Skolioza 12° a atletika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
monkrc
Kecalka 104 příspěvků 03.09.18 07:30
Skolioza 12° a atletika

Ahoj, včera jsme si vyslechli diagnozu dle rentgenu - skolioza 12 stupnu, asymetrie pánve způsobená cca o 1 cm kratší levou nohou. Vložky, podpatěnka, rehabilitace. Řeším kroužky, dcera několik let tancuje disko, chtěla jít ještě na hip hop, samozřejmě nic z toho dál nebude :-(
Pak má možnost 2× týdně atletiku, je to vhodné? Doktora jsem se ptala, říkal jen, ať to nepřehání. Ale něco dělat přece musí, je velmi aktivní a šikovná a najednou z ní mám skoro invalida :-(
Pak ještě máme na výběr lezecký oddíl, to si zkusila na táboře a to se jí i moc líbilo, pak občasná jízda na koni a jóga, ale tu moc nechce, to je na ni moc pomalé - taky je to pravý opak toho diska :-) Plavání dáme jen občas, do kroužku 2× týdně ne.
Ideální by byla ta atletika, je tam parta kamarádů, v létě mají soustředění, chodí tam i mladší dcera…ale je to vhodné? děkuji

Reakce:
Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 6088 příspěvků 03.09.18 08:11

Já mám skoliozu 16° a neomezuje mě to v žádném sportu :nevim: naopak mi doktoři říkali, že mi pravidelný pohyb může pomoct spíš, než když budu sedět doma na zadku :think:

chaela
Ukecaná baba ;) 1397 příspěvků 2 inzeráty 03.09.18 08:22

Já ma 21° a jedině, co mi doktor zakázal, byla gymnastika. 9 let jsem chodila na moderní tance, 7 let do stepu.

KlarkaK
Závislačka 3352 příspěvků 7 inzerátů 03.09.18 08:55

12° neni nic strasneho…sporty naopak potrebuje. atletika urcite ano a lezeni taky…nepises vek…urcite resit skolni tasku. vhodne nejsou jednostranne sporty (tenis apod)… jinak skolioza zpusobena kratsi koncetinou se nesrovna takze je nutne prave zadove svaly posilovat. dg. kratsi koncetiny je nicmene mozna pouze pod rtg…jinak to vzdy muze byt funkcni zkraceni a vsechny istatni zkousky jsou orientacni…vetsinou je prave jen sesikmena panev..a zkrat o 1cm se vubec neresi…takze se objednejte na rehabilitaci a tak vam vse vysvetli…zbytecne neplasit ;)

monkrc
Kecalka 104 příspěvků 03.09.18 09:12

diky moc, dcerka má 9,5…ale ten disko tanec asi ne, ze :-( je to hodně rychlé, se skoky, s rychlou změnou pohybu…2× týdně 60 minut

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 6088 příspěvků 03.09.18 09:21

@monkrc hele 12° není žádná invalidita, ať dělá co jí baví, můžete to zkusit a může kdykoliv přestat kdyby jí potom třeba záda bolela :nevim: já jako malá dělala kde co a na tu skoliozu mi přišli až v 15 letech :think: spíš než že nemůže sportovat bych řešila třeba nějaké cviky na doma, mě pak uložily každý den cvičit na balónu v rámci protahování zad. Taky je fajn to nahlásit ve škole, u nás děti se skoliozou nemuseli tahat do školy knihy, měli dvoje jedny nechávali ve škole a druhé měli doma.

KlarkaK
Závislačka 3352 příspěvků 7 inzerátů 03.09.18 09:25

@monkrc no…ten se priznam uplne nevim..ty skoky…2× tydne …kdyz by byla ochotna vymenit za atletiku tak ta je urcite lepsi…ale ja ji nevidela. mozna fyzioterapeut po vysetreni se k tomu vyjadri…proc ji vlastne delali rtg? ma nejake potize? protoze vetsina deti s takovou krivkou je max odeslana na rhb a nejake zdrav. cviceni…ale fakt bych se tim uplne nestresovala…ja kdyz vidim svoje dite tak kovarova kobyla teda…a nase pediatricka ho vzdycky skoukne..koukne na me a rekne…nooo dobry no…

monkrc
Kecalka 104 příspěvků 03.09.18 09:37
@KlarkaK píše:
@monkrc no…ten se priznam uplne nevim..ty skoky…2× tydne …kdyz by byla ochotna vymenit za atletiku tak ta je urcite lepsi…ale ja ji nevidela. mozna fyzioterapeut po vysetreni se k tomu vyjadri…proc ji vlastne delali rtg? ma nejake potize? protoze vetsina deti s takovou krivkou je max odeslana na rhb a nejake zdrav. cviceni…ale fakt bych se tim uplne nestresovala…ja kdyz vidim svoje dite tak kovarova kobyla teda…a nase pediatricka ho vzdycky skoukne..koukne na me a rekne…nooo dobry no…

nemá vůbec žádné potíže, jen ploché nohy, kvůli nim jsme před půl rokem šli k ortopedovi, už se mu zdála křivá, takže včera rentgen - skolioza 12°…dáme přednost té atletice, už jsme tak i domluvené, zdraví nejpřednější, i když se s tím těžko srovnáváme, chodí tam už pět let a má tam partu kámošek, o víkendu se vrátila ze soustředění :-( Ale je fakt, že se mi to úplně nelíbí už déle, jedou tam na výkon, na úkor protažení před a po a rozsahy typu provazu dělají tak, že si jim trénerka sedá na záda :-(

KlarkaK
Závislačka 3352 příspěvků 7 inzerátů 03.09.18 09:42

@monkrc no tak to mluvi za vse…takovy „sport“ neni vhodny pro nikoho :roll: s plochyma nohama nema smysl chodit k ortopedovi…a s vlozkama a zejmena tou podpatenkou bych rozhodne pockala na konzultaci s fyzioterapeutem ..to ma smysl u 3cm a vic a podpatenka je za mne uplna kravina :mrgreen:

Peggi
Kecalka 418 příspěvků 03.09.18 15:24

Píšeš, že by měla možnost jezdit na koni. To je pro skoliozu výborné. Myslím jako hipoterapie. Sedí se na koni bez sedla a při chůzi se procvičují určité cviky. To by ti nejlíp poradila fyzioterapeutka. Ale za mě je to to nejlepší, co může pro dítě se skoliozou být. Taky jsme to s dcerou řešili…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >