Školky - obvody

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

xammy
Kecalka 396 příspěvků 09.04.18 09:17
Skolky - obvody

Co rikate na nutnost prihlasit dite do skolky podle obvodu kam spadate?
Mam starsiho syna ve skolce, do ktere obvodem nespadame a od zari ma do skolky nastoupit i mladsi syn. Bere se ohled na to, ze sourozenec je v jine skolce, nebo mladsi musi automaticky do spadove skolky? Samozrejme bych je radsi mela v jedne skolce, i z organizacnich duvodu. Dekuji za odpovedi.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

smurfka
Nadpozemská drbna 28430 příspěvků 09.04.18 09:23

Nemám dítě ve spádové školce ( u nás ve městě spády nejsou - na školky )
Jinak pravidla přijetí pak zvýhodnují sourozence, tudíž když tam už jeden chodí, tak má ten druhý při zápisu takový plusový bod navíc

beruska9
Extra třída :D 10162 příspěvků 09.04.18 09:28

Zjisti si kriteria v te konkretni skolce, I sance na prijeti mladsiho. Byva to vyhoda, ale myslim, ze porad budou mit prednost spadove deti.

Pucalkovic Amina
Kecalka 409 příspěvků 09.04.18 09:28

@xammy Pokud už máš ve školce sourozence, tak na to berou ohled a většinou tam sourozence vezmou. My nechodíme do spádové (ta byla naprosto strašná), obešla jsem školky v sousedních čtvrtích a vzali nás do „nespádové“ a plánuju tam jednou dát i sourozence. Záleží asi na přístupu té které školky a taky na tom, kolik se tam ten rok hlásí „spádových“ dětí.

xammy
Kecalka 396 příspěvků 09.04.18 09:30

@smurfka spady jsou prave i u nas nove zavedene. takze na zapis muze jit do nespadove skolky?

Tichošlápek
Echt Kelišová 8197 příspěvků 09.04.18 09:31

Přednost mají spadove děti. Sourozenci byli dříve jedno z kritérií, ale tuším, ze uz se k tomu nepřihlíží - mamka ho teď musela vyškrtnout a nechat jen spadovost a vek ;)

smurfka
Nadpozemská drbna 28430 příspěvků 09.04.18 09:33
@xammy píše:
@smurfka spady jsou prave i u nas nove zavedene. takze na zapis muze jit do nespadove skolky?

TAK můžeš určitě..záleží na školce, přednost mají pokud jsou spády, vždy spádové děti..pak tepr berou ohled na jiné kritéria jako jsou věk a sourozenci..
Jít tam můžeš, ale určitě nemají povinnost dítě vzít jen proto, že tam je sourozenec, ale za zkoušku nic nedáš..od zápisu tě nevyhodí. Každopádně bych ale šla na zápis i do spádové aby byla jistota..Nás také vzali do dvou školek a mohli jsme se rozhodnout kam nastoupíme..

xammy
Kecalka 396 příspěvků 09.04.18 09:35

@smurfka jo, presne to jsem chtela vedet. diky moc vsem za reakce :-)

medunka23
Kelišová 6573 příspěvků 09.04.18 09:57
@smurfka píše:
Nemám dítě ve spádové školce ( u nás ve městě spády nejsou - na školky )
Jinak pravidla přijetí pak zvýhodnují sourozence, tudíž když tam už jeden chodí, tak má ten druhý při zápisu takový plusový bod navíc

spady jsou teď nově pro přijímání na školní rok 2018/2019, takže tahle informace je celkem k ničemu, měnily se celkově podmínky pro přijetí. Taky jsem jen v rychlosti sjela info, zatím jsem to nestudovala dopodrobna, ale do příštího roku na to musím pořádně kouknout. Pokud jsem to dobře pochopila, mělo by to být podobně jako u škol, pokud prihlasis dítě do nespadove školy, nemusí ho přijmout pokud mají plno.

smurfka
Nadpozemská drbna 28430 příspěvků 09.04.18 10:05
@medunka23 píše:
spady jsou teď nově pro přijímání na školní rok 2018/2019, takže tahle informace je celkem k ničemu, měnily se celkově podmínky pro přijetí. Taky jsem jen v rychlosti sjela info, zatím jsem to nestudovala dopodrobna, ale do příštího roku na to musím pořádně kouknout. Pokud jsem to dobře pochopila, mělo by to být podobně jako u škol, pokud prihlasis dítě do nespadove školy, nemusí ho přijmout pokud mají plno.

mi nemáme ani spádové školy..a to vím jistě protože tento rok jde syn na přijímačky do ZŠ..tak nevím jestli to je povinnost ze zákona, nebo si to každé město dělá po svém..
nebo takhle..máme dva spády na ZŠ jeden spád je jedna škola a druhý spád jsou všechny ostatní školy ve městě..takže v podstatě můžeme dát do jakékoliv školy i na druhém konci města..školky u nás spády fakt nemají..co jsem se dívala na plakát na naší školce byl pořád stejný jako minulý rok - žádné vypsané spády. :think: :nevim:
tak oficiálně máme teda dva spády i u školek..jeden spád jedna školka a druhý spád všechny ostatní školky ve městě..není to tak že jedna školka je pro nejbližší sídliště dle bydliště..prostě do druhého spádu patří všechny školky a je jedno kam je dítě dáno, protože všechny jsou spádové..( kromě té jedné ), ale jak říkám, každé město to má asi jinak, někdo má spád podle adresy, jiný ne.

medunka23
Kelišová 6573 příspěvků 09.04.18 10:19

@smurfka je to podle novely školského zákona, já teď koukala u nás to udělali šalamounsky, tak aby se vlk nažral a koza zůstala celá, půlka města je jeden obvod a druhá půlka druhý, takže máme rozumné zastupitelstvo, udělali to tak jak stejně lidi přihlašují děti do skolek a mohli si vybrat z více a ne jen jedné. Ono upřímně u těch skolek mi to přijde dost uhozeny.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 18546 příspěvků 09.04.18 10:23

Zjisti si konkrétní kritéria. Nicméně u nás je to tak, že za trvalý pobyt je 1000 bodů, za sourozence asi 20 a za věk 20-30, nebo tak nějak.
Takže tím je zajištěno, že děti mimo obvod jsou až poslední v řadě. Sourozenec může „přeskočit“ maximálně někoho o pár měsíců staršího

xammy
Kecalka 396 příspěvků 09.04.18 10:25

@medunka23 tak tohle je super reseni, to bych taky brala, my tu mame v blizkosti bydliste 4 skolky, dve jsou primo proti sobe pres ulici, tak tam ty ulice museli pridelovat nahodne :?

medunka23
Kelišová 6573 příspěvků 09.04.18 10:31
@xammy píše:
@medunka23 tak tohle je super reseni, to bych taky brala, my tu mame v blizkosti bydliste 4 skolky, dve jsou primo proti sobe pres ulici, tak tam ty ulice museli pridelovat nahodne :?

no, jako ono tohle je fakt maso, mě to přijde uhozeny a celkem jsem ráda, že máme rozumné zastupitelstvo, fakt nevím, jak by to jinak chtěli dělat, precejen člověk kouká aby to měl i do práce co nejjednodušší a nejblíž. Držím palce, nevím jak u vás, ale co tak slyším, tak u nás je těch dětí míň a mělo by být míst víc. I když já budu mladší dávat od září na 2 dny do soukromé školky a tam tedy měli v lednu dost plno už.

smurfka
Nadpozemská drbna 28430 příspěvků 09.04.18 10:32

@medunka23 no tady to je taky tak..ale to tak bylo už i minulý rok a předminulý rok, a předpřed..takže nic nezměninily..
spády máme dva na celé město a do jednoho spádu patří jedna škola a jedna školka - pro jedno větší sídliště
a druhý spád jsou všechny ostatní školky a školy ve městě..takže člověk si může vybrat

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Už jsou zase svoji! Bývalí tenisté Štěpánek s Vaidišovou se podruhé vzali

Budou spolu, nebudou spolu? Bývalí tenisté Radek Štěpánek a Nicole Vaidišová... číst dále >

Orální hrátky pardubické učitelky: Tady jsou fotky, kterými se chlubila!

O takové slávě se pardubické základní škole nezdálo ani v nejhorších snech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom... číst dále >

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Reklama