Školka? Hrůůůza!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Siemenss
Kecalka 124 příspěvků 15.04.11 12:03
Školka? Hrůůůůza!!!

Včera jsem byla na zápisu do skolky,pro malou.Maminy bylo to děsnýýý.Přihlásila jsem malou na Dobříš.A to ani nevim jestli nam ji vezemou.Nikde nas nechteji protoze jsme z vesnice:( Tak posledni nadeje je Dobříš..Jenže to jsem nevěděla,že tam budu čekat a mrznout 6 hodin.Přišla jsem na devatou a uz jsem byla zapsana jako 12.Maminy tam staly od pul sedme,jen aby byli prvni.Zapis byl az od dvou,ale jen aby byla aspon nejaka sance vzit dite do skolky,je lepsi tam stat od rana…Diky babicce a hodnym manzelum,kteri nam nosily caje,jidlo a kafe se to dalo,ale to ponizeni.. Ve vedlejsi skolce tam maminy staly od pul treti rana!!! a zapis byl take od dvou…Nechapu tenhle zpusob zapisu,je to strasny a ponizujici pro nas.A ani tak nevim jestli nam ji vezmou.Co s tim delat? Pokud mamina ktera je samozivitelka nesezene skolku co bude delat? Skonci na ulici protoze nebude mit na najem? Proc se to neresi..Opravdu me to stale vytaci.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
tetma
Kelišová 5164 příspěvků 15.04.11 12:06

tak to je hustý 8-o hlavně že se vude šetří,ale já myslím,že otevřít v každým městě 1 až 3 školky na víc by bylo znát :think: jo holka kamarádka vozí holku z města na vesnici do školky každej den 10 km tam a 10 km zpět,páč do práce jít musela a holku neměla kam dát

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25244 příspěvků 15.04.11 12:10

Takže mají uvedeno v podmínkách, že kdo dřív přijde, dřív mele? 8-o Opravdu? Není to je výmysl matek, kterého se pak ty ostatní samozřejmě chytnou? Nikde jsem takovou podmínku neviděla :think:

Pipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 15.04.11 12:11

A oni si jako na přihlášku psali „pořadí“ těch maminek?
Vždyť to přece nemmůže mít na umístění/neumístění dětí žádný vliv… Jestli jo, tak… :pocitac:

Kakika
Neúnavná pisatelka 15004 příspěvků 15.04.11 12:15

švagrovce dnes přišlo vyjádření, že jí nevezmou do školky dvojčata..je samoživitelka, klukům bude v červenci 3, otec (tedy můj bratr) neplatí a ona se asi může jít klouzat :zed: Prý mají přednost děti narozené na jaře.

Jinak…taky se mi nezdá, že by rozhodovalo o přijetí to, kolikátí jste šli na řadu :nevim: :think:

Siemenss
Kecalka 124 příspěvků 15.04.11 12:16

Byla tam papir,tam jsem se zapsala,pak prisla reditelka a dala nam podle toho papiru listecky a ty si pak dali do nasich dotazniku! No nevim jaky to ma smysl,ale tak to bylo skoro vsude.Minulej rok se tam maminy i rvaly…

DMartina
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 15.04.11 12:17

U nás se stojí fronta na PŘIHLÁŠKU, na kterou napíšou pořadové číslo. Netuším, do jaké míry má vliv na přijetí. Nicméně loni stály matky ve frontě první den několik hodin, druhý den tam nebyl nikdo (jen ti, co odmítli první den čekat jako já…). Až později jsem se dozvěděla, že ve školce v jiném obvodě se opravdu hledí na pořadí při zápisu, konkrétně prodavačka z obchodu, se kterou jsem se o tom bavila, mi řekla, že její dceru do té školky vzali, i když neměli bydliště, že jí doslova pí ředitelka řekla „taááák, když sis to tu tak vystála (několik hodin), tak je vidět, že o tu školku máš(te) opravdu zájem, takže tě přijmeme…“.
Mmch, co dělat, to fakt nevím.
U nás k zápisu dorazilo 206 dětí, volných míst mají 83. Jiná školka tady není a nehrozí, že by se dalo dítě umístit jinam, protože všude se hlídá trvalé bydliště OBOU rodičů (a samozřejmě dítěte…).

LadyRebeka
Extra třída :D 12739 příspěvků 15.04.11 12:18

Prokrista co to máte za školku? 8-o no teda podle toho kdo dřív příjde ten dřív mele nebo co? :pocitac:

Kakiko, být to můj bratr, tak ho zřejmě vyliskám na tři doby. Jinak chudák švagrovka. Co si má chudák ženská počít! :cert:

Siemenss
Kecalka 124 příspěvků 15.04.11 12:20

No a ve třetí školce byl obalkovej zpusob:) Kdo vic da,tak je přijat!

LadyRebeka
Extra třída :D 12739 příspěvků 15.04.11 12:23

No vím, že mi jedna známá říkala, že to mají tak, že kdo dá školce větší sponzorský dar to má jisté. 8-o

Kakika
Neúnavná pisatelka 15004 příspěvků 15.04.11 12:24
LadyRebeka píše:
Prokrista co to máte za školku? 8-o no teda podle toho kdo dřív příjde ten dřív mele nebo co? :pocitac:Kakiko, být to můj bratr, tak ho zřejmě vyliskám na tři doby. Jinak chudák švagrovka. Co si má chudák ženská počít! :cert:

Ani mi nemluv…od té doby, co jsem mu k tomu řekla svůj názor, se mnou přerušil kontakt (vlastně s celou naší rodinou) a dělá, že se ho to netýká. Chudáci děti…švagrovku jsem nikdy nemusela, ale teď tam se synem chodíme každý týden, aby jsme je podpořili, protože se stydím za to, jak se brácha zachoval :oops:

LadyRebeka
Extra třída :D 12739 příspěvků 15.04.11 12:27
Kakika píše:
LadyRebeka píše:
Prokrista co to máte za školku? 8-o no teda podle toho kdo dřív příjde ten dřív mele nebo co? :pocitac:Kakiko, být to můj bratr, tak ho zřejmě vyliskám na tři doby. Jinak chudák švagrovka. Co si má chudák ženská počít! :cert:
Ani mi nemluv…od té doby, co jsem mu k tomu řekla svůj názor, se mnou přerušil kontakt (vlastně s celou naší rodinou) a dělá, že se ho to netýká. Chudáci děti…švagrovku jsem nikdy nemusela, ale teď tam se synem chodíme každý týden, aby jsme je podpořili, protože se stydím za to, jak se brácha zachoval :oops:

Bobek. No a co teď bude chudák dělat? :nevim: Ten náš systém to je na palici :cert: A babičky nemůžou hlídat, že by mamča chodila alespon na půl úvazek? :nevim:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25244 příspěvků 15.04.11 12:27
LadyRebeka píše:
No vím, že mi jedna známá říkala, že to mají tak, že kdo dá školce větší sponzorský dar to má jisté. 8-o

Tak tomu bych se ani nedivila :think: Ale pořádí odevzdaných přihlášek nebo tak něco…

evinka001
Kecalka 288 příspěvků 15.04.11 12:27
DMartina píše:
U nás se stojí fronta na PŘIHLÁŠKU, na kterou napíšou pořadové číslo. Netuším, do jaké míry má vliv na přijetí. Nicméně loni stály matky ve frontě první den několik hodin, druhý den tam nebyl nikdo (jen ti, co odmítli první den čekat jako já…). Až později jsem se dozvěděla, že ve školce v jiném obvodě se opravdu hledí na pořadí při zápisu, konkrétně prodavačka z obchodu, se kterou jsem se o tom bavila, mi řekla, že její dceru do té školky vzali, i když neměli bydliště, že jí doslova pí ředitelka řekla „taááák, když sis to tu tak vystála (několik hodin), tak je vidět, že o tu školku máš(te) opravdu zájem, takže tě přijmeme…“.
Mmch, co dělat, to fakt nevím.
U nás k zápisu dorazilo 206 dětí, volných míst mají 83. Jiná školka tady není a nehrozí, že by se dalo dítě umístit jinam, protože všude se hlídá trvalé bydliště OBOU rodičů (a samozřejmě dítěte…).

tak teda nevím, ale pořadí na přijetí do školky vliv nemá. posuzuje se věk, jestli je dítě v rámci možností samostatné, jestli je matka samoživitelka, zaměstnanost rodičů, sourozenci atd.

LadyRebeka
Extra třída :D 12739 příspěvků 15.04.11 12:28
jenny.fields píše:
LadyRebeka píše:
No vím, že mi jedna známá říkala, že to mají tak, že kdo dá školce větší sponzorský dar to má jisté. 8-o
Tak tomu bych se ani nedivila :think: Ale pořádí odevzdaných přihlášek nebo tak něco…

Víš jak, nová doba! Kdo dřív příjde, ten dřív mele. Zřejmě to za chvíli bude tak se vším. :roll:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >