Skolioza a artroza

12
10.2.13 18:13

Skolioza a artroza

Ahoj, chtela bych vedet, jestli mate nekdo podobne zkusenosti a muzete poradit. Je mi 31 let a mam dceru rok a pul starou. Asi tak od leta me boli zada, takova paliva bolest stale na jednom miste. Zacala jsem to v lednu resit a nasli mi, ze mam skoliozu a v tom samem miste mi pry zacina i artroza. Poslali me na rehabilitaci, takze se ted snazim cvicit. Nedokazu odhadnout jak je to vazny nebo ne, kazdopadne na artrozu jsem pry hodne mlada. Urcite bych chtela jeste jedno dite, mate nekdo zkusenosti jestli se vam po tehotenstvi stav jeste zhorsil nebo jste to cvicenim nejak zvladly udrzet? Trochu se bojim co prijde.Diky za kazdou odpoved :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
elizabeta92
10.2.13 18:25

@Loulouchen já mám skoliozu a teda po porodu se mi to absolutně zhoršilo.. večer mě záda bolí teda šíleně a to i když ležim :( Já udělala tu chybu že jsem nikdy necvičila a přestala chodit i na rehabilitace.. A teď stačí když su hodinu na nohách (vařim, uklízim) a kolikrát si myslim že mě ty záda rupnou, jak to šíleně bolí.. Radu ti nedám, sama bych potřebovala… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
9911
10.2.13 18:33

Ty jo nestraš. Já mám od porodu taky bolesti a to je už 4 roky. mám skoliozu a dole u bederní páteře jí mám jakoby vyosenou a často mě to bolí. Když dlouho stojím, nebo chodím a to nemluvím když občas vezmu syna do náruče :roll:
Taky nevím co s tím. Jaké cvičení je vhodné?
Mě např. ortoped už v dětství říkal, že by mi nedoporučoval těhotenství 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.13 18:38

Já mám skoliozu odmala, nosila jsem i korzet, mám hrb na zádech a mám za sebou jedno těhotenství a tahám dítě že jo, ale záda mě skoro nebolí
nikdy jsem se nedonutila cvičit, asi i proto, že mi vlastně nic není
takže já nevím, asi je to individuální
já chci i druhé těhotenství a mám prý přijít na rentgen před tím než začnu těhotnět, chtějí se podívat zda se mi nezbortila páteř, takže vyhlídky nic moc, ale dokud to člověka nebolí, tak to nějak nevnímá
prý je na to dobrá joga a rehabilitace

• Citovat
  • Nahlásit
805
10.2.13 19:20

Taky mam skoliozu a taky mi nedoporucovali dite. Za par tydnu rodim a asi od dvacatyho tydne mam pocit ze se mi roztrhne hrudnik. Nemuzu uz ani sedet ani lezet. Cvicim cely zivot. Chodim normalne do posilovny jezdim na koni a co mi vzdy pomuze je lezeni na stene protoze tam musim chytnout ten spravny balanc. Takze jedine co je proti bolesti je pravidelne cviceni. Obcas chodim k doktorovi na uvolneni a jak s legraci rika ze jedna bolest musi prebit jinou bolest. Dlouhodobe beru i silna analgetika a skoncila jsem uz i v nemocnici na kapackach. Nechci vubec videt co se s tim telem stane po porodu. Ted ty zada drzi to miminko ale pak to vsechno splaskne a nezustane kosticka na kosticce. Korzet jsem nosila osm let. Byla jsem petkrat v laznich. Jedine co funguje je pohyb a chce to vyzkouset ruzne sporty. Ze skoliozy me ceka operace kolene protoze vic zatezuju jednu stranu tela a jsem fakt celkem kriva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9208
10.2.13 19:21

Také trpím na časté bolesti zad. V podstatě není týden, aby mě nechytli záda. Nemám skoliozu, ale mám kratší levou nohu, takže podobné problémy, jak při skolioze. Nepomůže nic jiného než posilování zádových svalů, dobrá rehabilitace, cvičení na míru. Mám za sebou dvě sekce. Sestra na rehabilitaci mi hned řekla, že to byla obrovská zátěž na moje záda. Taky jsem dřív kašlala na cvičení, teď už ne. Je mi 40 let a nechci za pár let skončit v invalidním důchodu. Není to sranda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9911
10.2.13 19:25

Já taky nosila korzet 5 let a docela jsem ho nenáviděla, zrovna v pubertě. Byla jsem v lázních. Kde jste byli v lázních? Já v Košumberku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
805
10.2.13 20:13

Ja jezdila do Janskych Lazni na sedm tydnu. Pamatuju si jak jsem prvni tri tydny byla vyrizena z te intenzity vseho moznyho cviceni. Co treba nemuzu je sezeni na velkem mici protoze se na nem rychle pretizim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2962
10.2.13 20:19

@Loulouchen ahoj, taky mám skoliozu, nosila jsem (nebo spíš nenosila) korzet a nakonec jsem se rozhodla pro operaci, ono taky záleží kolik máš stupnů? Já měla už víc a tak mě doktoři strašili, že se mi to bude zhoršovat hlavně po porodu, teď pět měsíců po porodu to sice bolí někdy, ale zatím se to dá vydržet. Ale ty asi nebudeš mít to vychýlení nějak velké, když ti na to přišli až teď, takže moje rada je cvičit, plavaní dost pomáhá třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
805
10.2.13 20:26

Ja bych sla na operaci hned. Ale mam takovy patvar ze se to neda operovat. To nejvetsi zakriveni ma sedesat stupnu. Ja uz se kolikrat ptala doktora jak to bude treba za deset let. Ted je to snad rok od roku horsi. Asi me budou muset zabit. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2962
10.2.13 20:32

@el009 to je mi líto, já měla 52 v hrudní a 38 bederní, spravili mi to na polovic a snad se to už nezhorší, ale na kontrole jsem ještě nebyla, mám docela strach, musím se dokopat. Opravdu se s tím nedá nic dělat? Zkus se zeptat v KHN Karviná, tam jsou špičkoví odborníci, mě operovali tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
805
10.2.13 20:39

Bohuzel opravdu neda. Nemam klasickou skoliozu ale trojity zakriveni a ta pater je opravdu velmi zrotovana uz od patnacti. Jedine ze by mi cely hrudnik vykostili a dali tam neco umelyho. Jednu dobu jsem ani nechtela chodit v dvojdilnych plavkach. Ted na to kaslu uz deset let. Jsou jeste horsi deformity. Bohuzel jsem se ted behem peti let zmensila o dva centimetry jak pokracuje rotace. Jednou ze me bude kriva a hrbata babicka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
10.2.13 22:24

Diky moc za podporu, kolik mam stupnu zatim nevim, ale snad to tak hrozny neni! Ovsem ta artroza mi dela tez starosti, myslim si, ze ji mam z te nelecene skoliozy, o ktere jsem skutecne dosud netusila. Mate nekdo z toho stejne nasledky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.13 22:35

Já mám taky vychýlení kolem těch 40 až 50, mám i kyfozu, prostě kyfoskoliozu a naši tenkrát operaci odmítli… dnes jsou určitě lepší materiály než byly tenkrát, nám známej primář řekl, že by do toho nešel u vlastní dcery, že když nemám problémy, ať to necháme, že operovat kdyžtak potom se dá taky… jinak jsem už byla na operačním plánu na určitej den
ale nemám bolesti naštěstí… ale taky mě strašili, že určitě přijdou někdy :?
píšu anonymně, nějak nejsem vyrovnaná s tím, že mám křivý záda

• Citovat
  • Nahlásit
2962
10.2.13 23:19
@Anonymní píše:
Já mám taky vychýlení kolem těch 40 až 50, mám i kyfozu, prostě kyfoskoliozu a naši tenkrát operaci odmítli… dnes jsou určitě lepší materiály než byly tenkrát, nám známej primář řekl, že by do toho nešel u vlastní dcery, že když nemám problémy, ať to necháme, že operovat kdyžtak potom se dá taky… jinak jsem už byla na operačním plánu na určitej den
ale nemám bolesti naštěstí… ale taky mě strašili, že určitě přijdou někdy :?
píšu anonymně, nějak nejsem vyrovnaná s tím, že mám křivý záda

no já jsem šla na operaci s tím, že se ještě dalo něco napravit, čím starší věk tím hůř to jde, a teď mám téměř ty záda rovná, teda vychýlení tam je, ale už né ta rotace, která dělá hrby, ale byl to teda vnitřní boj, než jsem se rozhodla, budu doufat, že správně, čas ukáže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat