Slabý epileptický záchvat?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.9.21 18:33

Slabý epileptický záchvat?

Ahoj holky,
Chtěla bych se s vámi podělit o moji diagnózu. Jsem už objednaná k obvodnímu a ta mě snad pošle dál na CT a podobně, ale přece jenom by mě zajímaly vaše zkušenosti a rady, jelikož mi Emimino několikrát pomohlo ;).
Občas mívám takové velmi zvláštní,,záchvaty". Ze začátku jsem si všimla, že vznikají přílišnou konzumací kofeinu. Vždy když jsem si dala třeba 4 silnější kávy denně, už to jelo - třesavka, dušnost, tiky po celém těle, zimnice, tlak v hlavě. Nějak sem to neřešila, jednoduše jsem svoji denní dávku kofeinu snížila na jedno kafe denně - přece jen někdo může být citlivější. Před pár týdny se mi ale stal tento stav znovu, po asi 3 měsících. Přidala sem k němu ještě extrémní migréna. Je mi 19 let, bojím se, že to může být něco vážnějšího. Nemám jinak žádné příznaky, až od té doby, co jsem měla tento stav se u mě projevily bolesti hlavy, které ale po procvičení krční páteře dnes odezněly - občas se mi vrací tlak v uších. Nevíte, co to může být? Nějaký slabý epileptický záchvat? Jsem hysterka a hnedka myslím na nejhorší. Děkuji moc za radu! :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
599
30.9.21 20:56

Migréna je diagnóza sama o sobě. Migréna a bolest hlavy není to samé. Máš migrénu diagnostikovanou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.21 21:14
@Modra1 píše:
Migréna je diagnóza sama o sobě. Migréna a bolest hlavy není to samé. Máš migrénu diagnostikovanou?

Zatím nevím, hlava mě začala bolet až teď týden.

• Citovat
  • Nahlásit
599
30.9.21 21:46

Stavy z kávy jsou naprosto normální, taky to tak mám.

A hlava prostě občas bolí (i s tlakem v uších). Nepiš, že máš migrénu, když ji nemáš. Vygoogli si, co je to migréna. Vygoogli si „migrenický záchvat“.

Spíš to bude přehnaná sebešetrnost. Nebo jak to nazvat :mrgreen: Ale ty se znáš nejlíp, takže pokud myslíš, že máš problém, určitě podstup to CT.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34364
30.9.21 21:48
@Modra1 píše:
Stavy z kávy jsou naprosto normální, taky to tak mám.

A hlava prostě občas bolí (i s tlakem v uších). Nepiš, že máš migrénu, když ji nemáš. Vygoogli si, co je to migréna. Vygoogli si „migrenický záchvat“.

Spíš to bude přehnaná sebešetrnost. Nebo jak to nazvat :mrgreen: Ale ty se znáš nejlíp, takže pokud myslíš, že máš problém, určitě podstup to CT.

tak taky záleží na tom, co si myslí doktor.Je otázka, jestli ji pošle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
599
30.9.21 21:51
@vokishka píše:
tak taky záleží na tom, co si myslí doktor.Je otázka, jestli ji pošle.

To je pravda. Tak zakladatelka si sama diagnostikovala migrénu, je možné, že si i to CT předepsala sama :mrgreen:

Nechci být hnusná, možná jsem spíš já na sebe zbytečně tvrdá. Ale v případě, že bych měla příznaky jako zakladatelka, epileptický záchvat by mě fakt nenapadl :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34364
30.9.21 21:52
@Modra1 píše:
To je pravda. Tak zakladatelka si sama diagnostikovala migrénu, je možné, že si i to CT předepsala sama :mrgreen:Nechci být hnusná, možná jsem spíš já na sebe zbytečně tvrdá. Ale v případě, že bych měla příznaky jako zakladatelka, epileptický záchvat by mě fakt nenapadl :mrgreen:
že, proč zrovna tohle
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26990
30.9.21 22:36

Hysterka budeš, to jo. :lol:
Viš jak vypadá epileptický záchvat nebo co prožívají lidé s opravdovou migrénou?

Bych to viděla spis na bloklou páteř. Když se poštěstí, člověk u toho má regulérní migrénu se světloplachostí, tepáním v hlavě, hučením v uších a pocitem na zvracení. Na rozdíl od migrény ale dost často pomůže je paralen a případně masáž poskytnuta dobrou duši.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
341
30.9.21 22:42

Já jsem epileptik. Zachvatu často předchází aura (cítíš, že to přijde) a za nějakou dobu dochází ke ztrátě vědomí (nekdy velmi chvilkoveho, někdy je to delší s křečema).
Hele já to nechci zlehčovat, ale mírný třes a tiky mívá každý…
U zachvatu o žádný zimnici nevíš, protože o zachvatu nevíš. Většinou se prostě udělá temno před očima a potom se probudíš, často poblíž záchranky.
Pokud bys svému stavu říkala epileptický záchvat, pak by epileptikem byl každý druhý. Oficiálně je to 1% lidí v ČR
Na vyšetření klidně jdi, ale asi tam nic nebude. Ja měla nalez jen po velkych zachvatech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6132
30.9.21 23:26

Jako laik bych tipla záchvat paniky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37333
1.10.21 07:18

Epilepsie jistě ne, panická ataka velmi pravděpodobně. Omez kofein, vyšetřit se nech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10135
1.10.21 09:18

Něco podobného mívám u panické ataky, kterou mi mimojiné občas vyvolá i káva

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu