Poradna o homeopatii
MUDr. Eliška Bartlová
Mám v lednici smetanu na šlehání v krabičce…otevřela jsem jí a nahoře byla tuhá a na chuť jemně nakyslá…můžu ji ještě použít třeba do buchty?? žádná plíseň není vidět, ani nahořkle nechutná.
Pokud není trvanlivost propadlá tak jí použij smetany v krabičce udělají na hoře tuhou hustotu, tak já už je protřepávám než je otevřu
@renda81 píše:no právě, že jsem jí měla v lednici zasunutou a omylem jsem dřív použila novější…tahle byla do 20.12.2013
Pokud není trvanlivost propadlá tak jí použij smetany v krabičce udělají na hoře tuhou hustotu, tak já už je protřepávám než je otevřu
@no.to.mi.pověz píše:
no právě, že jsem jí měla v lednici zasunutou a omylem jsem dřív použila novější…tahle byla do 20.12.2013
tu bych vyhodila a nepoužila
@renda81 píše:
tu bych vyhodila a nepoužila
putovala k slepičkám…
Ahoj ![]()
Zbylo mi 150ml smetany ke šlehání. Otevřela jsem jí včera takže bych jí měla co nejdříve spotřebovat. Nějak ale nemám nápad na co. Poradíte prosím? ![]()
Jinak smetany mám v lednici ještě tři, ty ale nejsou otevřené a mají trvanlivost ještě dva týdny. Z nich pak něco upeču, ale momentálně mám napečenou buchtu velký plech, která vydrží tak celý víkend.
Jak dlouho mohu mít tu otevřenou v lednici než jí spotřebuju? Přelila jsem jí do hrnku a několikrát přetáhla folií ![]()
Tak ji ušlehej s cukrem nebo s kakaem k tomu ovoce(mražené jahody) a určitě se to nezkazí neboť zájemce vždycky najdeš ![]()
@Saintpaulia Nějakou krémovou polévku tím doladit…nebo s rýží a pórkem
sice kalorická bomba, ale mě to chutná ![]()
Co tvaroháček - ušlehat smetanu, přidat 2 tvarohy, cukr a zamíchat.
Nebo se dá ze smetany utlouct domácí máslo.
Zapečené brambory s masem (rybou, kotletou) a žampiony přelité smetanou.
Na palačinku s ovocem, nebooooo, máš ráda ananas?, posekej na kousky, dej do toho i tu šťávu, uvař jako pudink a zamíchej do toho (do ledově vychlazeného) vyšlehanou šlehačku, postrouhej čokoládu…
Maso na šlehačce: Kuřecí nebo vepřové maso naklepat, osolit, opepřit, dát do pekáče, na něj dát šunku a každou porci zasypat sýrem. Podlít šlehačkou a přikryté upéct. Před dopečením odkrýt aby se sýr trochu zapekl.