nesnáším, když se někdo chová jak kráva namyšlená a dává k tomu smajlíky, si vždycky říkám, BOŽE! to jsou všichni blbý :roll: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
1130
15.7.13 13:40

Já to znam bohužel i z realu nejen z netu… a nejhorší je když ženská jde na potrat z jakýhokoliv duvodu, často z nemoci nebo nevyvynutí plodu, žana má žal na srdcia nektere maminky si ješte kopnou nejakou hnusnou poznámkou… to se už vytrací pokora a empatie? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lo
6177
15.7.13 13:41

@dadasik cože?? i v takových případech? :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...